Hygge – daniškas kelias į laimę

Tikriausiai vakarų pasaulyje sunkiai rastumėte žmogų, besidomintį namų jaukumu ir laimės paieškomis, kuris nebūtų susidūręs su Hygge. Jau ne vienerius metus pasaulyje linksniuojamas ir mums, lietuviams, sunkiai ištariamas žodis, nusako daniško jaukaus gyvenimo sampratą. Nepaisant to, kad Hygge terminas rašytiniuose šaltiniuose minimas dar 19 a. pradžioje, tačiau tokio susidomėjimo už Danijos ribų sulaukė tik prieš keletą metų, kuomet pradėta ieškoti priežasčių, kodėl Danija nuolat atsiranda laimingiausiųjų šalių sąrašo viršuje.


Tai kaip gi galima apibūdinti Hygge? Šis terminas kildinamas iš norvegų kalbos žodžio, reiškiančio gerovę. Galima rasti ne vieną apibrėžimą, tačiau iš visų skaitytų ar girdėtų bandymų nusakyti, kas tai yra, man labiausiai patiko mintis, kad Hygge – tai jausmas. Tai kasdienės laimės akimirkų kūrimas, pastebėjimas ir išjautimas. Manoma, kad danai „ištobulino“ šią filosofiją bandydami praskaidrinti šiaurietiško klimato kasdienybę: jaukiai įrengti namai, akimirkų šventimas ir malonus laikas leidžiamas su artimaisiais jiems padėjo ištverti ilgus tamsos ir šalčio laikotarpius.


Nors mes ir ne danai, tačiau šiaurietiškos tamsos ir šalčio mūsų šalyje tikrai netrūksta, todėl truputis Hygge mūsų gyvenimuose tikrai įneštų daugiau šviesos ir jaukumo.


Kas padeda kurti Hygge?


Kadangi Hygge yra labiau jausmas, nei aiški sistema, nerasime vieno recepto ar daiktų sąrašo prie kurio sudėję pliusiukus galėtume sakyti “viskas, dabar jau turiu Hygge!”. Bet visgi patarimų, nuo ko pradėti galima rasti:

  • Šviesa – apšvietimas labai svarbus, kuriant jaukią aplinka, kurioje norisi leisti laiką. Žvakės, apgalvotai išdėstytos lempos ar spragsintis židinys leis atsipalaiduoti ir mėgautis buvimu su kompanija, ar tiesiog skaitant knygą.
  • Natūralios medžiagos – Hygge filosofijoje gamta užima labai svarbią vietą, tad jeigu negalite leisti daug laiko gamtoje – “parsineškite” ją namo. Natūralūs audiniai, medis, kambariniai augalai suteiks ne tik estetinį pasitenkinimą, tačiau padės įsižeminti ir nurimti.
  • Maistas – cinamoninės bandelės, puodelis arbatos, šildantis troškinys ar mamos namus primenanti sriuba – visa tai neabejotinai Hygge. Prie šių paprastų ne tik skrandį, bet ir širdį šildančių patiekalų pridėkite gerą kompaniją bei ilgus pašneksius ir jūs tikrai teisingame kelyje.
  • Apranga – įvedus į google paieškos sistemą žodį Hygge vienas pirmųjų vaizdų, kurį pamatysite bus žmonės vilnonėmis kojinėmis, patogiais drabužiais susisukę į pledus ir skaitantys knygą ar besimėgaujantys puodeliu arbatos prie židinio. Šie vaizdai puikiai nusako “aprangos kodą” – jaukūs, patogūs, natūralių medžiagų bei geros kokybės drabužiai padeda sukurti tinkamą atmosferą.

Jei nuspręsite įsileisti Hygge į savo gyvenimą, nepamirškite, kad svarbiausia, ne ką ir kaip darote, bet tai ką jaučiate. Variancijų yra begalės ir kiekvienam žmogui Hygge gali reikšti visiškai skirtingus dalykus, todėl darykite tai, kas jums patinka ir leiskite visiems penkiems savo pojūčiams mėgautis kelione jaukumo link.

Monika Šileikaitė yra moteris, besistengianti prisijaukinti jaukų gyvenimą namuose ir šalia jų.

Nuotraukos iš Pexels

Paskelbta$ sPažymėta$ s