Laimingas gyvenimas namuose, paprasti sprendimai jaukiems namams, maži namai – didelės svajonės

Kaip fotografuoti. Tik 4 dalykai, kurie pakeis Tavo atostogų ir kelionių nuotraukas

2014/06/04

Šis straipsnis yra pirmasis straipsnių serijoje Kaip fotografuoti. Šie straipsniai padės Tau, vadovaujantis paprastais patarimais, fotografuoti geriau. Brangus fotoaparatas – nebūtinas. Užteks Tavo telefono.

Ar mėgsti žiūrėti nuotraukas, prisiminti kelionių, atostogų, švenčių akimirkas? Bet ką daryti, kai tik perkėlus nuotraukas į kompiuterį apima nusivylimas ir iš kelionių įspūdžių lieka tik neaiškių vaizdų krūva? Nesinervinti. Ir šioms atostogoms pasiruošti iš anksto.

Nepulk pirkti naujausio, geriausio, brangiausio fotoaparato. Pakartosiu visiems fotografams žinomą tiesą – fotografuoja žmogus, o ne fotoaparatas. Todėl gražias, geras ir prisiminimų vertas nuotrauks gali padaryti naudodama tik telefoną.

Šiandien dalinuosi su Tavimi savo patirtimi. Tai paprasti dalykai, į kuriuos atkreipusi dėmesį akimirksniu pagerinsi savo nuotraukų kokybę. Svarbu nepamiršti jų taikyti.

1. Saulė ar šešėlis?

saule-seselis

Aš žinau kaip norisi įamžinti pačią geriausią vasaros atostogų dieną, kai saulė švietė visą dieną, nuotaika buvo pati geriausia, o šypsena nuo veido nedingo iki pat nakties. Dabar sustok. Apsidairyk. Net karščiausią vasaros dieną ieškok šešėlio. Po medžiais, skėčiu ar plačiakrašte skrybėle. Tik tada kai Tavo veidas bus šešėlyje, Tu nuotraukoje būsi graži.

Saulėje fotografuojamas žmogus yra susiraukęs, prisimerkęs. O saulės šviesoje visi veido nelygumai – kaip ant delno. Šešėlyje – akys plačiai atmerktos, veido oda atrodo lygesnė. Jei fotografuoji po medžiu, atkreipk dėmesį, kad ant veido/kūno nebūtų lapū šešėlių ir saulės dėmių.

148-365

Ta pati Šešėlio taisyklė galioja jei mėgsti fotografuoti gėlytes (aš mėgstu). Jei pastebėjai, mano projekte 365 nufotografuoti augalai visada yra minkštoje, švelnioje šviesoje. Taip yra todėl, kad augalus ir gėles fotografuoju auksinę valandą, kada saulė yra idealiame aukštyje. Sužinoti auksinės valandos laiką gali čia.

2. Horizontas

Atostogų nuotraukose, ypač darytose prie jūros ima ir atsiranda kreivas horizontas. Žinau, kad tiems, kurie apie jį nežino – nesimato, bet jei tik vieną kartą apie kreivą horizontą paskaitai – visada jį matai visose nuotraukose. Kai vaizdas nuotraukoje kreivas, atrodo, kad visi daiktai čiuožia į vieną ar į kitą pusę. Šią problemą ištaisyti labai lengva. Prieš paspausdama mygtuką, vaizdo ieškiklyje pasitikrink, ar horizontas tiesus.  Jei jau padarei kreivą nuotrauką, taip pat ne bėda – nuotraukų redagavimo programų pagalba horizontą ištaisyti labai paprasta.

horizontas-kreivasKita gudrybė, kurią naudojant nuotraukos tampa įdomesnės – horizonto vieta nuotraukoje. Tradiciškai – horizontas padalina nuotrauką per pusę. Taip nuotraukoje telpa daug dangaus ir daug žemės/jūros. Pirma – tokios nuotraukos yra nuobodžios, antra – dažnai fotografuojantis saulėlydžio fone žmogaus figūra atrodo kai perkirsta horizonto.

horizontas12

Taigi, fotografuodama stenkis žmogaus figūrą sutalpinti arba į dangų, arba į žemę/jūrą (kaip kreivo horizonto nuotraukoje viršuje). Taip pat, kad nuotrauka būtų įdomesnė, pasirink ko nuotraukoje nori parodyti daugiau. Jei jūra labai graži, ar rugių laukas pilnas aguonų – rodyk daugiau jūros ir žemės, jei saulėlydis nuostabus – palik tik juostelę dangaus ir parodyk, kaip saulėlydis gražiai nudažo vandenį.

3. Keisti dalykai ant galvos ir dingusios galūnės

galunes

Kartais, fotografuojant viską iš eilės atsitinka taip, kad įsižiūrėjusi į nuotrauką pamatai netikėtai (?!) vyrui išdygusius ragus, arba mylimus giminaičius be rankų ar kojų. Neišsigask, taip atsitinka todėl, kad fotografuodama neįsižiūri į vaizdo ieškiklį. Nuotraukos plotas ribotas, todėl būtina prieš nuspaudžiant fotografavimo mygtuką pažiūrėti, kad bent dalis galūnių liktų prie fotografuojamo žmogaus, o ant galvos, ar kitų kūno vietų neatsirastų netikėtų objektų :)

4. Įdomūs dalykai

Pabandyk kelionėje nesifotografuoti prie vetos įžymybių, gražų medžių ar žydinčių gėlių. Ieškok įdomių detalių, žmonių. Fiksuok tas akimirkas ir dalykus, kuriuos pamačiusi iškart prisiminsi To momento nuotaiką, aplinką, o gal net kvapą.

detales3

Čia aš ir mano kojos, ką tik išbridusios iš upelio Italijoje. Kovo mėnesį aš į tą upelį – įkritau… Prisimenu, kad akimirką prieš įkrisdama galvojau: “Jei įkrisčiau, reikia fotoaparatą į viršų iškelt”. Fotoaparatas liko sveikas, tik kojos šlapios.

detales1

Keliaudama į Japoniją labai norėjau nuvažiuoti į Tokijo kvartalą Harajuku, kur renkasi įdomiai atrodantys jauni žmonės. Ne tik ten buvau, vieną įdomią merginą pavyko nufotografuoti. Visai netikėtai ir neplanuotai, aš atsidūriau kadre kartu su ja.

Rašydama šį straipsnį peržvelgiau šimtus mano šeimos atostogų ir kelionių nuotraukų. O koki buvo maži vaikai, o kaip ten buvo smagu. Svarbiausia, kokia nuotaika lydi Tave, kai fotografuoji. Į jokią, net tobuliausią nuotrauką nebus smagu žiūrėti, jei ją darant buvai pikta, pavargusi ar tiesiog… Svarbiausia nuotaika, įspūdžiai ir prisiminimai, kuriuos kuri būdama ten kur esi. Nuotraukos tik priedas prie to ką parsiveši savo viduje.

Kas Tau svarbu kelionėse ar atostogaujant? Ar fotografuoji? Į ką atkreipi dėmesį fotografuodama? Pasidalink komentaruose, įdomu sužinoti Tavo nuomonę.

Sigita Petrunina

Apie laimingą gyvenimą namuose – paprastai. Mūsų maži namai, šeimos gyvenimas ir kasdienybės pastebėjimai 🖤

podcastas

podcastas

Naujienlaiškio prenumerata

Jaukių namų naujienos jūsų pašto dėžutėje

Palaukite...

Ačiū, kad užsiprenumeravote!