Maži (dideli) namai – šeimos laimės garantas?

Prieš pusę metų mes įžengėme į naujuosius savo šeimos namus – butą Vilniaus centre, prie Lukiškių aikštės. Savo 120 kvadratinių metrų namą iškeitėme į beveik 60 kvadratų butą. Kiek mažai, sakysite? Ne kvadratuose esmė, atsakysiu jums.

Svarstydami naujų namų pirkimą susidūrėm su daugybe skirtingų reakcijų ir nuomonių. Viena labiausiai įsiminusių man – komentaras moters, kuri viena gyvena 200 kv. m. name. “Kaip, neturėsite atskiro miegamojo, čia nesąmonė kažkokia!”
Aš, parašiusi knygą pavadinimu Gyvenk kaip patinka lyg ir esu išmokusi neteisti kitų žmonių pasirinkimų, bet man vienai gyventi, šildyti ir visaip tvarkyti 200 kv. m. namą irgi atrodo nesąmonė :)) tuo ir įdomus pasaulis, kad jame – daugybė skirtingų žmonių, nuomonių ir pasirinkimų.

Jei sekate mane Instagram, o tik ten aš aktyvi pastaruoju metu buvau, galėjote perskaityti mūsų buto istoriją. Jei vis dėl to tą įrašą praleidote, pasikartosiu čia.

Butui, kuriame norėjome gyventi turėjau labai aiškius kriterijus. Norėjau gyventi centre, būtinai sename name, kad langai būtų į kiemo pusę, o vaikai turėtų savo atskiras erdves. Gavau viską, kaip pagal užsakymą :)) o kad jau apie miegamąjį sau ir vyrui nepagalvojau, tai miegam dabar abu ant sofos, kartais dar ir mažąją tarp savęs priimdami. Ir neturim savo miegamojo, kai kurių žmonių nuostabai.

Jei namų dydis ir miegamojo (ne)buvimas būtų šeimos sėkmės, laimės ir ilgaamžiškumo garantas, manau, neturėtume žinių apie skyrybas nei viešojoje erdvėje, nei artimųjų rate.

Nesileisiu dabar į visas aplinkybes kodėl mes apsisprendėme pakeisti namus. Apie daugelį priežasčių esu rašiusi Instagram, kai kurios liko nutylėtos. Galiu pasakyti tik tiek, kad man miesto gyvenimas labai patinka. 13 metų praleidusi name, savame kieme aš tik visai neseniai supratau, kaip man trūko žmonių, neįpareigojančių pokalbių su kitais šunų vedžiotojais, labas rytas ir laba diena su kaimynais laiptinėje. Man trūko naujų pažinčių, geros kavos puodelio ir štai tokio teksto rašymo kaip dabar – kavinės šurmulyje, į kurią nereikėjo važiuoti, užteko išeiti iš namų.

Be abejo, artėjant vasarai pradedu nerimauti dėl vaikų, gamtos ir atostogų ant asfalto. Bet pati taip užaugusi – mieste, tarp daugiabučių, matau daug galimybių ir neatrastų dalykų – kelionių po visą Lietuvą, savaitgalių tėvų sode ir daugiau laiko prie jūros. Ateinanti vasara parodys kas ir kaip. O iki tol, dar reikia sulaukti ir pragyventi pavasarį :)

Sąlyginiai nedidelis buto plotas, grubiai tariant 2,5 kambario, manyje vėl pažadino norą išspausti iš erdvės maksimaliai viską. Susikurti tokius namus, kuriuose daiktai ir baldai atliktų kelias funkcijas,būtų ne tik gražūs, bet ir praktiški.

Gali skambėti nuvalkiotai ir net nebemadingai, bet kurdama šiuos mūsų šeimos namus esu labai įkvėpta skandinaviškų namų. Ne tų, kur viskas juoda balta ir minimalizmas, kaip skaičiau vienos žinomos poros interviu. Tikrų žmonių namų iš kitos Baltijos jūros pusės. Ir vėl miniu Instagram – man čia didžiulis įkvėpimo šaltinis, kur semiuosi šviesių sienų, natūralių medžiagų, senų ir naujų baldų derinių įkvėpimo. Noriu gyvų, jaukių ir visiems šeimos nariams pritaikytų namų.

