Laimingas gyvenimas namuose, paprasti sprendimai jaukiems namams, maži namai – didelės svajonės

Ten Kur Pirmadienis (5)

2016/11/21

Šį pirmadienį labai norėčiau pakalbėti apie sveikatą.

Pradėsiu nuo to, kad štai, jau penktadienį bus keturi mėnesiai, kai turim Mariją. O aš prieš porą savaičių sulaukiau klausimo “Tai tu turbūt svorio dar turi po gimdymo likusio?”. Ačiū, močiute, pirmiausia pagalvojau. Tai žinoma, kad to svorio liko. Plius, maitinant kūdykį svorio yra ane tik ant pilvo, bet ir kitose vietose… :)

Laukdama Marijos priaugau 22 kg. Taip, labai mėgau kruasanus nėštumo pradžioje, taip mažai judėjau, nes mažoji buvo užspaudusi kažkokį nervą, kad šlubavau nuo nėštumo pradžios, tai apie sportą kažkaip mažiausiai galvojau. Ir tie papildomi kilogramai tikrai liko. Bet… ne apie svorį noriu kalbėti. Ar teko patirtį jausmą, kai pirštai gali sulįsti į pilvo vidų. Labai tiesiogiai čia parašiau, bet pilvo sienos išsiskyrimas, arba diastasis recti yra būtent ta būklė, kai Tavo pirštai gali sulįsti į pilvo vidų. Labai paprasta pasitikrinti, ar Tavo pilvo siena yra prasiskyrusi. Kai pirmą kartą tai padariau, buvo labai nemalonu, ne dėl to, kad skausminga, bet dėl paties veiksmo “kaip? plyšys pilve?” Sako, kad išsiskyrę pilvo raumenys gali nesugrįžti į vietą kiekvienai, kadanors nėščia buvusiai moteriai. Lietuviškai radau informacijos čia, o angliškai galima paskaityti čia. Įdedu video, kaip pasitikrinti ar turi tokią būklę.

Tikrai nenoriu gąsdinti, bet esu įsitikinusi, kad sportuoti reikia pirmiausia dėl sveikatos ir geros savijautos, o tada, kai jautiesi gerai, jokie papildomi kilogramai nuotaikos negadina, o jei reikia, tai ir nukrenta.

Gerai savijautai, ypač kai namuose yra mažas vaikas labai svarbu, kad neskaudėtų, nemaustų ir kitaip, nepatogiai nesijaustų joks raumenėlis. Mano gyvenime, deja, taip yra retai. Tai aš nepatogiai nuguliu kurį nors šoną, nuo mažosios nešiojimo skauda nugarą. Man geriausiai padeda masažas. O kai nėra kam jį padaryti, galima masažuotis pačiai. Prieš nėštumą lankiau man labai padėjusias kineziterapines mankštas Sveiko stuburo mokykloje. Ten sužinojau apie tai, kad savo kūną masažuoti galima teniso kamuoliukų pagalba. Dalinuosi nuoroda, kaip tai daryti, tikiuosi, bus naudinga. Masažas teniso kamuoliuku. O pati labai laukiu, kol turėsiu laiko vėl lankyti mankštas.

Šeštadienį važiuodama pro Vilniaus Katedros aikštę labai nustebau – jau yra Kalėdų eglė! O šįryt suskaičiavau – iki Kalėdų – 5 savaitės! Todėl nuo šios savaitės, po truputį, palengva, keliausim į Kalėdas, daugiau nei praėjusiais metais, pasakosiu apie šventinį dekorą, idėjas, dovanas ir kitus, smagius, su šventėmis susijusius dalykus.

kaledos_tenkurnamai_christmas1

Būkim sveikos ir žvalios!

 

 

 

Sigita Petrunina

Apie laimingą gyvenimą namuose – paprastai. Mūsų maži namai, šeimos gyvenimas ir kasdienybės pastebėjimai 🖤

podcastas

podcastas

Naujienlaiškio prenumerata

Jaukių namų naujienos jūsų pašto dėžutėje

Palaukite...

Ačiū, kad užsiprenumeravote!