Laimingas gyvenimas namuose, paprasti sprendimai jaukiems namams, maži namai – didelės svajonės

Ten Kur Pirmadienis (47) Būkime geri

2018/11/05

Artėjančios žiemos šventės – padidėjusio gerumo metas. Labdaros organizacijos sako, kad šventiniu laikotarpiu sulaukia gerokai daugiau paramos, nei įprastai. Norisi dovanoti dovanas, dalintis gerumu ir tiesiog gyventi stebukle.

O kadangi iki Kalėdų dar geras pusantro mėnesio, galime drabstyti vienas kitą purvu, viešoje erdvėje, socialiniuose tinkluose nesirinkti nei ką sakom (rašom), nei apie ką. Svarbu pasisakyti, drėbti viską ką galvojam, kaltinti ir jaustis teisiems. Nes geriems būti užtenka to laiko aplink Kalėdas. Ar ne?

Kodėl taip rašau? Paklausite. Nes vakar, sekmadienį dalinausi savo džiaugsmu ir mintimis. Džiaugsmu, nes istoriją apie mane parodė viena geriausių laidų lietuviškų televizijų eteryje – Stilius. Kadangi laidoje pasakojau apie atsakingą vartojimą ir gyvenimą taikant zero waste principus, pasidalinau keliomis, pastaruoju metu nutikusiomis istorijomis, jas galite paskaityti žemiau prie nuotraukos.

Sulaukiau daugybės labai gražių žinučių ir komentarų, palaikymo ir dėkojimo už įkvėpimą. Ir tie žodžiai suteikė tiek džiaugsmo, bei buvo patvirtinimas, kad tai ką darau, darau gerai. Man labai gera, kad savo pavyzdžiu galiu paskatinti žmones keisti savo gyvenimo būdą, imtis nors mažų, bet reikšmingų pokyčių.

Ir kur čia tas poreikis būti geriems, jei visi buvo tokie faini ir kupini džiaugsmo? O gi vienoje moteryje, kuri pirmiausia nusistebėjo nuotraukoje esančia permatoma sietka, tada pati nusprendė, kad moteriškų dalykų tai tokioj jau niekaip neparsineši namo iš parduotuvės. O kai parašiau, kad moteriškų dalykų (kas man yra tik išskirtinai moterims reikalingi paketai ir tamponai) jau kuris laikas neperku, nes naudoju menstruacinę taurelę, ji pasipiktino, kad visam pasauliui skelbiu ką naudoju savo asmeniškiems reikalams, o moteriški dalykai yra plaukų kaukės ir kremai, bei dar kažkas.. Buvo sekmadienio vakaras ir gilintis į jos mintis man noro buvo mažai, o jai gal pasitaikė sunki savaitė, ką gali žinoti.. Aš žinokite ją užblokavau, nes švarą, tvarką ir gerą nuotaiką reikia prižiūrėti ne tik savo namuose, bet ir internetinėje erdvėje.

Pasakoju šitai ne todėl, kad šitas šaukštas deguto sugadino mano medaus statinę ir smagumą, atradus bendraminčių, mėgstančių sietkas ir kitokius parduotuvinius maišelius. Pasakoju todėl, kad kiekvienas mūsų prieš garsiai reikšdamas savo nuomonę, pagalvotume, sustotume ir paklaustume savęs, kas būtų, jei taip negražiai, nepagarbiai ir visaip kitaip ne- kas pasakytų mums?

Gerumas prasideda nuo mūsų. Būkime geri patys sau ir tiems, kurie aplink mus. Kasdien, ne tik šventiniu laikotarpiu. O pradėti galim iškart šiandien, pirmadienis tam puiki diena :)

Sigita Petrunina

Apie laimingą gyvenimą namuose – paprastai. Mūsų maži namai, šeimos gyvenimas ir kasdienybės pastebėjimai 🖤

podcastas

podcastas

Naujienlaiškio prenumerata

Jaukių namų naujienos jūsų pašto dėžutėje

Palaukite...

Ačiū, kad užsiprenumeravote!