Kaip įdomiai nufotografuoti gyvūnus?

Sakydama gyvūnus, aš žinoma kalbu ne apie liūtus, žirafas ir begemotus. Papasakosiu čia apie kačiukus ir šuniukus. gyvūnus, kuriuos dažna turime namuose ir vadiname augintiniais.

Kam iš vis reikia fotografuoti šunis ir kates?  Į ką reikėtų atkreipti dėmesį fotgrafuojant gyvūnus? Kaip padaryti gražias jų nuotraukas?

Priimdami gyvūną į šeimą žmonės prisiima už jį atsakomybę. Nesvarbu, ar tai kilmingas, ar paprastas kieminukas, šuo ar katinas, augdamas ir gyvendamas pas atsakingus ir rūpestingus šeimininkus gyvūnas tampa beveik šeimos nariu. Arba tikrų tikriausiu šeimos nariu. Todėl neišvengiamai savo augintinius fotografuoju aš, greičiausiai, fotografuoji ir Tu.

suo-namuose

Mielų mažų kačiukų nuotraukos yra vienas populiariausių dalykų FB, o šunys kartais tampa rimtų fotosesijų dalimi. Net jei nenori savo šuns paversti pseudo kūdikiu, fotografuodama savo augintinį gali tai padaryti geriau.

Bruknė yra mano ketvirtas šuo. Ir labiausiai fotografuojamas. Šiandien papasakosiu, kaip namų sąlygomir nepretenduojant į profesionalumą, nufotografuoti savo šunį ar katę įdomiai. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį:

Augintinio nuotaika ir kaip ją pakelti

Gražių nuotraukų nebus, jei šuo ar katinas bus nervingas, pavargęs ar alkanas. Visoms nuotraukoms, ar gyvūnų ar žmonių pageidautina gera nuotaika.

Šunis galima motyvuoti skaniukais, ypač jei nori, kad jie žiūrėtų į objektyvą. Katinų, dėl jų nepriklausomo būdo man motyvuoti kažkuo nelabai sekasi. Jei žinai savo katino mėgstamus dalykus, pabandyk savo katiną privilioti nuotraukai naudodama juos.

katinas-mazas-didelis

 Netikėtos vietos

Mano katinas nuo pat mažens mėgsta visokias, nelabai katinams tinkamas vietas. Turbūt daugelis katinų mėgsta.  Todėl aš stengiuosi jį pagauti netikėtoje vietoje ir įamžinti. Žinoma, reikia turėti fotoaparatą arba bent telefoną po ranka ir veikti greitai. Nes netikėtos vietos jiems labai greitai atsibosta.

katinas-netiketose-vietose

Mažas – didelis

Visada labai smagu palyginti, koks augintinis buvo mažas, o koks yra užaugęs. Prisiminti, koks pūkų kamuoliukas jis buvo ir kokių išdaigų prikrėtė, žiūrėdamas į Tave savo nekaltom akytėm.

taksas-mazas-didelis

Ryšys su šeimos nariais. Ypač su vaikais.

Fotografuokis kartu su savo augintiniais. Būtinai fotografuok augintinius ir vaikus. Dažniausiai, būdami kartu su gyvūnu vaikai užsimiršta, kad juos fotografuoja, todėl nuotraukoms nepozuoja ir būna natūralūs.Nuotraukos kur augintinis su vaiku man yra pačios gražiausios, nes jose galima užfiksuoti tikrą, nesumeluotą ryšį ir draugystę.

vaikai-sunys-katinai

Fotoaparato nustatymai ir šviesa

Pagrindinis nustatymas – išjungti blicą. Nesvarbu, ar fotografuoji telefonu ar fotoaparatu tą padaryti būtina. Išjungdama blicą, išvengsi baisuoklio akių (panašiai kaip viršuje esančioje nuotraukoje, viršuje kairėje). Jei tik turi galimybę fotografuok natūralioje dienos šviesoje.

Tikiuosi mano patarimai Tau padės pradėti kitaip fotografuoti savo kailiniuotą draugą. Gal pradėsi fotografuoti jį dažniau? Arba priimsi į savo nuotraukas?

p.s. ieškodama nuotraukų su mano šunimis ir katinu, peržiūrėjau jų galybę. Labiausiai nustebino mūsų namų pasikeitimai. Iš namelio su baisiom rudom durim ir krosnimi vidury kambario jie virto jaukiais, šviesiais namais. Kartai slabai gerai peržiūrėti senas nuotraukas. Kad suprastum, kaip gerai yra dabar.

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s