2016 metų interjero dekoravimo tendencijos

Metų pradžioje, jei net sausis jau gerokai įpusėjo, verta pakalbėti apie šių metų tendencijas. Nesvarbu, ar jas atidžiai seki, ar tau tendencijos ir mados visiškai nerūpi, žinoti kas šiuo metu “ant bangos” – įdomu. Kad ir tam, kad nesistebėtum, kodėl visos parduotuvės šiuo metu pilnos pagalvėlių užvalkalų su augalų motyvais. Aš tendencijomis domiuosi tiek, kiek mano akį patraukia straipsniai internete, ar kaip šiomis dienomis, specialus ELLE Decoration UK numeris, skirtas specialiai tendencijoms. Remdamasi juo ir savo pastebėjimais, noriu Tau papasakoti apie 2016 metų interjero dekoravimo tendencijas.

Kaip ir rūbų mados, taip ir interjero – keičiasi dažnai. Pradedant Pantone metų spalvos paskelbimu, kurio laukia daugelis dizaino srityje dirbančių žmonių, baigiant vyraujančiais raštais ir motvais. Gyvenime viskas persipina, todėl tai, kas buvo ant suknelių, keliasi “ant sienų” ir atvirkščiai.

Pantone spalvos 2016

Taigi, pradedu nuo Pantone 2016 metų spalvos, kurių šiais metais net dvi. Nuotabiais, man labai gražiai skambančiais pavadinimais – Rose Quartz and Serenity (Rožinis kvarcas ir Ramybė) pavadintos spalvos kuria sąmoningumo ir geros savijautos įspūdį. Pastelinės spalvos pastaraisiais metais vis dažniau naudojamas interjeruose, todėl būtent tokių spalvų paskelbimas nėra labai stebinantis.

Nuotraukos Madame Decore ir Minicamp.lt

Pantone spalvos 2016

 

Gėlių ir egzotiškų augalų raštai

Nors kambariniai augalai nėra labai didelė investicija (žinoma, priklauso nuo augalo), jų mados taip pat egzistuoja. Ilgą laiką ant bangos buvę ir vis dar esantys sukulentai, dabar šlove dalinasi su egzotiškesniais, daugiau žalumos turinčiais augalais. Kaip vieną tokių noriu paminėti Monsterą, kuri nuo praėjusio rudens karaliauja mano namuose.

Mano manymu, Monsteros populiarumą lėmė jos nuostabiai gražūs lapai, kurie netruko persikelti ant rūbų ir namų dekoro elementų. Jei Monsterai (kuri išauga tikrai monstriška) Tavo namuose vietos nėra, gal užteks pagalvėlės su jos lapais? Aš tokią radau H&M Home, tiesa, ne lietuviškame, bet Didžiosios Britanijos puslapyje. Lietuvoje galima rasti kitokių augalų raštais margintų pagalvių užvalkalų.

hm-monstera

Jei norisi ne tik žalios, bet ir kitų spalvų – gėlių raštai, praėjusį sezoną karaliavę drabužių spintose – persikelia ant sienų, sofų ir grindų. Kas gali būti gražiau už gėlėtas sienas? Juk tada vasara – kasdien!

Tapetai nuotraukoje iš Anthropologie.

anthropologie-wallpapers

Juodos sienos. Ir grindys. Ir lubos.

Kai mes nudažėme savo koridoriaus sieną juodai, vis sulaukdavau klausimų “ar dar neatsibodo”. Tai pasakysiu atvirai – tikrai ne. Dabar turim po juodą sieną abiejų vaikų kambariuose. Mano manymu, juoda – labai universali ir graži spalva, puikiai tinkanti namuose.

Juoda jokiu būdu nesukuria slogumo įspūdžio. Atvirkščiai – juoda siena tarsi praplečia erdvę, sukuria nesibaigiančio kambario įspūdį. Straipsnio pradžioje minėtame ELLE Decoration žurnale publikuojamas nuostabus interjeras, kur labai daug juodos spalvos, ne tik ant sienų, bet net lubos yra juodos. Prisipažinsiu, tokio prabangaus (ne daiktų prasme) interjero reikėtų paieškoti.
Nuotrauka iš Design Elements.

juodos-sienos

Daiktai pasakojantys istorijas

Labiausiai man patinkant tendencija, kuri tęsiasi ne pirmus metus. Tai senų daiktų, vertingų kelionių suvenyrų ir tiesiog Tau svarbių daiktų naudojimas dekoruojant namus.

