Laimingas gyvenimas namuose, paprasti sprendimai jaukiems namams, maži namai – didelės svajonės

Susipažink. Viktorija ir Dievinu dirbtuves – idėja kilusi iš noro suvienyti bendraminčius

2014/12/04

Gruodis jau nuo pat pirmų dienų įtraukė mane į prieššventinį sūkūrį. Ir aš, prisipažinsiu, buvau pametusi galvą. Įsikalbėjau sau, kad aš nespėju, susigadinau sau dėl to nuotaiką, nors viskas – tik mano galvoje. Tai dabar jau viską spėju. Ir net netikėtai šią savaitę – du pokalbiai su dviem labai skirtingom jaunom moterim. Antradienį skaitėm apie Birutės jaukių namų idėją, o šiandien pakviečiau Viktoriją iš Dievinu.lt

Skaitydama daug tinklaraščių vis pagalvodavau, o kad taip pas mus: tinklaraštininkų bendra veikla, susitikimai, dirbtuvės ir visoki smagūs dalykai. Kol nepradėjau ieškoti, net negalvojau, kad čia, aplink mus tiek daug veiklių, rašančių, įdomių moterų. Viena jų – Viktorija. Pirmą kartą ją susitikus gėrėjausi jos neblėstančia šypsena, entuziazmu ir noru daryti. Prisipažinsiu – tai yra užkrečiama ir nerealiai smagu. Pagalvojau, kad Viktorijos istoriją ir pasakojimą apie Dievinu Dirbtuves galiu priskirti ne tik įdomių žmonių istorijoms, bet ir Tinklaraštis Paprastai kategorijai. Štai kur gali nuvesti tinklaraštininko darbas. Iš pokalbių su Viktorija ir jos (mūsų) ateities planų sprendžiant – viskas tik priekyje.

Viktorija-Dievinu1Papasakok, prašau plačiau kaip kilo Dievinu dirbtuvių idėja?

Idėja kilo iš poreikio turėti vietą, kur susirinktų ne tik Lietuvos tinklaraštininkai, bet ir visi kiti kūrybingi žmonės. Nesu mačius jokių susitikimų, bendros veiklos ar tiesiog diskusijų tarp rašančių ir kuriančių, o kadangi pati esu tinklaraštininkė, darau įvairius rankų darbo projektus, man trūko bendraminčių aplinkui. Taip pat mačiau kaip auga mados ir maisto tinklaraštininkų bendruomenės ir pasidarė liūdna, kad kitų gabių žmonių lietuviai paprasčiausiai nemato! Žinojau, kad užsienyje tokio pobūdžio workshop’ai nėra naujovė ir nutariau įvesti Lietuvoje susipažinimo, bendravimo ir bendros veiklos tradiciją, kad kiekvienas galėtų save parodyti ir atėjus į dirbtuves – dalintis savo patirtimi ir žiniomis. Mes kviečiame vesti paskaitas žmones, kurie užsiima kūryba, naudinga veikla arba tiesiog turi daug patirties tam tikrose srityse. Taip pat mes ir patys vedame ,,pasidaryk pats” seminarus. Dievinu Dirbtuves, tai vienas didelis projektas, kurio viena iš krypčių ir yra dirbtuvėlės, kurių esmė – šviesti, padėti susipažinti, rasti bendraminčių ir partnerių kitiems projektams.

Kokie žmonės susirenka į dirbtuves?

Visada yra smagu sutikti dirbtuvėse įvairių sričių atstovus! Tai gali būti rankdarbių kūrėja, desertų kepėja, produkto vadovė, žinoma renginių vedėja ir tt. Žinoma, ateina ir vyrukų, tačiau dažniausiai tai yra moterys. Amžiaus mes neribojame, pas mus svečiuojasi paaugliai, jauni ir vyresni dalyviai. Tačiau visada sakysiu, kad į dirbtuves ateina šilti, malonūs ir įkvepiantys veikti žmonės.

Kaip gimsta idėjos ką pasiūlyti dirbtuvių dalyviams?

