Pakabinami vazonai ir vazonų laikikliai kambarinėms gėlėms

Kur tik pasižiūriu – aplink tik gėlės ir žaluma. Kambarinės gėlės, įvairių formų lapais, nuo didžiausios iki mažiausios – užvaldė pasaulį, žmonių namus ir internetą. Ten Kur Namai Gyvenk kaip patinka knygoje – taip pat didelis skyrius apie kambarines gėles :) Todėl nieko keisto, kad užėmusios vietą ant palangių, lentynų, komodų ir staliukų, kambarinės gėlės, o tiksliau – jų vazonai pakilo aukščiau ir pasiprašė pakabinami.

Vazonai pakabinti įvairiuose laikikliuose – jokia naujiena. Atsimenu, vaikystėje man taip kabančios gėlės atrodė keistai. Kai mokiausi mokykloje – gėlės macrame būdu nupintuose laikikliuose kabėjo mergaičių darbų kabinete, o dabar po truputį pakabintų gėlių daugėja ir mano namuose.

Ištiesų, mano minėti macrame būdu nupinti (ar nurišti būtų tiksliau) gėlių laikikliai dabar labai populiarūs. Sakyčiau, kad prieš kelis metus, pasaulyje buvo jų populiarumo pikas, kartu su bohemiško, tropikų interjero išpopuliarėjimu. Vėliau, ne vienoje vietoje skaičiau, kad macrame yra visiškai nemadinga ir nieko, šiuo būdu sukurto, savo namuose turėti nereikėtų :)

Bet. Kas man labai patinka tiek namų interjero dekoravimo tiek ir mados ir aprangos tendencijose – praktiški ir patogūs dalykai lieka, nepaisydami besikeičiančių tendencijų ir madų. Taigi, macrme būdu sukurti gėlių laikikliai vis dar populiarūs, labai noriu tokių ir savo namuose, tik vis neprisiruošiu pasigaminti, o tuo pačiu atgaivinti per darbų pamokas mokykloje įgytas žinias. Macrame laikiklį radau pas Mossomoss Instagrame.

Be abejo, galima ieškoti jau pagamintų pakabinamų gėlių vazonų, tokį vieną iš Flying Tiger turiu ir aš. Tiesą sakant, norėčiau jų ir daugiau įsigyti, bet į parduotuves turbūt buvo atvežtas ribotas kiekis ir antrą kartą nuėjus tokių vazonų paprasčiausiai neradau.

Pagrindinėje įrašo nuotraukoje – net trys vazonėliai iš IKEA mano pasigamintuose laikikliuose. Ištiesų, IKEA radau tik vieną tinkamą pasikabinti gėlių laikiklį. Kuris man nors ir gražus, bet mano namų interjerui nelabai tinka. Įsivaizduoju tokį kabantį labiau romantiškuose namuose, ar ant šviesios virtuvės lango.

Daugelyje parduotuvių, kuriose peržiūrėjau pakabinamų vazonų pasiūlą, tokie vazonai yra, bet jie skirti lauko gėlėms ir namuose labai gražiai neatrodytų. Visa laimė, kad daugybė patarimų ir pasidaryk pati projektų, kaip pasidaryti kabančius kambarinių gėlių laikiklius yra internete. Vieną tokį, greitu laiku įkelsiu ir aš.

O tavo namuose ar kabo gėlės? Ar kol kas užtenka vietos ant palangių?

Ruduo namuose. Ar pirkti naujus daiktus namams rudenį?

Jau pasirodė naujas, rudeninis VAI VAI Magazine numeris, kurio tema – Namai. Apie žurnalo rengimą ir užkulisius dar papasakosiu vėliau šią savaitę, šiandien tik noriu pasakyti, kad žurnale rasi mano temą apie namus rudenį. Jei atėjus lapkričiui ir ženkliai sutrumpėjus dienomis namuose pasigendi jaukumo, ši tema kaip tik Tau.

O aš šiandien noriu papasakoti kaip mano namai atrodo rudenį.

Kai prieš daugiau nei du metus pradėjau rašyti tinklaraštį, labai gerai žinojau, kad sezonais bus vieni pagrindinių veikėjų renkantis temas ir rašant apie namus. Kartais tai pasiseka geriau, kartais… Nepaisant visko – ruduo man yra magiškas laikas. Rytiniai rūkai, lapai po kojomis ir šiluma namuose.

