Kokius augalus rinktis, kad balkonas žydėtų visą pavasarį ir vasarą?

Man labai patinka augalai. Ir ne tik namuose, bet ir kieme, o pavasarį ir vasarą, žinoma, terasoje. Jei turėčiau balkoną, jis skęstų gėlių žieduose. Terasoje gėlių būna mažiau, bet labai stengiuosi, kad gėlės joje žydėtų visą šiltąjį metų laiką. Kaip tai padarau? Pakankamai paprastai, tiesiog vienas, nužydėjusias gėles, keičiu kitomis, kurioms tik ateina laikas žydėti. Šiandien noriu pasidalinti savo patirtimi ir papasakoti, kokios lauko gėlės kasmet puošia mano terasą.

Kokias gėles rinktis balkonui ar terasai?

Kai tik įmanoma ir nebelieka šalnų grėsmės mano terasoje atsiranda bent vienas vazonas pilnas našlaičių (tiesa šiemet jį teko kuo greičiau užkelti aukščiau, nes maži pirštukai nuskabė visus žydinčius žiedus). Labai mėgstu šias gėles dėl didžiulės žiedų spalvų įvairovės. Taip pat dėl to, kad jos visiškai nelepios ir savo žydėjimo laikotarpiu dovanoja visą savo žiedų grožį be didelių pastangų. Žinoma, reikia prisiminti ir laiku jas palaistyti.

 

Artėjant vasarai ir šylant orams, augalų pasiūla parduotuvėse didėja, nes mažėja šalnų tikimybė. Todėl įsibėgėjus pavasariui namo atkeliauja pelargonijos. Jau daug metų jos yra mano pagrindiniai terasos augalai. Mėgstu jas todėl, kad jos yra ištvermingos, lengvai auginamos, galima kartais pamiršti jas palaistyti, bet jos vis tiek apdovanoja nuostabiais žiedais. Žinoma, yra nemėgstančių jų kvapo, bet jis labai gerai atbaido uodus ir muses o tai yra svarbu kai daug laiko leidi lauke.

Dar vienas didelis pelargonijų pliusas – jų yra įvairiausių rūšių ir spalvų. Galima pavyzdžiui rinktis svyrančias ir auginti pakabinamame lovelyje. Aš pelargonijas į vazonus sodinu kartu su lobelijomis, kurių mėlyni žiedeliai labai gražiai dera su pelargonijų raudoniu.

Dar viena gėlė, kurią labai mėgstu ir auginu vazonuose – serenčiai. Jų, kaip ir pelargonijų yra daugybė rūšių – aukštų, žemų, nuo ryškiai oranžinių iki švelniai gelsvų. Pradėjau jas auginti tik vazonuose, kai gėlyne kelis metus iš eilės man juos nugraužė sraigės. Pagailėjau savo darbo ir dabar šiuos sraigių skanumynus auginu tik vazonuose. Kad gausiai žydėtų visada nuskinu nužydėjusius žiedus (išmokau iš močiutės). Dažniausiai šios gėlės mano terasoje žydi visą šiltąjį sezoną, jas sodinu kartu šlamučiu, kurio sidabriniai lapeliai labai papildo serenčių spalvas.

Tiems, kurie nori skirti daugiau laiko gėlėms, kurias augina savo terasose ir balkonuose rekomenduoju surfinijas ir petunijas. Šių gėlių kompozicijos visada puošdavo mano močiutės balkoną, bet man jų prisijaukinti taip ir nepavyko. Šios gėlės labai gražios, galima kartu sodinti kelis, skirtingų spalvų augalus ir taip sukurti nuostabias spalvines kompozicijas. Surfinijoms ir petunijoms reikia daug maistinių medžiagų ir pastovaus laistymo. Todėl laistant būtina tręšti, o tam, kad žydėtų gausiai, rekomenduojama skabyti nužydėjusius žiedus.

Ko nežinai – klausk

Gėlių pardavimo vietose visada rasi žmonių, kurių darbas yra žinoti viską apie gėlių auginimą. Klausk jų patarimo, būtinai konsultuokis kokios gėlės tinkamiausios Tavo balkonui ar terasai. Taip išvengsi klaidų pirkdama netinkamas gėles ir sužinosi ko nežinojusi.

Ne tik gėlės, bet ir daržovės

Yra žmonių, sėkmingai balkonuose auginančių ne tik gėles, bet ir daržoves, prieskoninius augalus. Štai žemiau nuotraukų koliažas iš mano mamos balkono. Kad sulauktum derliaus augalus reikia sodinti į derlingą žemę, reguliariai laistyti ir augimo metu bent porą kartų patręšti.


Pagaliau atšilo oras ir galime gėles sodinti ne tik namuose, bet ir balkonuose ar terasose! Balandžio 21 – 22 dienomis Ermitaže vyksta Sodo dienos su nuolaidomis, pasiūlymais ir specialistų konsultacijomis. Gėlių pasirinkimas milžiniškas. Taip pat puikus laikas įsigyti trąšų ar gerų žemių savo numylėtinėms.  Kokios yra Tavo mėgstamiausios lauko gėlės?

Už pagalbą ruošiant šį įrašą dėkoju Ermitažo parduotuvėms visoje Lietuvoje

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s