Ten Kur Pirmadienis (44) Knygų rekomendacijos vasarai

Vasara man visai susuko galvą. Noriu tik mirkti baseine, valgyti uogas, skaityti knygas ir kaupti energiją darbingam sezonui, kuris prasidės rudenį. Ištiesų, net iš puslapio lankomumo statistikos matau, kad tendencija – vasara ramybės internete metas – išlieka. Ir labai gerai, aš galiu peržiūrėti per praėjusius metus parašytais tekstais, pasidalinti aktualiais, prigalvoti temų rudeniui, o retkarčiais parašytas naujas tekstas turi būti vasariškas ir lengvas.

Taigi, lengvai ir vasariškai, šiandien rekomenduoju tris keturias knygas. Tik viena iš jų grožinė likusios – tam, kad truputį pakeistų kiekvieno skaitančio gyvenimą. 

Moiros ir Furijos. Lauren Groff

Pradėsiu nuo grožinės, kurią perskaičiau vienu prisėdimu. Nemoku rašyti knygų anotacijų todėl čia visiškai subjektyvi mano nuomonė. Knyga apie meilę, aistrą, santuoką, paslaptis, išskaičiavimą ir tiesiog gyvenimą, kuris neturi vienos, teisingos pusės. Patarčiau skaityti tiems, kurie gyvena susituokę ne pirmus metus. Kai drugeliai pilve skraido kitokiu ritmu, nei pirmaisiais pažinties ir santuokos metais.

Visada skaitydama grožinį kūrinį susitapatinu su vienu ar kitu herojumi, randu panašumų, arba noriu ginčytis iki nukritimo. Taip ir su šia knyga. Skaičiau ir galvojau, kaip būčiau pasielgusi vienoje ar kitoje situacijoje. O kai knygos gale atskleidžiamos visos kortos – supranti, kad paprastos išeitys ne visiems, o meilė yra labai įvairi.

 

Food Pharmacy. Lina Nertby Aurell ir Mia Clase

Mane sunku sužavėti teorijomis, naujomis madomis, bangomis ir populiariais dalykais. Bet šita knyga man paliko didžiulį įspūdį. Pirmiausia todėl, kad niekas joje neliepia drastiškai keisti gyvenimo būdo, kaip dažnai būna kitose, su maistu susijusiose knygose. Čia draugiškai patariama ne atsisakyti, o papildyti mitybą organizmui palankiais produktais.

Ir tokia nuotaika jaučiasi visoje knygoje, kurioje daug pasakojama apie žarnyno mikroflorą, naudingą maistą, prieskonius ir patiekalus, kurie mūsų organizmą veikia priešuždegimiškai. Mes visada valgėme daug daržovių ir vaisių. Dabar valgome dar daugiau :) ir aš nusipirkau (ir naudoju kasdien!) pusę kilogramo ciberžolės. Ką aš ten pradžioje sakiau apie tai, kaip mane sunku sužavėti?

 

Namai be atliekų. Bea Johnson

Pasirodo, šią knygą užsisakiau kai tik atsirado išankstinio užsakymo galimybė. Ir tada pamiršau :) todėl savaitgalį mane ištiko džiaugsmas ir siurprizas, kai gavau žinutę, kad knyga jau paštomate.

Knygos autorė pavasarį viešėjo Lietuvoje, žinią apie ją ir jos būsimą knygą sklido plačiai, daug kalbėjau ir aš apie atsakingą vartojimą. Kadangi knygą tik pradėjau skaityti, nepapasakosiu dar labai daug, tik kelis dalykus.

Kaip ir Food pharmacy, taip ir čia vyrauja – nedarykite nieko drastiškai motyvas. Manau, kad autoriai pagaliau suprato, kad agresyvus savo pažiūrų ir gyvenimo būdo kišimas visiems aplinkui prie gero nepriveda ir dažniausiai sukelia tik atvirkštinę reakciją. O kai turi misiją – pakeisti pasaulį, mažiausiai norisi, kad žmonės pradėtų tavęs nemėgti dėl tavo kategoriškumo.

Man patinka, kad knyga parašyta lengvu, gerai suprantamu stiliumi, kas, mano manymu yra labai svarbu, norint išdėstyti tokią aktualią, bet daugeliui naują temą – gyvenimą be atliekų. Dabar nekantrauju perskaityti ją visą ir pritaikyti patarimus mūsų šeimos gyvenime.

Gyvenk kaip patinka. Sigita Petrunina

Kas šuniui uodegą pakels, jei ne jis pats :) Taip, savo parašytą knygą taip pat labai rekomenduoju. Ypač vasarą, kai laiko ir noro keisti namus kažkaip atsiranda daugiau :)

Įkvepianti ir kiekvienuose namuose pritaikomų patarimų gausi – Gyvenk kaip patinka, kurią visą vasarą galima įsigyti už 12 eurų, tik pirkimo metu įveskite kodą – TKNVASARA.

 Knygą galima įsigyti paspaudus šią nuorodą.