Laimingas gyvenimas namuose, paprasti sprendimai jaukiems namams, maži namai – didelės svajonės

Instagram Pradžiamokslis

2016/11/10

Vis dažniau sakau, kad Instagram pastaruoju metu yra pats mėgstamiausias mano socialinis tinklas. Dabar jame bendrauju daugiausiai.  Man atrodo, kad jame daug lengviau, nei kitur atrasti bendrus pomėgius turinčius žmones, su jais bendrauti, keistis nuomonėmis ir nuotaikomis. Sakoma, kad Instagram dabar yra ir sparčiausiai augantis socialinis tinklas. Ir aš tuo nesistebiu – jis patogus, lengvai suprantamas ir lengvai naudojamas.  O gražius vaizdus žiūrėti ir jai dalintis mėgsta daugelis. Tikrai būčiau norėjusi, perskaityti Instagram pradžiamokslį kai pradėjau naudotis šiuo socialiniu tinklu. Štai, dabar pati tokį parašiau.

Štai neseniai įkalbėjau Instagram naudoti ir savo mamą. Dėl keleto priežasčių. Pirmiausia – ji nori matyti, kaip auga Marija, bet gyvena kitame mieste, todėl Instagram padeda jai sekti mažiausios anūkėlės gyvenimą. Antra – reikia pastoviai mokytis, naudotis technologijomis, pažinti naujoves ir tobulėti. Instagram tam puikiai tinka. Ji ilgai atsikalbinėjo, sakė nieko nesupras, o dabar pati kelia nuotraukas ir, sakė, stengsis, kad visos jos būtų jos mėgstamų, žemiškų spalvų. Taigi, mano argumentas, kad Instagram jai padės pažinti technologijas buvo vykęs ir tikrai pasiteisino, o aš šį tekstą parašiau galvodama kokia informacija apie Instagram ir jo naudojimą gali praversti mano mamai ir bet kam, tik pradedančiam pažintį su šiuo socialiniu tinklu.


Daugelis tinklaraštininkų, įdomių, žinomų žmonių ar savo srities profesionalų Instagram (ir kitus socialinius tinklus) naudoja kaip būdą bendrauti su savo gerbėjais, sekėjais ir tais, kuriems yra įdomūs. Instagram man yra kaip būdas parodyti mano gyvenimą už TenKurNamai ribų – mano vaikus, namus, kasdienybę, gėles ir smagias akimirkas. Dar Instagram naudoju, kaip mini dienoraštį ir akimirkų fiksavimo būdą ir bendravimą su bendraminčiais (bendramintėmis).

Manau, kad būtent akimirkos fiksavimas ir dalijimasis ja su panašiai mastančiais yra Instagram privalumas. Ir jei Tau patinka nuotraukos ir nori dalintis savo akimirkomis su visu pasauliu – Instagram gali būti tai, kas tau labai patiks.

Po tokios ilgos įžangos dalinuosi su Tavimi keliais patarimais, kurie Tau padės Instagram naudoti efektyviau ir džiaugtis gražiomis nuotraukomis.

Ryškios nuotraukos

Ryškios, neišplaukusios, nesusiliejusios nuotraukos yra tai, kas Instagram labai svarbu. Tik atsiradus šiam socialiniam tinklui daugelis vartotojų dėjo visokias nuotraukas, kurios ir buvo – visokios. Ilgainiui nuotraukų kokybė augo. T.y. nuotraukos tapo ryškios, apgalvotos, o jei trumpai – gražios. Niekaam nepatinka žiūrėti į tamsias nuotraukas, kuriose neaišku kas pavaizduota.

Tačiau tai tikrai nereiškia, kad savo nuotraukas būtinai turi fotografuoti fotoaparatu ir tik paskui kelti į Instagram. Daugelis išmaniųjų telefonų dabar turi labai geras kameras, kuriomis gali fotografuoti. Svarbiausia yra šviesa, kurioje fotografuoji, o jei nuotrauka tamsesnė, visada gali naudoti nuotraukų redagavimo programėles.

kudikio-kojytes

 

Nuotraukų redagavimo programėlės ir mano būdas redaguoti nuotraukas

Esu skaičiusi daug patarimų apie Instagram ir kaip fotografuoti telefonu. Daugelis nepataria fotografuoti į Instagram integruotu fotoaparatu, o daryti nuotraukas kita programėle (jei fotografuoji telefonu). Aš tam naudoju A Better Camera fotografavimui ir SnapSeed nuotraukų redagavimui, filtrams naudoju VSCO. Tokie yra mano pasirinkimai, išbandžius daug įvairių programėlių.

