Kaip fotografuoti rankdarbius?

Rankdarbiai gali būti ir močiutės megztos kojinės ir labai stilingi daiktai, pagaminti žmogaus rankomis. Ir jei močiutė kojines mezga, kad anūkų kojos būtų šiltos, įdomius daiktus kuriantys žmonės turi ir kitą tikslą – parduoti.

Aš ir daugelis kitų, mėgstančių originalius daiktus, ieškome rankdarbių kūrėjų. Dabar tai darau dar ir todėl, kad noriu gražiais ir įdomiais radiniais pasidalinti su Tavimi. Ir jei jokia mugė artimiausiu metu nešurmuliuos, mano paieška persikelia į internetą. O internete svarbu – vaizdas, nes jis geriau nei bet koks aprašymas gali parduoti daiktą.

Gera daikto nuotrauka yra pirmas kelias į sėkmingą pardavimą. Kaip fotografuoti rankdarbius? Kaip padaryti, kad juos norėtų pirkti? Kaip rankdarbius fotografuoti namų sąlygomis? Atkreipk dėmesį į   dalykus ir laikui bėgant Tavo nuotraukų kokybė bus tik geresnė.

Šviesa

Geriausios nuotraukos namų sąlygomis pavyksta tada, kai fotografuoji natūralioje šviesoje ir be blico. Išsirink vietą arčiau lango, arba išeik į kiemą/balkoną. Atkreipk dėmesį, kai fotografuojamas daiktas būtų šešėlyje. Jei fotografuosi saulės apšviestą daiktą spalva bus nenatūrali, gali atsirasti tarsi išdegintų plėmų. Nuotraukose apačioje geras pavyzdys, kaip daryti nereikia ir kaip daryti reikia. Ryškūs šešėliai, saulės apšviesti išdeginti plotai ir ramios, natūralios daikto spalvos, kai fotografuojama šešėlyje.

Nuotraukoje – saulėje mano labai seniai daryta lėlė. Be saulės – liu my nuostabus kūrinys Patricija.

kaip-fotografuoti-rankdarbius-be-saules

Fonas

Tavo darbas yra pagrindinis nuotraukos herojus. Todėl nuotraukai rinkis neutralų foną, kuriame atsiskleistų visas daikto grožis.

Geras būdas yra nuotraukoje parodyti kaip daiktas atrodys namuose arba ant žmogaus. Nuotraukos, sužadinančios vaizduotę, taip pat skatina pirkti ir įsitikinti, kad mano namuose daiktas atrodys taip pat gražiai.

Nuotraukoje – Puffchic pufai ir pledas namuose. Aš ir mano katinas norėtume tokių.

Puffhic

Papildomos detalės

Nors Tavo kūrinys ir yra pagrindinis herojus, statistai, t.y. papildomos detalės nuotrauką papildo, suteikia jai tikroviškesnį vazdą. Taip pat, papildomas detales galima naudoti, norint parodyti tikrąjį daikto dydį. Eksperimentuok, naudok netikėtus daiktų derinius, daiktus ar net maisto produktus.

Nuotraukoje – Baltà ant juodo. Pažiūriu į nuotrauką ir visus daiktus galiu perkelti į realius namus. Nuotraukos Ignotas Liutika

Baltà ant juodo. Pažiūriu į nuotrauką ir visus daiktus galiu perkelti į realius namus. Nuotraukos Ignotas Liutika

Laikas ir patirtis

Kuo daugiau savo darbų nuotraukų darysi, tuo geriau seksis. Eglė leido man pasidalinti jos pirmosiomis veltinių tapukų nuotraukomis. Ir tomis, kokias ji daro šiandien. Skirtumas akivaizdus? Man taip.

Nuotraukoje – Eglės namučių veltinukai. Vieni iš jų šildo ir mano mamos kojas.

egles-namuciu-veltinukai

Norėdama išmokti fotografuoti savo darbus, tyrinėk kitų kūrėjų nuotraukas. Kas Tau jose patinka? Ką darytum kitaip? Ir fotografuok savo darbus, nes tik gražiose nuotraukose rankų darbo kūrinio kelias į pasaulį yra tiesesnis.

Už gražias nuotraukas noriu padėkoti gražių daiktų kūrėjams:

Ačiū Eglei iš Eglės namučių veltinukai – tinklaraštis ir FB

Ačiū Baltà ant juodo – puslapis ir FB

Ačiū Puffchic – FB ir Instagram

Ačiū liu my – puslapis ir FB


Nori paklausti? Pasidalink nuorodomis į savo kūrinių nuotraukas komentaruose. Padėsiu kuo galėsiu.

 

Paskelbta$ sPažymėta$ s