Lininės patalynės pliusai arba kaip aš norėjau patalų kaip pas močiutę

Lininė patalynė man visada primena močiutę. Ji turėjo vieną, turbūt dar nuo jaunystės išsaugotą lininį patalynės komplektą. Tas nelygus audimas, kai siūlo storis šiek tiek skirtingas, audinio grubumas ir akivaizdus skirtumas nuo man įprastos patalynės, močiutės lovą paversdavo egzotika. Ir tos egzotikos prisiminimas, bei lininės paklodės jausmas prie mano kūno mane lydi visą gyvenimą.  Skaityti toliau “Lininės patalynės pliusai arba kaip aš norėjau patalų kaip pas močiutę”

Prieš ir Po. Lentyna miegamajame iš senų lentynų

Nuo pat remonto miegamajame pabaigos šiame kambaryje man trūko lentynų. Labai mėgstu knygas, jų namuose niekada nemažėja ( o tik atvirkščiai). O kur dar žurnalai, įdomūs daiktai… kai trūksta vietos pasidėti, tada ir tvarkos mažiau. Reikėjo sugalvoti kokio baldo miegamajame mums trūksta, kad galėčiau susidėti dažniausiai skaitomas knygas ir žurnalų kolekciją.

Įkvėpimas atėjo netikėtai. Visai neseniai įsigyjau nauja knygą apie interjero dekoravimą,  o ten – pamačiau lentyną, kurios kaip tik trūko miegamajame.

Lentynai panaudojome senas medines lentynas, kurios kabojo mano vaikystės kambaryje. Taigi, lentynų planas atrodė taip:

IMG_20150818_183845

Turėjome keturias vienodas stačiakampio formos medines lentynas. Dvi panaudojau tokias, kokios yra, o iš likusių dviejų vyras pagamino tris mažesnes lentynas.

lentyna

Lentynos nėra sujungtos tarpusavyje, todėl norėdama galėsiu jas sudėlioti ir kitaip. Dabar vaizdas yra toks. Į lentyną susidėjau visas savo interjero dizaino ir dekoravimo knygas. Dabar nebereikia jų ieškoti po visus namus. Taip pat atsirado vietos žurnalams, jų nebereikia slapstyti ir ieškoti kažkur, kai reikia įkvėpimo.

Vaizdas prieš ir po. Sakyčiau, skiriasi gerokai :)

pries-po-miegamojo-lentyna

Geriausias dalykas įvykęs miegamajame yra truputį netikėtas – atsirado daugiau erdvės. Nebeliko už kojų kliūvančių žurnalų, viskas savo vietose.

simple-cozines-lentynoje

lentyna-papuosalai

O aš labai džiaugiuosi, kad senų lentynų nereikėjo paversti malkomis. Jos tarnaus dar ne vienus metus.

knygos-lentynoje

Kaip matosi ir eskizo nuotraukoje, virš lentynos planuoju sukabinti nuotraukas ir paveikslus. Pagrindiniai herojai čia – vaikų piešiniai. Ir vietą ant sienos pagaliau surado vienintelė įrėminta mūsų vestuvių nutrauka. Nepraėjo nei 9 metai nuo vestuvių :) viskam savas laikas…

ant-sienos-vaiku

O kokios knygų lentynos Tavo namuose?

Miegamasis prieš ir po. Nusidažyk geometrinę sieną kaip mano miegamajame

Jau gyriausi ir rodžiau Tau mūsų naują miegamąjį. Kuo toliau tuo labiau mes juo patenkinti. Džiaugiuosi spalvų pasirinkimu, o geometrinė siena yra pats geriausias dalykas, nutikęs šiam kambariui. Pastebėjau, kad kambario mažumas – labai didelis privalumas. Neapsikrauni nereikalingais daiktais, o ir šiaip, kiek vietos reikia tokiame kambaryje? Užtenka, kad tilptų lova. Noriu pasidalinti su Tavim miegamojo prieš ir po vaizdais. Pati žiūriu ir negaliu patikėti, bet pasirodo įmanoma. Kambarį iš jokio paversti į nuostabų, jaukų ir gražų.   miegamojo remontas Geometrinė siena tapo pagrindiniu šio kambario akcentu. Ji tikrai krinta į akis tik užėjus į kambarį, bet gulint ar sėdint lovoj tikrai yra nepastebima  ir neblaško, nes jos paprasčiausiai nesimato. Skaityti toliau “Miegamasis prieš ir po. Nusidažyk geometrinę sieną kaip mano miegamajame”

