Kaip kabinti paveikslus ant sienų (3)

Viena populiariausių paieškų tenkurnamai.lt puslapyje yra „kaip kabinti paveikslus ant sienų jų negręžiant” geras straipsnis, tikiuosi, padėjęs ne vienam atrasti paveikslų kabinimo juosteles, kurias intensyviai (tiesa ne visada sėkmingai) naudoju jau senokai. Mūsų naujieji namai ilgą laiką buvo tuščiomis sienomis, nes aš labai norėjau pasidžiaugti erdve, tuštuma, pagalvoti, kur mano auganti printų ir kitų kūrinių kolekcija atrodys gražiai ir kur galės plėstis, jei tik prireiks. ⁠Nuotraukoje viršuje matote mano galvojimo rezultatą. Esu labai patenkinta tuo, kaip pavyko sukabinti visus paveikslus. Ir dar liko vietos naujiems.

Jei atsimenate nuotraukas iš mūsų pirmųjų namų (jų tikrai daug čia, tinklaraštyje), tai turbūt atpažinsite ir kai kuriuos kūrinius, kurie tų namų sienas puošė. Tikrai neketinau pirkti naujiems namams visko naujo, daug labiau džiaugiuosi, kad mano kolekcija pildosi ir keliauja kartu su manimi. 

Jei ieškote išsamios informacijos, kaip kabinti paveikslus ant sienų, savo knygoje Gyvenk kaip patinka įdėjau apie tai visą skyrių, pavadinimu Sienų istorijos.
O šiandien jums sudėjau tris gudrybes, kurias naudodami būsite tikri, kad jums pavyks susikurti originalią ir kasdien džiuginančią savo namų galeriją.

Paveikslo vidurys arba kompozicijos vidurys turi būti žmogaus akių aukštyje

Tai vadinama galerijos taisykle. Stebėdama žmonių namus, vis pastebiu, kad paveikslai, nesvarbu, ar būtų sukabinti po vieną, ar visa jų kompozicija – kabo per aukštai arba per žemai. Naudokite galerijos taisyklę, jei planuojate kabinti paveikslus ant sienų, taip būsite tikri, kad žiūrėti į kompoziciją bus patogu, nereiks labai užversti galvos, arba pakabinti paveikslai trukdys pristumti baldą prie sienos, nes bus per žemai.

Lengviau pakabinti paveikslus į kompoziciją, kai turite įsivaizduojamą kompozicijos formą – tai gali būti kvadratas, trikampis ir pan.⁠

Jei nedrįstate improvizuoti ir kabinti paveikslų kompozicijos „iš akies”, įsivaizduokite jums patinkančią geometrinę formą – kvadratą, netaisyklingą trikampį ar net ovalą ir pamėginkite į tą geometrinę formą sudėlioti visų jūsų turimų rėmų kompoziciją. Turėtų būti lengviau, nei galvoti kas čia prie ko tinka. Taip pat apsaugosite save nuo kompozicijos „išskydimo per visą sieną”. Tai dažnai pasitaikanti situacija, kai kompozicija nebeatrodo kompozicija, o labiau primena pabėgti norėjusius rėmelius, kurie užstrigo ant sienos.

Ant sienų galima kabinti ne tik paveikslus rėmuose, bet ir veidrodžius, dekoratyvias figūras ir beveik viską kas jums gražu

Jau esu rašiusi ką galima kabinti ant sienų. Ir nors praėjo keli metų nuo to laiko, savo nuomonės nepakeičiau. Ant sienų tikrai galima kabinti daug dekoratyvių dalykų, viskas priklauso tik nuo jūsų išmonės ir fantazijos.

Man labai smagu, kad nuo tada, kai pradėjau rašyti TenKurNamai supratimas apie namų dekorą ir jaukius namus Lietuvoje gerokai pasikeitė. Tą matau Instagrame, kur daugybė įdomių žmonių dalijasi savo jaukiais, ypatingais namais. Tą pastebiu ir pagal paieškas, kurios atveda jus į šį puslapį. Ieškau idėjų namų jaukumui ir toliau, kad galėčiau su jumis dalintis :)

Paskelbta$ sPažymėta$ s