Idėjos, kaip stilingai įrengti mažą miegamojo kambario erdvę

Gyvenant mažoje erdvėje reikia šiek tiek daugiau mąstymo ir kūrybiškumo. Turite apsvarstyti tokius dalykus kaip protingi daiktų laikymo sprendimai, baldų išdėstymas ir apšvietimo schema. Tačiau atskleisti jūsų asmeninį stilių ir sukurti jaukumą vis tiek įmanoma, kad ir koks mažas kambarys bebūtų. Yra daugybė puikių pavyzdžių, kurie suteiks jums idėjų, kaip stilingai įsirengti ankštą miegamojo kambario erdvę.

Efektyvus išplanavimas

Mažame miegamajame visada naudinga permąstyti tradicinį išplanavimą. Baldus išdėstykite taip, kad erdvė atrodytų ne tokia užgrūsta. Daugumą jų statykite tik prie vienos sienos, pageidautina prie tos, kurią mažiau matote. Taip pat stenkitės sumažinti objektų kiekį, išradingai naudodami praktiškus daugiafunkcinius baldus.

Labai svarbi yra lovos vieta. Kadangi tai yra didžiausias miegamojo baldas, jis turės didžiulę įtaką erdvės išvaizdai ir naudojimui. Dažnai mažose patalpose lovos orientaciją lemia dydis, tačiau, jei yra galimybė rinktis, nepamirškite simetrijos. Rekomenduojama lovą statyti pagrindinės sienos viduryje ir, jei įmanoma, užtikrinti, kad ji neužstotų langų.

Išnaudokite sienų erdvę

Kai miegamajame vietos nedaug, svarbu, kad grindys būtų kuo laisvesnės – taip kambarys atrodys didesnis ir mažiau užgriozdintas. Užuot papildę kambarį stovimais baldais, išnaudokite atvirą sienų erdvę! Šalia lovos ir virš jos galite įmontuoti spinteles, kurios tarnaus ir kaip lentynos, ir kaip komodos, suteikdamos ir stiliaus, ir funkcionalumo.

Atitinkama patalynė

Kai kurie miegamieji yra tokie maži, kad juose nėra daug vietos niekam kitam, išskyrus pačią lovą. Būtent tada yra privaloma įsigyti geros kokybės patalynę ir lovos užtiesalą, nes jie sukuria jaukią bei svetingą erdvę. 

Trapi balta medvilninė patalynė su dideliu siūlų skaičiumi garantuotai atgaivins mažo kambario išvaizdą ir atspindės šviesą. Jei norite dar daugiau šarmo, išbandykite lino patalynę, kuri sukuria laisvės įspūdį. Ji suteiks jūsų lovai išdailintą tekstūrą, o bendram miegamojo vaizdui – bohemiško prašmatnumo atspalvį.

Šviesios spalvos

Dėl šviesių spalvų mažas miegamasis atrodo žymiai didesnis. Balta spalva yra veiksmingas ir praktiškas pasirinkimas tokio kambario dekorui. Ji neleidžia erdvei atrodyti per daug prigrūstai ar ankštai. Naudojant baltą ar šviesesnes spalvas, yra kompensuojamas didelės sienų erdvės ar langų nebuvimas.

Baiminatės, kad balti dažai bus per daug griežti? Kad nedidelis miegamasis neatrodytų šaltas ir atšiaurus, baltus dažus derinkite su skirtingomis tekstūromis ir raštais. Paprasčiausiai pridėjus raštuotą užtiesalą ir chromuotas naktines lempas, kambarys iš sterilaus tampa stilingu.

Paslėptos daiktų laikymo vietos

Mažesnis miegamasis nebūtinai reiškia, kad privalote turėti mažiau daiktų. Lentynos ir spintelės yra puikus būdas sukurti papildomų vietų daiktams sudėti. Sukuriant sumanias daiktų laikymo vietas, daiktus galima patogiai rūšiuoti ir laikyti, o kambarys atrodys tvarkingai.

To pavyzdys gali būti už užuolaidų paslėptos spintelės arba pilnai išnaudota spintos erdvė, kurios viduje naudojamos papildomos lentynėles. O galbūt jūsų lova pakankamai aukšta, kad po ja tilptų keli krepšeliai įvairiems daiktams sudėti? Įvairius stilingus daiktų organizavimo sprendimus siūlo formadore.lt.

Veiksminga apšvietimo schema

Apšvietimas padeda kambariui atrodyti erdvesniam. Išnaudokite turimą šviesą įrengdami mažą miegamąjį taip, kad natūrali šviesa laisvai kristų pro langą. Tose vietose, kur natūrali šviesa ne itin pasiekia, galite naudoti veidrodžius. Jie atspindės turimą šviesą ir kambarys atrodys atviresnis.

Mažuose miegamuosiuose labai pravartu naudoti sieninius šviestuvus, o ne stalines lempas prie lovos. Ankštesniuose kambariuose neišvengiamai reikia mažesnių naktinių staliukų, o kai visą jų paviršiaus plotą užima stalinė lempa, atrodo, kad jie tiesiog netenka prasmės. Yra daugybė nuostabių sieninių šviestuvų, kurie leidžia pabrėžti erdvę ir maksimaliai padidinti plotą, skirtą daiktams, kuriuos mėgstame laikyti šalia lovos.

Ant sienų – tik viena detalė

Vietoj daugybe nuotraukų, piešinių ar paveikslų nukabintų sienų, rinkitės vieną didelį įrėmintą meno kūrinį. Jis suteiks jūsų kambariui asmeniškumo, bet jo neužgoš.

Be to, tai gali būti ryškus akcentas, kuriuo apipavidalinsite patalpą. Kiekviename kambaryje reikia centrinio taško – akį traukiančios vietos, kuri sukurtų hierarchiją, kad dizainas neatrodytų chaotiškas. Dažnai pagrindinis taškas yra lovos galvūgalis, kurį galite sustiprinti pakabindami meno kūrinį tiesiai virš jo.

Ne vazoniniai augalai

Augalai yra puiku, bet net negalvokite apie jų sodinimą į vazonus. Kuo daugiau daiktų padėsite ant grindų, tuo didesnę klaustrofobiją kels jūsų miegamasis. Taigi, norėdami, kad jūsų erdvėje atsirastų žalumos, galvokite vertikaliai. Pakabinkite vazoną ant sienos arba prie lubų ir pripildykite jį mažai priežiūros reikalaujančiais augalais arba sukulentais.

Paskelbta$ s