Seni daiktai, ypač, jei tai išsaugoti daugelį metų šeimoje ar giminėje naudoti daiktai, namuose kuria ypatingą nuotaiką. Net jei neturi senų, močiutes ir promočiutes menančių daiktų, senus baldus ir daiktus į savo namus gali priimti radusi juos skelbimuose (kaip mūsų Sofijos senovinė lova), sendaikčių turgeliuose ir parduotuvėse. Galų gale, kartais nuostabių, senų daiktų galima rasti išmestų gatvėje.

Nuotraukoje Neringos ir Lino namų detalė. Daugiau apie Neringą ir FoxyPaint artimiausiame VaiVai Magazine numeryje. Jau greitai.

foxy-paint


 

Kiek naujų tendencijų, daiktų ir dalykų “ant bangos” beatsirastų, visada reikia prisiminti – gyvename ne tendencijoms ir madai. Gyvename pirmiausia sau. Ir jei man patinka juodos sienos, aš neklausysiu, kai man sako “na jau mergaitei kambary juoda siena, kur čia matyta”. Todėl siūlau Tau daryti tą patį – kurti tokius namus, kurie pirmiausia patinka Tau ir kartu gyvenantiems. Visi kiti mūsų namuose – tik svečiai.

Jau įdomu, apie praėjusių metų tendencijas gali paskaityti čia: apie 2014 tendencijas ir apie 2015 tendencijas).

H&M Home – daiktai stilingiems namams

Ketvirtadienio vakarą kartu su Viktorija praleidome įdomiame H&M Home renginyje. Atėjome ne tik sužinoti kas šiuo metu interjeruose “ant bangos”, pamatyti ką naujo siūlo H&M Home dizaineriai, bet ir išsirinkti gražių daiktų, kuriais norėtume puošti savo studiją (apie tai truputį vėliau).

H&M-Home

Renginys buvo puikus, prie kiekvienas svečias buvo ne tik pavaišintas, bet svarbiasia – supažindintas su parduotuvės išdėstymu ir kolekcijomis. Aš kiekvieną kartą lankydamasi vaikščiodavau ir stebėdavausi kaip puikiai visi daiktai dera tarpusavyje. Man labai patinka tai, kaip daiktai dera tarpusavyje. Namuose gali turėti ne tik skirtingų kolekcijų interjero detales, bet ir pirktas skirtingu laiku. Nėra jokios rizikos, kad rudenį pirktas daiktas nederės prie to, kurį nusipirksi pavasarį.

H&M-Home3

Prisipažinsiu, kad H&M Home parduotuvėje lankausi dažnai. Ji man yra pakeliui ir niekada nepraleidžiu progos  užsukti ir apžiūrėti naujus daiktus ir interjero detales namams. Naujienas, kaip mums pasakojo Neringa iš H&M, parduotuvė gauna kas pora savaičių.

H&M-Home1

Jei neturi laiko vartyti namų interjero žurnalų, ieškoti įkvėpimo Pinterest, užėjus į H&M Home visada gali rasti tai, kas šiuo metu yra madinga ar kokius spalvų derinius siūlo interjero dizianeriai. Man labai patinka šio pavasario tendencija – stikliniai ir krištoliniai indai, kurių taip pat yra H&M Home parduotuvėje. Kaip mums sakė Neringa, jei neturi išsaugojusi močiutės vazelių, gali jų įsigyti parduotuvėje. Aš pridėčiau (nes močiutės vazelių turiu) – gali nusipirkti naują vazelę, kad ja po daug metų džiaugtųsi Tavo anūkė ;)

H&M-Home4

 

Tuščiomis iš tokios parduotuvės išeiti sunku. Aš papildžiau savo pagalvėlių užvalkalų kolekciją ir kartu su Viktorija išsirinkome pirmą daiktą, kuris puoš mūsų studiją.

Nuotraukos: H&M Home, daugiau galima pažiūrėti čia

 

Tendencija: Spurgos

Sako, spurgos verčia pasaulį suktis. Na taip, o skylė jų vidury yra kaip to pasaulio bamba :) Ar pastebėjai, kad spurgos, dabar yra visur? Taip, kalbu apie tas įvairiaspalviais glaistais puoštas, viliojančias gardybes. Girdėjau, kad esu laiminga, nes nemėgstu saldžių kepinių, todėl lengvai atsispiriu jų žavesiui. Bet dabar spurgos, tokios populiarios, kad veržiasi būti papuošalais, pagalvėmis, balionais, o aš net ant eglutės per Kalėdas kabinau spurgą-eglutės žaisliuką.