Ir kol eina pirmieji mūsų gyvenimo naujuose namuose metai, vonios remontas į pabaigą, o virtuvės perplanavimas įgauna pagreitį, noriu padėkoti visiems, kantriai laukusiems mano tekstų čia, Ten Kur Namai tinklaraštyje. Labai noriu grįžti į šią, man visuomet mielą erdvę, su reguliariais tekstais apie paprastą gyvenimą namuose. Labai tikiuosi, kad taip ir bus.

Nauji virtuvės baldai. Kaina ir visos svarbios detalės

Praėjusiame įraše žadėjau, kad parodysiu ir papasakosiu viską apie savo virtuvę. Taip ir darau. Kas smagiausia mano naujoje virtuvėje – ateini ir džiaugiesi :) Esu labai patenkinta, kad suprojektavau ir turime šviesią, rodos, didesnę virtuvę.

Didesnė ji ne tik atrodo, bet ir tapo. Remonto pradžioje vyras išgriovė viename iš virtuvės kampų buvusį, nenaudojamą kaminą, kuris tik užėmė vietą. Kamino nebėra ir dabar toje vietoje mes gaminame maistą.

Skaityti toliau “Nauji virtuvės baldai. Kaina ir visos svarbios detalės”

Kambarinių augalų kenkėjai. Kaip su jais kovoti ir nugalėti?

Laimingas tas, kuris augindamas kambarinius augalus nesusiduria su jų ligomis ar kenkėjais. Deja, aš tikrai nesu ta laimingoji, nors tiesą pasakius dažniausiai žinau į kokią situaciją pateksiu, nes kenkėjais apipultus augalus parsinešu iš nukainuoto skyriaus (žinokite, kad jei augalas iš pažiūros atrodo gražiai, bet jis nukainuotas, didelė tikimybė, kad turi kenkėjų, bet Jūs, dar jų nepastebėjote). Tad šį kartą pasikalbėkime apie kenkėjus. Augindama daug kambarinių augalų jau ne kartą buvau susidūrusi su kenkėjais, bet šį kartą jaučiuosi panikoje, nes naujuose namuose, kuriuose pirmiausia augalams labai patiko, dabar atrodo, kad yra per šilta ir per sausa, ko pasekoje mano gėles atakuoja kenkėjai, su kuriais man labai sunku susitvarkyti, tad taip, gėlės miršta ne tik pas Jus, bet būdų su tuo kovoti, tikrai yra :)

Voratinklinės erkutės

Būtent šis kenkėjas yra labai pavojingas kambariniams augalams augantiems šiltuose ir sausuose namuose. Šis kenkėjas dažnai plika akimi sunkiai įžiūrimas, nes yra vos 0,5 mm ilgio. Dažniausiai aptinkama apatinėje lapų pusėje, tačiau išplitus galima pamatyti ir viršutinėje. Erkutė ir jos lervos čiulpia augalo sultis, ko pasekoje augalo lapai pabąla, tada pagelsta ir ima kristi. Nuotraukose matote kavamedį ir Kalatėją `Crocata`, užpultas būtent voratinklinės erkutės.

Ką daryti?

Šiuo kenkėju užpultus augalus kasdien purškite šaltu vandeniu ir gerai vėdinkite patalpas. Jei šis būdas nepadeda, ar pastebėta jau vėlai, siūlau gėles purkšti 0,1-0,3% anabazino arba nikotino sulfatu, žibalo emulsija ir 0,2% chlorofosu, pridėjus 0,3% sulfono esterio. Kadangi kenkėjai slepiasi apatinėje lapų pusėje, pasistenkite, kad ir purškiamo preparato daugiau patektų ten. Visus preparatus galite rasti parduotuvėse, prekiaujančiose augalais ir jų priežiūros priemonėmis, pvz. Žaliasis centras.

Tripsai

Tai pailgi, gelsvi arba rudi, apie 1 mm ilgio, 2 poras skiautėtų sparnų turintys vabzdžiai. Šie kenkėjai augalus žaloja labai panašiai kaip ir voratinklinė erkutė, čiulpdami augalo sultis. Ant pažeistų augalų lapų matyti balti taškeliai. Ant jau apniktų augalo lapų juodi, lipnūs šių kenkėjų išmatų lašeliai.

