Laimingas gyvenimas namuose, paprasti sprendimai jaukiems namams, maži namai – didelės svajonės

Ten Kur Pirmadienis (34) paskutinis šiais metais

2017/12/18

Tai jau paskutinis pirmadienio įrašas šiais metais.  Po savaitės – Kalėdos, po dviejų – pirmoji naujų metų diena. Greičiausiai, tarp švenčių, o gal prieš pat naujus suspėsiu ir parašysiu apie tai, kokie dosnūs ir ypatingi man buvo šie metai. O šiandien turiu kitų minčių.

Šeštadienį praleidau didžiuliame prekybos centre. Taip, ieškojau dovanų. Taip, beveik paskutinė minutę. Bet skirtingai, nei man trimituoja socialiniai tinklai, raginantys susikaupti, prieš šventes būti ramybėje ir nepasiduoti pirkimo manijai, jokio chaoso aš toje žmonių spūstyje neradau. Dovanų ieškojau viena, todėl turėjau laiko stebėti žmones ir viena ausimi klausyti ką jie šneka, pajusti, kokios bus jų šventės.

Juokinga ir labai gražu, kai mama ragina dukrą eiti su tėčiu piešti kažkur prie eglutės, nes ji tuoj tuoj susimokės ir ateis. Aš mama, aš žinau, kad iki to – susimokės, mama spės surinkti visas dovanas, kurias Kalėdų rytą po eglute ras mažoji. Smagu, kai senjorų pora svarsto, koks sūris būtų skanesnis jų dukrai, o vyras renka papuošalą mylimąjai. Visi jie galvoja apie savo artimiausius, apie džiaugsmą, kurį suteiks jų išrinktos dovanos, apie akimirkas, kurias leis visi kartu.

Nuo Kalėdų pirkinių, dovanų ir skubos mes nepabėgsime. Gyvename tokiame laikmetyje, kai pirkimai ir pardavimai, skuba ir kamščiai verčia pasaulį suktis. Galima nuo to atsiriboti, galima dovanas pirkti rugsėjį, galima niekur neiti visą gruodį. Bet ar tai išeitis.

Dejavimas dėl žmonių daugybės, ar Kalėdinių pirkinių gausos, dar blogiau – moralizavimas dėl to, ne tik nepalengvina šio ir taip visko pilno laikotarpio. Man atrodo, dar blogiau – tai sukuria papildomą kaltės jausmą. Kaltas, kad perku, kaltas, kad važiuoju, nes didinu kamščius mieste, kaltas, kad noriu nupirkti dovanas visiems. Ir tada nelieka nei ramybės ir džiaugsmo dėl artėjančių švenčių, bet dar užklumpa amžinos kaltės jausmas. Nes gyveni ne taip, kaip rekomenduoja kažkas.

Linkiu šią savaitę prieššventinėje skuboje prisiminti save. Sustoti aplinkos šurmulyje, nusišypsoti pavargusiai pardavėjai, galvoti apie kitus, aplink skubančius ir pajusti bendrystę. Kalėdos yra visų – nesvarbu skuboje ar ramybėje laukiamos.

Sigita Petrunina

Apie laimingą gyvenimą namuose – paprastai. Mūsų maži namai, šeimos gyvenimas ir kasdienybės pastebėjimai 🖤

podcastas

podcastas

Naujienlaiškio prenumerata

Jaukių namų naujienos jūsų pašto dėžutėje

Palaukite...

Ačiū, kad užsiprenumeravote!