Laimingas gyvenimas namuose

Prieš ir Po. Ar žinai kaip pervilkti seną kėdę pačiai?

2016/03/29

Labai džiaugiuos, kad šis įrašas, ne tik PRIEŠ ir PO projektas, bet ir pasidaryk pati idėja, kuri pagaliau pasieks Tave. Juk artėja balandžio mėnuo, kai akys namuose pradeda pastebėti nebereikalingus daiktus, o rankos nori jų lengvai atsikratyti. Bet aš noriu įkvėpti neskubėti pirkti naujų baldų, o rasti laiko prikelti juos antram gyvenimui.

Jei manai, kad tam reikia ir patyrimo, ir daug laiko, pasakysiu, jog šitos dvi kėdės yra mano pirmieji baldų restauravimo darbai. Ir kai padarai vieną, išsyk norisi taisyti antrą. Beje, jos netgi nestovi mano namuose, praktikavausi ant pačių prasčiausių kėdžių dirbtuvėse, o dabar jomis naudojasi tekstilės studijos mokytojos.

Kaip viskas atrodė PRIEŠ atnaujinimą:

kede pries

Tikiuos jau  spėjai greitai įvertinti skirtumus tarp Prieš ir Po nuotraukų. Trumpai fotosesijai buvau pasiskolinusi kėdes iš jų savininkių ir atsivežusi į Sigitos namus, kur jos Bruknė mielai pozavo kadre. Rašau kėdes, nes padariau dvi. Vieną iš jau dvejus metus mane savo spalva žavėjusio pirktinio gobeleno, kitą – iš savo kurto atraižų audinio.

Priemonės, kurių reikėjo:

Eiga:

pries 2

Darbai prasidėjo nuo kėdės ardymo dalimis, medžiagų nuiminėjimo, vinių traukimo. Po senu gobelenu radau labai nemalonios išvaizdos, matyt dvidešimties ar daugiau metų porolono kratinį, čia ir buvo nemaloniausia proceso dalis – švariai pašalinti tuos likučius. Nuo sėdimosios dalies kraštų nulupau vatiną.

Labai svarbu nuiminėjant gobeleną jo nesuplėšyti,nes pagal jį bus gaminami lekalai naujam audiniui. Švitriniu popieriumi nuo medinių kojų pašalinamas senas lakas. Paruoštas švarus paviršius pirmai kėdei buvo dažomas greitai džiūstančiais juodais dažais ir velkamas turkio spalvos gobelenas, o antram variantui – medinės kojos lakuojamos, velkamas iš skiautinių pasiūtas gobelenas.

Sudėtingiausias ir atsakingiausias momentas – gerai įtempti ir gerai pritvirtinti naują gobeleną. Pirmas variantas ne iki galo buvo sėkmingas, įtempimu likau nepatenkinta, todėl eigoje atsirado ir antra kėdė. Įvertink ir tu mano abu darbus.

Rezultatas PO

kaip-pervilkti-kede
kedes-pervilkimas-nauja-medziaga

Daugiau PRIEŠ ir PO idėjų:

Knygų lentyna iš senų lentynų

Naujas sofos gyvenimas

Lentyna smulkmenoms iš seno stalčiaus

Turi savo PRIEŠ ir PO projektą, kuriuo didžiuojiesi? Laukiame Tavo laiškų adresu: projektai eta tenkurnamai taškas lt (vietoj žodžių eta ir taškas, įrašyk simbolius, mes taip saugomės nuo įkyrių reklamų).

 

 

Share:

Atsakymai į “Prieš ir Po. Ar žinai kaip pervilkti seną kėdę pačiai?”: 5

 1. Akvile parašė:

  geras rezultatas

 2. Donata Raugala parašė:

  Ačiū : )

 3. Silvija parašė:

  Super galutinis rezultatas. Net negalvojau, kad kėdės po restauravimo gali atrodyti taip puikiai, turbūt bandysiu atnaujinti ir savo namų kėdes.

 4. Sigita Petrunina parašė:

  Silvija, lauksim rezultato!

 5. Aivis parašė:

  Ech kaip gerai, kad yra internetas. Ta pati situacija. Yra “senienų” kurias yra mintis atnaujinti, nes kėdžių rėmai dar kaip nauji, o štai apdaila jau pagyvenusi :) Ačiū už tokius vertingus patarimus. Būtinai bandysime su žmona.