Ką daryti? 

Prieš šiuos kenkėjus galima kovoti tokiomis pačiomis priemonėmis kaip ir prieš voratinklines erkutes.

Miltuotieji skydamariai

Šiuos kenkėjus dažnai matau ant prekybos centruose esančių augalų, jie 3 – 5 mm dydžio, jų kūneliai padengti vaškingomis apnašomis, aptinkami ant visų augalo dalių, bet ypač mėgsta įsikurti lapų žiotyse, kur juos pradžiai sunku pastebėti. Šiuo kenkėju užpultos gėlės atrodo lyg jas kas būtų apipurškęs vata. Nuotraukoje mano Maranta kovojanti būtent su šiais kenkėjais.

Ką daryti? 

Pirmiausia, jeigu kenkėjų nėra daug, galima juos bandyti nurankioti pincetu ar krapštuku, jei kenkėjų aptinkame gausiau, naikinti šiuos kenkėjus siūloma purškiant žibalo emulsija, o užsienio literatūra pataria, kad šių kenkėjų užpultus sukulentus galima nupurkšt 70% izopropilo butanu, alkoholio grupės atstovu.

Amarai

Tai žalios, juodos arba gelsvai rudos spalvos, 2 – 5 mm kenkėjai. Labai greitai dauginasi, maitinasi jaunų augalo ūglių, pumpurų ir lapų sultimis. Šio kenkėjo pažeisti augalo ūgliai ir lapai šviesėja, deformuojasi.

Ką daryti? 

Galima pasidaryti česnako antpilo (kvapas nebus maloniausias, bet pakankamai veiksminga). Antpilui reikės 50g susmulkinto česnako, jį užpilti litru vandens ir laikyti 2 paras geriausiai tamsioje vietoje, tada purkšti apniktus augalus. Dar vienas būdas, sumaišyti vandenį su ištirpintu ūkiniu muilu ir taip pat purkšti augalus.

Dažniausiai kenkėjams užpuolus mūsų augalus reiktų apsišarvuoti kantrybe, nes kartais net jei atrodo, kad kova laimėta, po poros mėnesių gali reikti vėl traukti ginklus. Prevenciškai patariu vazonėlių padėkliukus, palanges ir kitus baldus ant kurių stovi Jūsų kambarinės gėlės nuvalyti žaliojo muilo tirpalu. Na, o šiuo, tikrai karštu ir ne visai būdingu mūsų vasarai oru, patariu drėkinti patalpų orą, nepamiršti lieti ir mylėti savo augalų!

Kaip įrengti moksleivio kambarį

Iki rugsėjo pirmosios liko mažai. Vyresnius moksleivius guodžia tik tai, kad šiemet mokslo metai prasidės tik rugsėjo 3 :) o skubantiems ir norintiems kuo geriau įrengti pirmokui darbo vietą, laiko taip pat yra truputį daugiau. Šiandien dalinamės patarimais, kaip sukurti patogią ir gražią darbo vietą (vaiko) mokinio kambaryje. 

Skaityti toliau “Kaip įrengti moksleivio kambarį”

Naujas IKEA 2019 katalogas

IKEA šiais metais švenčia 75 – ąjį gimtadienį pasaulyje ir 5 – ąjį Lietuvoje. Buvau tikra, kad IKEA atsiradimas Lietuvoje išjudins lietuvius, pakeis jų požiūrį į namų kūrimą. Taip ir atsitiko. Mano stebėjimai ir bendravimas su žmonėmis kuriančiais savo namus tik įrodo, kad tapome laisvesni derindami namuose seną su nauju, įsileisdami į savo namus nestandartinius sprendimus, ryškias spalvas ir įdomias detales.

Kasmet IKEA katalogas laukiamas visame pasaulyje ir sakoma, kad IKEA katalogas yra vienas geriausių dalykų, atsitinkančių šį mėnesį :) aš taip pat jo labai laukiu ir labai džiaugiuosi, kad šiais metais mano rankose jis atsidūrė taip anksti. Kas naujo? Ką verta perkelti į savo namus?

skaityti daugiau