Laimingas gyvenimas namuose, paprasti sprendimai jaukiems namams, maži namai – didelės svajonės

Ten Kur Pirmadienis (46) Apie žodį ne ir jo (ne)galimybes

2018/10/29

Praėjusią savaitę turėjau daugybę progų džiaugtis, įvertinti savo pasiekimus ir pagalvoti, ko noriu ateityje. Jokia paslaptis, kad mėgstu eksperimentus, į įvairius dalykus ir iššūkius gyvenime žiūriu kaip į žaidimą, ir tuomet, kai į dalykus žiūriu paprasčiau, man jie sekasi geriau.

Čia greičiausiai yra pirmas kartas, kai pasakoju tai, ką surašiau žemiau. Todėl galite pasiimti kavos ar arbatos puodelį ir skaityti, gal mano eksperimentas, nuo šio pirmadienio taps ir Jūsų eksperimentas.

Jau keletą metų (turbūt kokius keturis mažiausiai) savo gyvenimo kalboje ir tekstuose, kuriuos rašau aš labai sąmoningai vengiu žodžio arba priešdėlio ne. Pradėjau tai išklausiusi Ilzės Butkutės seminarą apie žodžio galią. Man labai logiška pasirodė tai, kad neiginiu pradėtas žodis visai nėra neiginys. Ir esu gyvenime pasakiusi pastabą vaikų dantų gydytojai, kuri vis kartojo kažkuriam iš vaikų “neBIJOK, neBIJOK”.

Šis, pavadinkime, pratimas į mano gyvenimą atnešė visokių mažiau ar daugiau pastebimų pokyčių. Pirmiausia aš pradėjau mastyti apie teigiamus dalykus ir matyti galimybes. Linkėti būti sveikiems, vietoj neSIRGTI, o būti drąsia man patinka, atvirkščiai, nei neBIJOTI. Bet labiausiai džiaugiuosi šiuo pratimu tada, kai rašau.

Parašyti sakinį, kuriame būtų neiginys yra lengva, ypač todėl, kad toks žodis, su priešdėliu ne- yra vienas pirmųjų, šaunančių į galvą. Kai sugalvojau vietoj jo naudoti kitus žodžius buvo sudėtinga, nes reikia surasti sinonimus, žodžius, kuriais galiu pasakyti tą patį. Tuo pačiu yra labai smagu – rašyti ir gaudyti save, ieškoti žodžiams pakeitimo ir džiaugtis kai pavyksta. Kūryba kasdien, kiekvieną akimirką. Jei paieškotumėte mano tekstuose žodžių su ne – rastumėte, bet kaskart rašydama stengiuos, kad jų būtų mažiau. Taip įdomiau :)

Kam šiandien visą tai pasakoju? O gi tam, kad pradėtume smagius ir teigiamus dalykus matyti ir jais gyventi, kad vietoj aukos, matytume galimybę ir kad pilkame danguje, kurio iki pavasario bus daug, įžvelgtume nors mažą saulės spindulį.

Šiltos ir saulėtos savaitės. Būkite drąsios!

Sigita Petrunina

Apie laimingą gyvenimą namuose – paprastai. Mūsų maži namai, šeimos gyvenimas ir kasdienybės pastebėjimai 🖤

podcastas

podcastas

Naujienlaiškio prenumerata

Jaukių namų naujienos jūsų pašto dėžutėje

Palaukite...

Ačiū, kad užsiprenumeravote!