Pradėkim nuo papuošalų, kuriais pati mielai puošiuosi, užėjus saldžiai akimirkai. DzyDzyDesign auskarai – spurgos. Įvairių skonių. Nevalgomos, bet labai puošnios.

dzydzydesign-auskairai-spurgos

Pirmą kartą pagalvę – spurgą pamačiau tinklaraštyje Studio DIY, o tada, atrodo jos atsirado visur. Aš tokią pagalvę mielai priimčiau į savo namus. O čia yra visa instrukcija kaip pasigaminti pagalvę – spurgą pačiai. Bandom?

Donut1

 

Beje, minėto Studio Diy tinklaraščio autorė Kelly yra tikra spurgų mylėtoja, jos studijos nuotraukose gali pamatyti ir spurgos formos balionų.

Hang-a-Donut-Float-600x862

Ir be abejo spurgas galima valgyti. Jei tik mėgsti. O jei labai mėgsti, svarbu prisiminti, kad turi stabdžius, nes jų suvalgyti galima labai daug. Mes spurgas kartais valgom Donut Lab. Aš mažiau valgau, daugiau fotografuoju, nes jos tikrai labai fotogeniškos :) ir dedu, žinoma į Instagram.

Švenčiam atostogų pradžią. #funwithkids, #donut, #Vilnius, @donut_lab

A photo posted by Sigita Petrunina (@sigitapetrunina) on

Jei tik trūksta saldumo gyvenime, griebk spurgą, jei nevalgyti, tai nors į ausis įsisegti :)

p.s. ir vis dėl to, man skaniausios spurgos yra Kaune, Laisvės alėjoje. Spurginėje, kurią atsimenu iš vaikystės. Rašau ir kaip ką tik ragavusi atsimenu spurgos skonį. Skanaus!

Tendencijos. Sukulentai visiems gyvenimo atvejams

Kas – sukulentai? Sukulentai yra augalai. Jie išskirtiniai tuo, kad savo lapuose kaupia vandenį ir taip gali ištverti ilgus sausros laikotarpius. Sukulentai natūraliai auga Afrikos ir Pietų Amerikos dykumose. Daug jų rūšių galima auginti namuose. Būtent dėl jų atsparumo ir pakantumo vandens stygiui, sukulentai yra mano mėgstamiausi kambariniai augalai. Pasitaiko gi kartais pamiršti juos palaistyti. Aš jų turiu daug, truputį apie juos esu rašiusi pasakodama apie lengvai auginamas kambarines gėles.

Ar pastebėjai, kad sukulentai šiuo metu yra visur?

Vestuvinės puokštės iš sukulentų (nuotrauka dega rūtos) Skaičiau, kad paskui augalus iš puokštės galima pasodinti ir džiaugtis vestuvių prisiminimais ant palangės.

sukulentai-nuotakos-puokste

Vainikai iš sukulentų man labai gražūs. Tiesa, pati tokio pasigaminti nedrįsčiau. Kaip pasigaminti sukulentų vainiką gali sužinoti čia

vainikas-is-sukulentu.

Sukulentais puošiami tortai.
nuotraukos šaltinis

tortas-su-sukulentais

Ir net papuošalams naudojami sukulentai, tiesa, netikri.
nuotraukos šaltinis

ziedas-sukulentai

Sukulentai mano namuose

Daug sukulentų užsiauginu pati, tiesiog iš lapelio. Todėl man labai patinka mažų sukulentų kompozicijos, kai jų daug ir skirtingų auga viename inde. Nuotraukoje- pavasarį sodinti maži sukulentai. Dabar vaizdas truputį kitoks, augalai paaugę, bet vis dar telpa į šitą vazelę, todėl persodinti planuoju tik pavasarį.

mazi-sukulentai

Namams dekoruoti, šį rudenį sukūriau dar vieną sukulentų kompoziciją. Tiesa, sukulentus pirkau gėlių parduotuvėje. Jie maži, todėl susodinti kartu atrodo idealiai. Man sukulentai labai gražiai atrodo stikliniuose induose. Tokį panaudojau ir aš.

Svarbiausia sukulentams paruošti žemę, kuri būtų ypač pralaidi vandeniui. Aš juodžemį sumaišiau su žvyru ir į mišinį įdėjau stambesnių akmenukų.

sukulentu-kompozicija

Sumaišiusi žemes su smėliu ir akmenukais – sodink augalėlius. Kaip juos išdėstysi inde tik Tavo fantazijos reikalas.

sukulentu-kompozicija2

Labai greitai originali sukulentų kompozicija paruošta ir gali ja puošti savo namus. Nors sukulentai pakantūs vandens trūkumai, kartais prisimink, kad juos reikia palaistyti. Bet labai retai. Persodinti ir pakeisti kompoziciją galėsi tada, kai augalai nebetilps į indą ar tiesiog norėsi šviežesnio vaizdo.

sukulentu-kompozicija4


 

Kur sukulentus pritaikytum Tu?  O gal jau pritaikei? Papsakok!

