Į ką atsižvelgti, perkant mažiesiems papuošalus kaip dovaną?

Jei svarstote apie unikalias ir prasmingas dovanas vaikams, papuošalai yra puikus pasirinkimas. Jie tinka įvairioms progoms: krikštynoms, Pirmajai Komunijai, gimtadieniams ir kt. Tačiau ką reikia turėti omenyje prieš perkant?

4 populiariausi pasirinkimai: vėriniai, auskarai, žiedai, apyrankės

Turite daugybę variantų, ką iš papuošalų įteikti vaikams. Štai keletas populiariausių pasirinkimų, kuriuos galite išbandyti:

Vėriniai. Mažiesiems geras pasirinkimas – vėriniai. Juos lengva nešioti ir jie gali pabrėžti įvairią aprangą. Jei norite, kad vaikas dar labiau brangintų jūsų dovanojamą vėrinį, galite įteikti personalizuotus arba su monograma pakabukus. Galima išgraviruoti vaiko vardą ar inicialus, svarbią datą ar prasmingą frazę.

Auskarai. Kitas variantas – auskarai. Jau nuo kūdikystės mažoms mergaitėms galite dovanoti auskariukus, o joms augant galite keisti auskarų dizainą ir stilių. Auksiniai auskarai vaikams gali būti įdomių formų, papuošti mėgstamais animacinių filmų personažais ar net gražiais brangakmeniais arba gimimo akmenimis. Kalbant apie stilių, puikiai tinka mažyčiai auskarai su lankeliais arba prigludę kabantys auskarai, kurie galėtų pakeisti įprastus įsmeigiamus auskariukus.

Žiedai. Vyresniems vaikams kaip juvelyrinę dovaną galite dovanoti žiedus. Galite dovanoti žiedus su jų gimimo akmeniu arba spalvingo ir žaismingo dizaino papuošalus. Kita gera idėja – žiedai su monogramomis.

Apyrankės. Dovanojamos apyrankės – tai žavus būdas vaikams prisiminti ypatingus gyvenimo įvykius. Galite pradėti nuo to, kad tam tikro gimtadienio proga nupirksite mažajam apyrankę. Vėliau, metams bėgant, apyrankę galite papuošti mielais pakabukais ir karoliukais, kurie simbolizuoja tam tikras vaiko gyvenimo progas ar pasiekimus.

Proga: gimtadienis, krikštynos ar Pirmoji Komunija?

Svarbu apsvarstyti pačią progą. Tiesą sakant, tiems, kurie planuoja dovanoti papuošalus vaikams, progos tipas jau gali suteikti nemažai užuominų apie tai, kokio tipo aksesuarai geriausiai tiks dovanos gavėjui.

Pirmojo gimtadienio dovanos. Kalbant apie vaikų papuošalus pirmojo gimtadienio šventei, dažnai galima rinktis iš plataus dovanų pasirinkimo tiek mergaitėms, tiek berniukams. Paprastai berniukams pasirenkami pakabukai ar apyrankės. Mergaitėms, priklausomai nuo pageidavimų, galima rinktis auskarus, žiedus, apyrankes ar vėrinius. Pridėjus personalizuotą akcentą, pavyzdžiui, papuošalą su monograma ar gimimo akmeniu, dovana tikrai bus branginama daugelį metų.

Krikštynų papuošalai. Vienas dalykas, kurį turėtumėte žinoti apie dovanų teikimą šia proga, yra tas, kad visada turėtumėte atsižvelgti į gavėjo tradicijas ir tikėjimą. Dažniausia krikštynų papuošalų dovana vaikams yra grandinėlė, auskarai arba apyrankė. Paprastai pakabukai turi tokius simbolius kaip kryželis, kuris vaizduoja Jėzaus Kristaus auką. Kita vertus, galite rinktis dailius auskarus, simbolizuojančius angelų atvaizdus. Taip pat yra papuošalų, turinčių šventųjų atvaizdus.

Pirmosios Komunijos dovanos. Galite įsigyti nuostabių apyrankių, pakabukų ir vėrinių tiek mergaitėms, tiek berniukams. Be to, galite rinktis iš daugybės stilių. Į šiuos papuošalus netgi galite įkomponuoti jų gimimo akmenis ir taip suteikti asmeniškumo.

Tinkamiausias apyrankės ar grandinėlės dydis

Kai dovanojate brangią apyrankę vaikams, labai rekomenduojama žiūrėti į priekį. Kūdikiui įteiktą papuošalą turėtų būti galima nešioti, kai vaikas bus vyresnis, paauglys, o kartais net suaugęs. Geriausias sprendimas – rasti apyrankę, kurią galima reguliuoti. Idealus apyrankės dydis yra toks, kuris leidžia gaminiui laisvai judėti ir kartu užtikrina, kad jis nenukris. Vaikų riešo dydis paprastai yra tarp:

  • 12-14 cm (kūdikis);
  • 14-16 cm (vaikas);
  • 16-18 cm (paauglys).

Sidabriniai arba auksiniai pakabukai vaikams taip pat yra puiki dovanų idėja. Jie patvaresni, nes norint juos toliau nešioti bet kokiame amžiuje, tereikia pakeisti grandinėlę. Žiedo, per kurį eina grandinėlė dydis neturėtų būti per mažas. Grandinėlės paprastai būna 38 cm ilgio (vaikams maždaug iki 8 metų) ir 42 cm ilgio (asmenims iki pilnametystės).

Saugumo sumetimai

Prieš pirkdami papuošalus vaikams, atsižvelkite į mažojo amžių ir saugumo priemones, kurių gali prireikti laikytis. Pavyzdžiui, nėra protinga dovanoti grandinėles kūdikiams ar labai mažiems vaikams. Palaukite, kol vaikas paaugs ir galės patogiai nešioti vėrinį net ir užsiimdamas įvairia veikla.

Jei dovanojate auskarus, rinkitės užsukamus, o ne su įveržiamomis galvutėmis. Jei norite kabučių auskarų, geriausia pradėti nuo prigludusių, kurių negalima nuplėšti.

Žiedai ir apyrankės geriau tinka vyresniems vaikams. Mažesnieji žaisdami daug naudoja rankas, todėl žiedus ir apyrankes gali lengvai sugadinti, sulaužyti ar pamesti.

Kai kurie vaikai gali reaguoti į tam tikrus metalus, ypač kai prakaituoja. Jei nesate tikri, kurie metalai yra saugūs, laikykitės aukso – iš jo gaminami puikūs aksesuarai mažiesiems. Hipoalerginiai papuošalai yra idealiai tinkami labai mažiems vaikams, kurių oda dažnai jautresnė nei vyresnių vaikų.

Paskelbta$ s