Mūsų baigtas (beveik) miegamasis

Manęs klausia tai ar jau persikraustei į pirmą aukštą? Taip, persikrausčiau. Tiksliau persikraustėm abi su Brukne ir laukiam kol trečias šito kambario gyventojas grįš iš komandiruotės.

Miegoti truputį keista, nes viskas taip girdisi – lietus, šunys lauke, anksti ryte išvažiuojantys kaimynai. Šitame kambaryje – du dideli langai. Ir pirmas aukštas. O viršuje turėjome tik mažą mažiuką langiuką.

Šį kambarį anksčiau naudojome kaip kompiuterio ir šunų miegojimo vietą. Todėl nieko keisto – Bruknė labai laiminga, kad jai kambaryje pastatėm naują didelį guolį. Tik vakarais vis laukia prie vonios durų kol eisim į viršų miegoti.

miego

Kas jau yra?

Lova! Mūsų senoji. Bet man ji čia žiūrisi gerai, todėl dar kurį laiką naujos nebus.
Spintelė prie lovos – mano močiutės. Kurį laiką, ji stovėjo nenaudojama, o naujame kambaryje prie lovos labai tinka.

Ir viskas.

baigta2

Ko trūksta?

Užuolaidų – seniai langus dengiančios žaliuzės jau labai pavargusios. Užuolaidos kambariui suteiks jaukumo, suminkštins tamsiai mėlyną sieną.

baigta

nykštukinis taksasLentynų. Planavau tą mažą laisvą plotą kambaryje prie lango apstatyti lentynomis, bet dabar, pamiegojusi čia kelias naktis nebenoriu… Kambarys dabar atrodo toks, koks turėtų būti miegamasis. Tik lova ir viskas. Nesinori pasidaryti lovos ir knygų lentynų, o gal dar ir darbo vietos.. Čia dar reikia pagalvoti.

Naujo šviestuvo. Bet čia neskubu ir nebūtina. Kam ta šviesa miegamajame?

Mums labai labai patinka rezultatas. Džiaugiuosi, kad labai nenukrypau nuo vizijos, kurią turėjau. Tamsiai mėlynos ir oranžinės derinys labai geras, kai oranžinės nedaug. Paįvairinimui, pavyzdžiui žiemą, oranžinius akcentus bus galima pakeisti rožiniais. Rožinė ir tamsi mėlyna taip pat labai puikiai dera.

Būtinai papasakosiu apie tolimesnius pasikeitimus. O kitą savaitę sužinosi kaip nudažyti siena tokiu būdu kaip mūsų miegamajame.

 Spalvų paletė miegamajam ir mūsų miegamojo remontas

spalvos miegamajamMūsų namuose prasidėjo didysis kraustymasis – kraustomės į pirmą aukštą. Iš ten buvusio darbo kambario įsirenginėjame miegamąjį. Vaikai nuo šiol turės po atskirą kambarį.

Mūsų būsimas kambarys – mažiausias namuose. Todėl, kaip aš juokauju – pastatysim lovą ir niekam daugiau neliks vietos. Bet gal toks ir turi būti miegamasis?

Tikrai žinojau, kad noriu vienos – tamsiai mėlynos sienos. Todėl aplink tą sieną ir tamsiai mėlyna (navy blue) spalvą dėliojau visas idėjas ir spalvas. Kol kas viskas vyksta taip kaip norėjau, net grindis nupirkome būtent tokias kaip suplanavau.

Šeštadienį Ten Kur Namai FB puslapyje pasidalinau viena nuotrauka, po kuria sulaukiau įdomių komentarų.

Skaityti toliau “Spalvų paletė miegamajam ir mūsų miegamojo remontas”