Prieš du metus namams puošti naudojau kukurūzų burbuoles ir riešutus, o rudens dekoras namuose atrodė taip:

rudens_dekoras

Pernai mano buvo svarbu vainikas ant durų:

rudeninis-vainikas

Ir sukulentai:

sukulentu-kompozicija4

Šiais metais namuose karaliauja moliūgai ir miško gėrybės. O aš supratau, kad norint puošti namus nereikai nieko specialiai pirkti. Daug svarbiau – naudoti tai, kas jau yra namuose, tai ko gausu yra dabar. O rudenį visada yra obuolių ir kriaušių, konkorėžių, riešutų, valgomų ir dekoratyvinių moliūgų, gėlių.

ruduo-namuose

Gėlės ir jų puokštės yra tai, ko man labai norisi namuose šį rudenį. Nedažnai taip būna, nes namai ir taip pilni gėlių vazonuose. Žalumos lyg ir netrūksta. Matyt, trūksta šventės :) O jeitrūksta, reikia trūkumą pašalinti. Mano mėgstamiausi gvazdikai (ne veltui jie buvo ir mano vestuvinėje puokštėje) yra gėlės, kurios nevysdamos gali puošti namus savaitę ir daugiau.

rudens-dekoras-namuose

Kaip ir chrizantemos, kurios tikrai skirtos ne tik kapams puošti. Pasižadėjau šiai naujai vazelei, kad ji niekada nebus be plaukų, t.y. gėlių. Kol kas pažadą vykdau.

geles-rudeni-namuose

Kaip ir kiekvieną sezoną – rudenį svarbu prisiminti tuos daiktus, kurie namuose yra. Šį rudenį namuose aš:

  • kitaip sustačiau kambarines gėles. Pakeičiau vazonus vietomis, kai kurioms gėlėms pasiūliau naujus vazonus;
  • pervilkau dekoratyvias pagalvėles kitais užvalkalais. Ryškias spalvas palikau vasarai;
  • ant stalo užtiesiau rudeninę statiesę. Jei Tavo stalas apvalus, kaip ir mano – čia pasakojau kaip pasidaryti apvalią staltiesę;

Pastebėjau, kad kiekvieną sezoną namuose tiesiog natūraliai norisi vis kitokių spalvų, audinių. Todėl atsiranda šiltojo sezono daiktai ir šaltojo sezono daiktai. Prisimenu, mano močiutė net užuolaidas keisdavo – vasarą plonesnes, žiemą storesnes. Mokykimės iš močiučių :)

Ar Tavo daiktai namuose kinta pagal sezonus? Ar norisi kiekvieną sezoną dekoruoti namus vis kitaip?

 

Rugsėjis knygų mėnuo

Va ir sulaukėm – ruduo. Prisipažinsiu, paskutinis vasaros mėnuo man truputį prailgo. Jau svajojau apie vėsumą, rudeninius batus ir šaliką ant kaklo.

Rudenį grįžtam namo. Ir tikra, ir perkeltine prasme. Grįžtam iš atostogų, į darbus ir mokyklas. Grįžtam į vidų iš terasų, balkonų ir pievelių. Dabar daugiau laiko skirsi namams ir, tikriausiai, knygoms.

Knygos – vienas svarbiausių dalykų mano namuose. Jų turime daug, visuose kambariuose. Todėl Rugsėjį, pirmą rudens mėnesį, nusprendžiau skirti knygoms, knygų lentynoms, pasidaryk pati idėjoms iš knygų, įdomioms knygoms apie namų dekoravimą.

Čia – senesni TenKurNamai įrašai apie knygas ir knygų lentynas:

Knygų lentyna koridoriuje tarp kambarių

Knygos namuose – ne tik skaitymui

Kaip sudėlioti knygas lentynoje pagal spalvas

Knygų lentyna iš senų lentynų

Prieš ir Po. Lentyna miegamajame iš senų lentynų

Nuo pat remonto miegamajame pabaigos šiame kambaryje man trūko lentynų. Labai mėgstu knygas, jų namuose niekada nemažėja ( o tik atvirkščiai). O kur dar žurnalai, įdomūs daiktai… kai trūksta vietos pasidėti, tada ir tvarkos mažiau. Reikėjo sugalvoti kokio baldo miegamajame mums trūksta, kad galėčiau susidėti dažniausiai skaitomas knygas ir žurnalų kolekciją.

Įkvėpimas atėjo netikėtai. Visai neseniai įsigyjau nauja knygą apie interjero dekoravimą,  o ten – pamačiau lentyną, kurios kaip tik trūko miegamajame.

Lentynai panaudojome senas medines lentynas, kurios kabojo mano vaikystės kambaryje. Taigi, lentynų planas atrodė taip:

IMG_20150818_183845

Turėjome keturias vienodas stačiakampio formos medines lentynas. Dvi panaudojau tokias, kokios yra, o iš likusių dviejų vyras pagamino tris mažesnes lentynas.

lentyna

Lentynos nėra sujungtos tarpusavyje, todėl norėdama galėsiu jas sudėlioti ir kitaip. Dabar vaizdas yra toks. Į lentyną susidėjau visas savo interjero dizaino ir dekoravimo knygas. Dabar nebereikia jų ieškoti po visus namus. Taip pat atsirado vietos žurnalams, jų nebereikia slapstyti ir ieškoti kažkur, kai reikia įkvėpimo.

