Laimingas gyvenimas namuose, paprasti sprendimai jaukiems namams, maži namai – didelės svajonės

Ten Kur Pirmadienis (19) Daiktų istorijos

2017/04/24

Šiuo metu rašau didelės apimties tekstą. Jame vis kartojasi frazės “namų istorijos”, “daiktų istorijos”. Fotografavausi šio pirmadienio įrašo viršelio nuotraukai ir pagalvojau, kad netik daiktai, bet ir gėlės namuose turi savo istoriją.

Gėlę nuotraukoje, aš ir mano mama vadiname Ingutės mamos gėle. Nesiplėsiu kas yra Ingutė, bet istorija tokia, kad mirus jos mamai, daug Ingutės mamos gėlių atsirado pas mano mamą. O dabar ir pas mane. Taigi, Ingutės mamos gėlė šį pavasarį man padovanojo štai tokio grožio žiedą. Ir besidžiaugdama tokiu žiedu pagalvojau, kiek daiktų namuose mums primena kažkokius žmones?

Prieš Kalėdas visas savo lėkštes atidaviau tiems, kam jų labiau reikia, o mes kasdien valgome iš mano amžiną atilsį močiutės ilgus metus saugoto servizo. Kai tik ištekėjau, o močiutė buvo gyva, šį servizą ji vis bandė įsiūlyti. Sakė, turėsiu per šventes, geros lėkštės, tik imk, vaikeli, tik naudok. Neėmiau, tuo metu nauji daiktai atrodė daug geriau. Ir tik dabar, švęsdama kasdienybę ir valgydama iš močiutės tiek ilgai čėdyto, kaip ji sakydavo, servizo, tikiu, kad močiutės noras išpildytas. Jei žinotų, ji labai džiaugtųsi, kad tos lėkštės atsidūrė mano namuose.

Be abejo, aš turiu ir gyvus žmones primenančių ir mane džiuginančių daiktų. Jau beveik 15 metų auginu draceną, kurią visai mažą gavau dovanų savo 18 gimtadienio proga. Ji jau remia lubas pas sūnų kambaryje. Kaskart ją laistydama (arba kalbindama), prisimenu tą, kuris man šitą gėlę dovanojo. O kažkur pasamonėje – visos susijusios istorijos.

Mano svetainės sienos yra pačios tikriausios istorijų pasakotojos. Šiais metais ant jų sukabinau tik Lietuvos kūrėjų darbus. Kartais tos istorijos žinomos tik man pačiai. Kartais, tai istorijos – pamokos man. Kartais – tai naujos, smagios pažintys. Jaučiu, kad jau greit reiks skirti visškai atskirą, tik svetainėms skirtą įrašą tinklaraštyje.

Nesvarbu, ar žmonės yra tarp mūsų, ar jau niekada nesutiksime jų gyvų, mus supantys, su šiais žmonėmis susiję daiktai yra istorijų pasakotojai, prisiminimų saugotojai. Kokias istorijas pasakoja daiktai Tavo namuose?


Jau gegužės mėnesį kursime sukulentų kompozicijas KAUNE! 

REGISTRUOKIS!

Sigita Petrunina

Apie laimingą gyvenimą namuose – paprastai. Mūsų maži namai, šeimos gyvenimas ir kasdienybės pastebėjimai 🖤

podcastas

podcastas

Naujienlaiškio prenumerata

Jaukių namų naujienos jūsų pašto dėžutėje

Palaukite...

Ačiū, kad užsiprenumeravote!