Sako, kad Instagram’e labiau pastebimos yra šviesios, šaltesnio atspalvio ir, žinoma, ryškios nuotraukos.

Štai kaip, prieš įkeldama į Instagram nuotrauką redaguoju aš:

Tiesa, tik įkelti nuotrauką – neužtenka, reikia dar kelių elementų. Apie juos toliau

ruduo namuose

Naudok hashtag’us

Hashtag’as (liet. grotažymė) yra žodis, su grotelėmis # priekyje, kuris Tavo nuotrauką Instagram tinkle priskiria tam tikrai kategorijai. Pvz. jei įdėsi rudeninių lapų nuotrauką ir prirašysi šalia #ruduo, tai tavo nuotrauka atsidurs šalia kitų žmonių nuotraukų, kurie taip pat prie savo nuotraukos pridėjo #ruduo. Labai išsamus Arijaus Žako straipsnis apie hashtagus Socialus Marketingas puslapyje. Trumpai parašysiu tik tiek – #Bruknė #yra #super #taksas #ir #nuostabus #šuo yra visiškai netinkamas hashtagų naudojimo būdas!

taksas

Istorija būtina!

Ir jei atrodo, kad redaguotos nuotraukos ir hashtag’ų šalia jos gana… Stop! Nuotrauka, net jei ir laba aiški, visada reikalauja istorijos, paaiškinimo kas čia ir kodėl. Kiek stebiu Instagram profilius, kuriuos seku, noras paspausti širdelę po nuotrauka didesnis tada, kai paskaitau įtraukiančią, paaiškinančią istoriją.

Nesu tikra, bet įtariu, kad pradėjusi rašyti istorijas po savo nuotraukomis sulaukiau daugiau širdelių ir sekėjų pati. Nors sakoma, kad nuotrauka yra galingas įrankis, žodžiai po ja, tikrai neatsilieka.

rudenine puokste

Bendras Tavo Instagram profilio vaizdas

Labiausiai traukia tie Instagram vartotojai, kurie turi vientisą nuotraukų stilių, kai atsidarius profilį matai estetišką vaizdą ir nori nuotraukas tyrinėti kuo ilgiau. Jei nori pasiekti tokio efekto pati (nes tai tikrai nėra būtina) stebėk įdomius žmones Instagram’e, kokias nuotraukas jie kelia, kokių tos nuotraukos atspalvių ir pan. Aš neraginu kopijuoti, bet siūlau mokytis stebint. galų gale, ilgiau naudodamasi šiuo socialiniu tinklu atrasi koks būdas Tau tinkamiausias.

Kur sužinoti daugiau?

Pati buvau Instagram mokymuose šį pavasarį. Labai turiningai ir naudingai praleidau laiką, o Gintarė Marcel buvo puiki lektorė. Per laiką nuo mokymų mano sekėjų skaičius Instagram padvigubėjo. Kadangi šio mano įrašo tikslas supažindinti su Instagram, štai dar keli naudingi straipsniai apie Instagram.  Taip pat mano labai mėgstama Kotryna Bass dalinasi, savo Instagram populiarumo istorija.

Ar naudoji Instagram? Kokie yra tavo būdai redaguoti nuotraukas, dalintis jomis?

Mano Instagram paskyra

Sigita Petrunina

Apie laimingą gyvenimą namuose – paprastai. Mūsų maži namai, šeimos gyvenimas ir kasdienybės pastebėjimai 🖤

podcastas

podcastas

Naujienlaiškio prenumerata

Jaukių namų naujienos jūsų pašto dėžutėje

Palaukite...

Ačiū, kad užsiprenumeravote!