Vaizdas prieš ir po. Sakyčiau, skiriasi gerokai :)

pries-po-miegamojo-lentyna

Geriausias dalykas įvykęs miegamajame yra truputį netikėtas – atsirado daugiau erdvės. Nebeliko už kojų kliūvančių žurnalų, viskas savo vietose.

simple-cozines-lentynoje

lentyna-papuosalai

O aš labai džiaugiuosi, kad senų lentynų nereikėjo paversti malkomis. Jos tarnaus dar ne vienus metus.

knygos-lentynoje

Kaip matosi ir eskizo nuotraukoje, virš lentynos planuoju sukabinti nuotraukas ir paveikslus. Pagrindiniai herojai čia – vaikų piešiniai. Ir vietą ant sienos pagaliau surado vienintelė įrėminta mūsų vestuvių nutrauka. Nepraėjo nei 9 metai nuo vestuvių :) viskam savas laikas…

ant-sienos-vaiku

O kokios knygų lentynos Tavo namuose?

Apie įkvėpimą, dovanas ir keturios idėjos vienai lentynai

Pastaruoju metu labai stebiu detales, įvykius, spalvas, daiktus. Sakyčiau, ieškau įkvėpimo, nes jau įsitikinau, kad pats jis, deja, neateis :) Kad ir kiek ilgai laukčiau. Įkvėpimo reikia ne tik dailinikams, tapantiems nuostabius paveikslus, poetėms, kuriančioms eiles, įkvėpimo reikia ir kuriant bei gražinant namus.

Šį kartą mano įkvėpimu tapo netikėta dovana nuo Ugnės Datflamie. Jei pradėti nuo pradžių – su Ugne susipažinome kartu dirbdamos VAI VAI Magazine. Esame kolegės, kurias vienija tas pats gimtasis miestas ir panaši plaukų spalva. Kai jos Instagram pamačiau nuotrauką, įtariau, kad gausiu dovanų :) Bet nenutuokiau, kad dovana bus tokia įspūdinga! Mūsų šeima turi mažai bendrų portretų, o piešto neturėjome nei vieno (įdomu ar dar turėsim??).

datflmie-dovana

Tai gi mūsų šeimos portretas tapo įkvėpimu pagaliau sutvarkyti lentynėles svetainėje ir sukurti rudenišką kompoziciją. Prisipažinsiu, per visą vasarą lentynėlės buvo nei labai tvarkingos, nei labai gražios, tik retkarčiais pakeisdavau vieną kitą detalę, o dalis daiktų jose buvo likę nuo pavasario.

Portreto spalvos padiktavo visą kompozicijos spalvų paletę. O kas gali būti spalvingiau, nei žaislai? Todėl rudenį pasitinkame truputį vaikiška kompozicija. Tai ir simboliška. Abu vaikai jau mokyklinukai. Vienas vaikystės etapas baigėsi, darželio mūsų gyvenime nebeliko. Todėl žaislai, man tapo ne tik puikiomis dekoro detalėmis, bet ir simbolišku atsisveikinimu su spalvinga vasara, bei pasisveikinimu su kitokiu, mokykliniu rudeniu.

lentyna-dinos

lentyna-ruduo-detales

Kompozicijoje naudojau ne tik savo vaikų, bet net ir mano mamos vaikystės lėlę. Dinozaurai – mano džiaugsmas ir kolekcijos pradžia. Noriu surinkti jų daugiau, bet labai neskubu ir įsigiju juos tik netyčia kur pamačiusi.

lentyna-ruduo

Čia jau ketvirtas šios lentynos variantas. Pradėjusi praėjusį rudenį, šiandien esu labai patenkinta šiuo svetainės kampeliu. Kompozicija lentynėlėse ne tk sukuria vis kitą nuotaiką, bet ir labai puošia kambarį.

4-variantai

Jau jaučiu, kaip po truputį vėstant orams norisi namuose praleisti daugiau laiko, o tuo pačiu – gražinti ir puošti įvairias namų vietas. Dar  nesu tikra kiek ilgai ši rudeninė-vaikiška kompozicija puoš lentyną. Gal iki rudens vidurio, o gal iki to laiko, kai žiema bus ant nosies ir norėsis Kalėdinių papuošimų? Pagyvensim, pamatysim :)

Ar Tu turi savo namuose vietą, kuri keičiaisi priklausmai nuo metų laiko, progos, nuotaikos? Kokia tai vieta?