Ar žinai kokios pakabos reikalingos tavo spintai?

Būna, kad man užstringa kažkoks epizodas iš matyto filmo ar TV laidos, prisimenu jį metų metus, nors nei jis koks reikšmingas, nei ką. Taip yra su pakabomis drabužiams. Po vieno, neatsimenu kokios laidos epizodo, nenaudoju savo drabužių pastoviam kabėjimui metalinių, plonyčių pakabų. Tokių, ant kurių dažniausiai grąžina drabužius iš valyklos.

Kaip jau supratai šiandien papasakosiu apie pakabas. Kokių nereikia turėti savo spintoje jau parašiau pirmoje pastraipoje, dabar apie tai, kokių tikrai reikėtų turėti. Tam, kad kabėdamas spintoje rūbas neprarastų formos, kad būtų patogu ir pakabinti ir nukabinti. Galų gale, kad būtų gražu.

Pirmiausia ir pakalbėsiu apie grožį. Jei nors sykį buvai parduotuvėje ir pirkai pakabas savo namams, matei, kad jų yra visokių – medinių, plastikinių, metalinių su paminkštinimu, medžiaga apsiūtų ir labai gražių. Vis dėl to, renkantis pakabas reikėtų pirmiausia atkreipti dėmesį ne į pakabos gražumą, nes jis pasislėps po drabužių, bet į funkcionalumą.

Pakabos yra skirtingos ne dėl to, kad kažkas taip sugalvojo. Pakabų skirtumai yra tam, kad drabužis, kurį mes ant jų pakabiname kabėtų gražiai, o nuimtas neatrodytų „kaip nuo pakabos” neturėtų jokių deformacijų, pavyzdžiui pečių zonoje. Todėl kai renkiesi pakabas savo spintai ir rūbams pirmiausia galvok apie tai, kokių rūbų ant pakabų kabinsi daugiausia.

Pakabos kostiumams

Patogu tokių turėti spintoje, nes ant vienos pakabos galima pakabinti tiek švarką, tiek ir sijoną arba kelnes.

pakaba kostiumui

Pakabos marškiniams ir megztiniams

Tradicinės pakabos, kurių galima rasti visuose namuose. Jos yra patogios, ant jų galima kabinti įvairiausius drabužius, pradedant vyriškais marškiniais, baigiant suknelėmis.

universali pakaba

Pakabos kelnėms

Mūsų namuose ant tokių pakabų pakabintos ne tik vyro kelnės, bet ir mano sijonai. Būtent ant šitų pakabų sukabinti mano sijonai nepradingsta spintoje, o yra geriau matomi – tuo pačiu ir dažniau dėvimi.

Pakabos skarelėms ir diržams

Bent vieną tokią pakabą reikia turėti savo spintoje, jei neturi atskiros vietos kur sukabinti dirželius arba įvairias plonas skareles. Manau, kad ant tokios pakabos galima būtų sukabinti ir vyriškus kaklaraiščius.

Pakabos plonoms palaidinėms

Prisipažinsiu, kad šių pakabų paskirties nežinojau, kol nepradėjau ieškoti medžiagos šiam tekstui. Visuomet maniau, kad tokios pakabos reikalingos dėl grožio. Tiesa ta, kad jų paskirtis visai kita. Ant tokių pakabų gerai kabinti plono audinio, pvz. šilkines palaidines, kurios nuo medinių ar plastikinių pakabų nuslysta. (tokių palaidinių aš kolkas neturiu, todėl įdedu tik pakabos nuotrauką :) )

Vaikiškos pakabos

O kaip be jų! Man taip gražu vaikų drabužiai sukabinti ant pakabų ir ne tik geriau matomi, bet ir puošiantys vaiko kambarį, jei pavyzdžiui, rūbų kabykla yra atvira. Manau, kad vaikai, matydami tvarkingai pakabintus drabužius mokosi tvarkos ir patys noriau kabina savo drabužius.


Prisiminiau vieną, dar vieną, su pakabomis susijusį dalyką, tik šį perskaičiau knygoje. Knygos herojė visada kabindavo pakabas su savo suknelėmis taip, kad kilus gaisrui galėtų vienu judesiu jas nusiimti ir išsinešti iš namų. Reiškia jos visos kabėdavo vienodai sukabintos. Stengiuosi, kad ir mano pakabos taip sukabintos būtų ir kiekvieną kartą kabindama drabužį ant pakabos, o šią į spintą – prisimenu skaitytą knygą ir jos heroję.

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su Berry, visas pakabas gali rasti Berry salonuose.

Paskelbta$ sPažymėta$ s