Tendencijos – ar ananasas yra naujoji pelėda?

 

Ar pastebi, kad laikui bėgant, parduotuvėse, žurnaluose, Tavo namuose ir spintoje atsiranda daiktų, kuriems būdingas vienas ir tas pats raštas, motyvas. Pabuvęs tam tikrą laiką “ant bangos” populiarus dalykas nublanksta ir užleidžia vietą kitam.

Daug laiko praleidžiu ieškodama, žiūrėdama, interjerų nuotraukas, naujų gaminių kolekcijas. Ieškau įkvėpimo, mokausi ir atrandu naujoves. Todėl  nieko keisto, kad leisdama laiką tarp gražių ir įdomių vaizdų pastebiu dalykus, kurie šiuo metu yra populiaresni už kitus. Noriu pasidalinti savo atradimais su Tavimi.

Jei prisimeni, dar visai neseniai, pelėdos ir pelėdžiukai karaliavo įvairiausių parduotuvių lentynose. Šis personažas buvo ir yra labai tinkamas vaikų kambarių dekorui, vaikiškiems rūbams.

populiarios-peledos

  1. Vaikiška patalynė su pelėdžiukais iš Tavo Sapnas
  2. Tapetai Pelėda iš nameo.lt
  3. Medinė pakaba Pelėda iš konerasiparduotuveje.lt
  4. Vaikiška piniginė Pelėda iš mazimazi.lt
  5. Rankų darbo vaikiška kepurytė EdithCrochet
  6. Figūrėlė Pelėda iš Savex galerijos

Bet, nesileisk užliūliuojama rožinių pelėdų. Pelėdos gali būti labai suaugusiškas aksesuaras. Ir net amžinas. Ieškodama informacijos apie pelėdas radau 25 idėjas pelėdiškoms tatuiruotėms.

tatuiruotr-peleda
Nors visos mados ir tendecijos praeina, jas pakeičia nauji dalykai, panašu, kad pelėdų ir pelėdžiukų taip greitai iš aplinkos pašalinti nepavyks. Nors atsiranda ir joms konkurentų. Šį kartą iš augalų pasaulio.

Jau nuo ankstyvo pavasario interjerus, spintas ir net vestuvių dekorą užkariauja ananasai. Nežinia ar ananasai taps toki populiarūs kaip pelėdos, ar jie liks tik šios vasaros akcentu. Bet pažiūrėti, o gal ir pritaikyti sau šį egzotišką vaisių tikrai verta.

Pasidairiau Lietuvos parduotuvėse (daugiausia internete) ananasinių dalykų, ypač namams yra mažai. Ir  žinoma, dėl ananasinių dalykų trūkumo įdėjau dar savo nuotrauką, kad pasirodyčiau savo ananasinę maikę :)

ananasai-lt

  1. Stiklinis ananaso formos indas iš H&M Home
  2. Pirkinių krepšys iš C&D Style

Jei pamatysi ananasinių dalykų Lt parduotuvėse, duok žinią! Papildysiu :)

Vis dėl to jei ananasai užbūrė, egzotikos norisi – eikim į pasaulį, kur ananasų nors vežimu vežk.

Pradėkim nuo vaikų kambario. Tokios ananasinės antklodės norėčiau ir aš. Antklodė iš Spearmint Love.

ananasai-antklode

O tada, prisėsk patogiai ir paskaityk knygą. Fotelis iš Hard to Find.

ananasas-fotelisPlanuoji remontą? Gal tapetų su ananasais iš Hygge and West.

Ananasai-tapetai

Ir kol vasara nesibaigė, palepink save, įsigyk rūbą su ananasu. Šie marškinėliai iš ZARA man labai labai…

ananasai-marskineliai

 

Ką manai apie ananasų populiarumą? Ieškodama nuotraukų ir dėliodama tekstą pagalvojau, kad niekada nežinai, kas kitą kartą atplauks ant bangos. Jau senokai matau, kad man vieni gražiausių paukščių (ne, ne vištos) flamingai taip pat yra visur, net Vilniuje.

Todėl apie tendencijas rašysiu. Nežinau kaip dažnai, bet tikrai ne kas pusę metų.  Tai tema, kuri mane labai domina. O kas įdomu man – tuo noriu dalintis su Tavimi.

Ar Tu pastebi dalykus, populiarius dabar?  Kas Tau patinka, o į ką nekreipi dėmesio? O gal nežiūri kas dabar ant bangos ir renkiesi daiktus nekreipdama dėmesio – populiarūs jie ar ne?