Kaziuko mugė. Kaip neprisipirkti nereikalingų daiktų ir ko įdomaus ieškoti?

mediniai_saukstaiJau penktadienį prasideda Kaziuko mugė Vilniuje.

Atsimenu, kaip į Vilnių važiuodavome turbūt kiekvieną pavasarį, būtent į Kaziuko mugę. Turbūt buvau kokių penkių, kai važiavom su senelio žiguliu. Geriausiai atsimenu, kad neradom vietos tam žiguliui pastatyti ir kaip pirkom ilgą ilgą saldainį man. Na, kai kas nesikeičia ir po 25 metų :)

Labai po truputį keičiasi ir asortimentas. Todėl jau keli metai iš eilės Kaziuko mugėje perkame tik valgomų dalykų. O pro molinius ir medinius baibokus, pintus krepšius grybams susidėti ir made in china gėrybes praeiname kuo greičiau.

Bet nėra to blogo, kuris neišeitų. Kiekvienais metais atsiranda originalių, įdomių, gražių ir kitokių daiktų kūrėjų. Ir Kaziuko mugės laukiu tik todėl, kad nueičiau pas juos. Lygiai taip pat smagu atrasti kažką naujo ir kitokio nei praėjusiais metais.

Svarbiausia – jei nenori paversti savo namų kaimo sodyba, neprisipirk įvairių neskoningų ir labai tradiciškų daiktų. Prieš pirkdama pagalvok – ar labai reikia. Nepirk tik todėl, kad mugė ir kažką, nesvarbu ką nusipirkti reikia.

Iš mugės visada parsivežame medinių kiaušinių. Perkame juos vaikams, todėl dažniausiai vienas buna mergaitiškos, kitas – berniukiškos spalvos. Džiaugiuosi, kai randu natūralių, niekaip nenudažytų kiaušinių. Jų kaina būna aukštesnė, bet jokie spalvoti grožiu jiems neprilygsta. Kai mugėje randame tokių, tada perkam medinius kiaušinius ne tik vaikams, bet ir tėvams.

mediniai kiaušiniai

Pinti krepšiai gali būti ne tik tradiciški, bet šiuolaikiški, pritaikomi įvairiuose interjeruose. Ieškok tiesių formų, be jokių įmantrių išpynimų, krepšių. Jei patiko forma, bet spalva nelabai, gali grįžusi namo krepšį nusidažyti. Turėsi madinga dip dyed arba pusiau dažytą krepšį.

Bloomingville

Tikrai lietuviški ir labai tradiciški yra kabantys sodai. Nuo jų nusisukti šiais metais nereikia. Atvirkščiai – kabinti ir turėti juos namuose reikia. Jei tau neįdomi šių sodų tradicija ir istorija, ieškok jų savo namams todėl, kad geometrinės formos namų dekore šiais metais labai madingos.

kabantys siaudiniai sodai
Kabantys sodai

Medinių indų – aptakių formų, be įmantrių raižinių. Natūralių ir nedažytų.

mediniai indai
Nuotrauka iš 123Baltic.Travel

Originalios rankų darbo keramikos. Indų namams iš Ernestos keramika. Galiu drąsiai sakyti, kad šie indai yra sušildyti nuostabios kūrėjos rankomis. Esu tikra, kad pavasarinės Tavo salotos labai apsidžiaugs atsidūrusios tokioje lėkštėje.

Ernestos keramika

Ir būtinai nepamiršk savęs. Sutvėrimus aplankau kiekvienais metais. Jų kūriniais papildau savo ir mamos papuošalų dėžutę. Mane žavi jų gyvenimas kaime ir labiausiai – tie maži papuošaliukai, kurių kiekvienas yra atskira istorija ir dviejų vienodų tikrai nėra.

SutvėrimaiAr turi tradiciją, ką būtina įsigyti Kaziuko mugėje? Ko ieškosi šiais metais?

Paskelbta$ sPažymėta$ s