Dažniausiai turime net kelias idėjas ateinančioms dirbtuvėms, tik visada yra klausimas – ar galės dalyvauti tam tikras kviestinis svečias, nes nuo jo priklauso kokios bus dirbtuvės. Pirmiausia ieškome, kviečiame žmones paskaitoms vesti, o tada jau pagal jų paskaitos temą ruošiame visų mūsų komandos narių smegenų šturmą ir idėjų gaminimą mūsų komandos lektorių vedamoms pamokoms.

dievinu-dirbtuves1

Kaip įsivaizduoji dirbtuves ateityje? Gal turi planų į ką tai išaugs?

Kai pavasarį gimė idėja organizuoti dirbtuves Lietuvoje, žinojau kokios jos turi būti. Dabar tai tėra tik pasiruošimas toms tikrosioms dirbtuvėms, kurioms, pavyzdžiui, reikia patalpų, o mes jų dar ieškome… Ateityje tai turi būti viena iš jaukiausių ir gausiai lankomų vietų Vilniuje. Manau apie tokius užmojus reikia kalbėti, viešai pasižadėti, kad būtų pareiga išpildyti :) Manau puikiai man pritarsi! O taip, pritariu ir dar siūlau viską užrašyti :) S.P.

dievinu-dirbtuves

Ten Kur Namai yra ir apie namus. Todėl noriu paklausti, be ko neįsivaizduoji savo namų?

Be tinkamos darbo vietos. Kadangi iš prigimties esu savotiška darboholikė, visas darbas vyksta prie kompiuterio, tai turi būti geriausia vieta namuose. Po jos eina virtuvė, kurioje turi būti gražiausi puodeliai, apvalus stalas ir visada žurnalas ar knyga po ranka. Iš tikrųjų, galėčiau labai daug pasakoti apie namus, nes jie man reiškia daugiau negu būti su šeima. Tai labiau – didelė tvirtovė, kur gimsta idėjos, kur vyksta darbai, pašnekesiai ir ateities planai. Todėl bet kuris namų kampas yra neįsivaizduojamas be begalės dalykų, kurių čia tikrai nesurašyčiau… :)

dievinu-dirbtuves-dalyviai

Kas Tau namuose yra svarbu ir be ko galėtum apsieiti?

Užvis svarbiausia mano namuose yra maisto vartojimo kultūra ir kavos gėrimas. Tai dalykai, kurie mano manymu suartina žmones, kurie gyvena kartu. Taip pat, man svarbu, kad būtų šviesu, estetiška ir turėčiau pakankamai daiktų fotosesijoms. Vėl gi, turiu per daug daiktų fotosesijoms, be kurių tikrai galėčiau apsieiti – savotiškas paradoksas: ))

Ką patartum kuriantiems savo namus?​​

Mano didžiausia bėda yra ta, kad aš kaip voveraitė kaupiu nereikalingus daiktus, o po to išsiskirti su jais yra labai sunku… Tad svarbiausias žingsnis kuriant savo namus apgalvoti pirkinius ir pasitenkinti palaipsniniu daiktų pirkimu. Taip pamatysite ar Jums iš tikrųjų trūksta kai kurių daiktų vietos užpildymui, ar tai tebuvo užgaida. Jei iš karto nuperkate visus daiktus, tie ,,visi” daiktai gali net netikti Jūsų namams, būtina kuriant namus – planuoti kas ir kur turėtų būti, be to, tokius sprendimus daryti kartu su tais, kurie gyvens su Jumis kartu. Svarbiausia, kuriant namus įsijausti į tą malonų darbą ir nedaryti jo iš pareigos, tada ir namai bus mielesni, kai prisiminsite kaip atrodė Jūsų įsirengimo procesas. Tad linkiu visiems jaukių namų, tokių kaip mūsų Dievinu Dirbtuves :)


 

Daugiau apie Dievinu Dirbtuves – puslapyje ir Facebook.

 

Share:
1 comments so far.

Įrašo “Susipažink. Viktorija ir Dievinu dirbtuves – idėja kilusi iš noro suvienyti bendraminčius” komentarų : 1

  1. Ne vienas namuose parašė:

    Puikus tinklaraštis. Aplankykite ir maniškį: https://nevienasnamuose.wordpress.com/

Sigita Petrunina

Apie laimingą gyvenimą namuose – paprastai. Mūsų maži namai, šeimos gyvenimas ir kasdienybės pastebėjimai 🖤

podcastas

podcastas

Naujienlaiškio prenumerata

Jaukių namų naujienos jūsų pašto dėžutėje

Palaukite...

Ačiū, kad užsiprenumeravote!