Kaip prižiūrėti sukulentus žiemą

Kaip žinia, aš labai mėgstu sukulentus. Tai yra mano vieni mėgstamiausių augalų, dėl jų įvairovės, lengvos priežiūros ir universalumo. Iki šios žiemos man visai gerai sekėsi juos auginti. Deja, šiais metais jau atsisveikinau su dviem gražuoliais. Ir pati žinau kodėl – per daug meilės. O tiksliau – per daug vandens. Todėl pasikartojau pati ir paruošiau Tau trumpą sukulentų priežiūros žiemą vadovą. Tam, kad žinotume, kaip prižiūrėti sukulentus žiemą. Beje, tie patys patarimai puikiai tinka ir kaktusams.

Vandeniui laidi žemė ir drenažas

Vienas svarbiausių veiksnių. Man visai patinka specialus, parduotuvėse esantis žemių mišinys kaktusams. Taip pat bent trečdalį vazonėlio užpildau drenažu. Tam tinka ir keramzitas, ir stambūs akmenys, ir net kankorėžiai. Tiesa, pastaruosius geriau naudoti dideliuose vazonuose.

Drenažas reikalingas tam, kad vanduo turėtų kur nubėgti, o augalo šaknys nemirktų vandenyje ir neprasidėtų puvinys. Jei vazonas su skylute – vandens perteklius nubėgs per ją. Jei vis dėl to sodini augalą į vazoną be skylutės dugne, drenažas, kaip jau rašiau aukščiau, turi užimti apie trečdalį vazono.

Retas laistymas

Čia ta mano meilė šiųmetė… Visada kambarines gėles laistydavau „kai prisimenu” ir visos sėkmingai augdavo. Šiemet, greičiausiai todėl, kad daug laiko leidžiu namuose, gėles prisimenu dažniau. Tai ir laistau dažniau.

Iš tiesų, žiemą sukulentams reikia labai mažai vandens. Galima juos laistyti kartą per mėnesį, ar net rečiau. Labai svarbu, kad laistant permirktų visa žemė. Tam geriausia surengti augalams maudynes – laistyti sustatytus vonioje ar virtuvės kriauklėje. Po laistymo geriausia būtų vazonus palikti pastovėti, kad išbėgtų perteklinis vanduo.

Perteklinis vanduo išbėgs tik iš tų vazonų, kurių dugne yra skylutė. Jei Tavo sukulentai auga vazonuose be skylutės, laistyti reikia atidžiau. Svarbu, kad vandens prisigertų visa žemė, todėl geriausia augalus, augančius vazonuose be skylės laistyti mažomis porcijomis, leidžiant vandeniui susigerti po truputį.

Šviesa ir saulė

Žinoma, sukulentai (ir kaktusai) yra šilumamėgiai ir jiems smagu augti saulėkaitoje. Nors saulėtų dienų mūsų žiemomis nėra labai daug, pasistenk, kad vazonai su sukulentais stovėtų kuo šviesesnėje vietoje. Taip apsaugosi augalus nuo išstypimo ir neproporcingo augimo.

Artėjant pavasariui – saulės daugėja, ji vis karštesnė ir gali nudeginti nuo saulės atpratusius augalus. Tokiu atveju geriausia augalus nuo saulėčiausios palangės nuimti ir pratinti prie saulės palengva, kol jie ir vėl galės visą laiką leisti saulės šviesoje ir šilumoje.

Kaip Tavo augalai auga žiemą? Ar visi sėkmingai sulaukia pavasario?

p.s. jokie sukulentai fotografuojant juos lauke žiemą nenukentėjo. Nuotraukoje esantys – palikti sušalti tyčia. Ant jų buvo apsigyvenę balti, sunkiai išnaikinami vabaliukai, todėl nusprendžiau, kad geriausia su tokiais augalais bus atsisveikinti, kol vabaliukai nepersikėlė ant kitų gėlių.

Paskelbta$ sPažymėta$ s

Viena mintis

  1. „vabaliukus” bandyk nuplauti ūkinio muilo pamuilėmis. Tiesiog visą augalą. Saugoti, kad nepribėgtų per daug į vazoną. Padėti atskirai nuo kitų ir stebėti.
    Perlaistytą augalą galima išgelbėti padedant, kur šilčiau (bet ne karšta) ir leidžiant apžiūti.
    Žiemą sukulentai supūna, nes gausiai palaistyti jie dar gauna šalčio pro langus. Todėl reikia rūpontis, kad nesiglaustų prie lango ir pan.

Komentarai nepriimami.