Tvarkome namus pavasarį. Atsikratyk nereikalingų daiktų. Tik 2 būdai kaip tai padaryti.

Ar Tu gyveni tvarkinguose namuose? Tavo visi daiktai turi savo vietas, spintos ir lentynos neužkrautos gal kada prireiks daiktais, o rūbai sukabinti ir sudėti taip, kad Tu visada turi ką apsirengti. Jei taip, tada aš Tau labai pavydžiu.tvarka2

Pas mane dažniau yra atvirkščiai. Nors, prisipažinsiu, daiktų, kuriuos laikome, nes gal prireiks, namuose lieka vis mažiau.

Man netrukdo netvarka

tvarka1Man negėda ir nebaisu pasakyti, kad aš esu netvarkinga. Gal tiksliau būtų – aš tvarkausi kitaip, nei tie, kuriems kiekvienas daiktelis turi būti savo vietoje. Tiesa, aš išmokau būti truputį tvarkingesnė (ko nepadarysi dėl ramybės šeimoje). Bet ne vietoje padėti daiktai man netrukdo ir negadina nuotaikos.  Išduosiu Tau vieną dalyką – greičiausiai, jei aš gyvenčiau viena, aš tvarkyčiausi tik tada kai to norėčiau. Arba prieš tėvams atvažiuojant į svečius. Arba kai jau neturėčiau švarių rūbų, indų ir pan. Bet aš gyvenu kartu su savo šeima ir noriu to ar ne, tvarkyt namus turiu. Turbūt ir Tu, ar ne?

Siūlau tą nevisada malonų darbą atlikti kuo greičiau ir pamiršti. Pavasaris labai tinkamas susitvarkyti, kaip sakoma iš peties. Juk pavasarį įprasta atsinaujinti, apsivalyti. Neveltui Balandis net švaros mėnesio pavadinimą turi. Jei negali tvarkymosi išvengti reikia padaryti taip, kad susitvarkytum greičiau ir daiktų namuose liktų mažiau nei pradėjus tvarkytis.

Ilgai pykau ant savo vyro, kuris į mano skundus, kad nėr namie vietos tiems visiems daiktams, atsakydavo „Išmesk”. Kol nepradėjau išmesti, dovanoti, atiduoti man nereikalingų daiktų. Dabar tvirtai tikiu mažiau daiktų = tvarkingesni namai. Siūlau Tau tik du būdus kaip atsikratyti nereikalingų daiktų.

1. Atiduok arba Išmesk nereikalingus daiktus

Drabužiai, batai ir kita nereikalinga tekstilė

Jei neužsidėjai metus – išmesk arba atiduok. Visiškai nunešiotus išmesk į tekstilės konteinerį, dar galinčius tarnauti atiduok tiems kam jų reikia. Tai ypač aktualu vaikiškiems rūbams.
Papildyta: Julija Facebook puslapyje rašo apie galimybę nereikalingus rūbus atiduoti Raudonajam Kryžiui. Dovanokime.lt gali rasti visų Raudonojo Kryžiaus konteinerių adresus.

O aš, skaitydama straipsnį apie gyvūnų globėjų darbą prisiminiau, kad visus nereikalingus didelius tekstilės daiktus, pavyzdžiui senus kilimus ar antklodes, vežu į gyvūnų prieglaudą. Ten dirbančios moterys sunaudoja viską. Vienus gyvūnams pakloja, kitais užkloja, o iš senų kilimų padaro dureles būdoms, kad vėjas nepūstų.

Sužinok, kur yra gyvūnų prieglauda Tavo mieste. Tau nereikalingi daiktai jiems gali būti labai reikalingi.

Mūsų vaikų rūbai keliauja mano draugių jaunesniems vaikams. Mes taip pat gauname didesnių vaikų išaugtų rūbų. Dalintis vaikų rūbais – gėris. Pabandyk Kidibam tai dar vienas labai smagus būdas suteikti vaikų rūbams antrą gyvenimą.

tvarka5

Man visiškai negaila kai atsikratau senų, nenešiojamų rūbų ir batų. Dažniausiai turiu kelis labai mylimus, kuriuos sunešioju iki laimingos pabaigos. O visi tie, taip ir nepamilti – iškeliauja iš mano spintos.

Seni indai ir buitinė technika

Prieš vestuves man mama nupirko indų. Na, sukrovė dukrai kraitį į naujus namus. Gražios buvo lėkštės, pati išsirinkau. Baltos su žaliom gėlytėm. Ir metams bėgant tų lėkščių darėsi vis mažiau. Kam nepasitaiko vieną kita ir dar aštuntą lėkštę sudaužyti? Man pasitaiko.

tvarka3

Kur dėti senas lėkštes, kurių tik dvi likę iš viso komplekto? Arba nenaudojamus puodelius, kurių namuose visada yra per daug. Aš surinkau visus nenaudojamus indus ir planuoju išvežti prie jūros, moteriai, pas kurią atvažiuoja žmonės ilsėtis. Jai lėkščių, sakė, visada trūksta. Jei tokios moters nėra, galima rasti kam tavo kelios lėkštės bus labai labai reikalingos. Taip pat ir nenaudojama buitinė technika.

Knygos

Jos yra turbūt vieninteliai daiktai, kurių man labai gaila. Nes aš tikrai labai daug skaitau. Ir turiu labai daug knygų. Mėgstu pasiimti seniai neskaitytą knygą, atsiversti bet kurioje vietoje ir perskaityti. Tik truputį, bet aš sugrįžtu į knygos nuotaiką.

tavo_namaiPrieš kelis metus aš pirkau ir skaičiau labai daug knygų anglų kalba. Knygas pirkau po 2-3 litus pigių rūbų parduotuvėse. Buvau sukaupusi tikrai didelę kolekciją romanų, kurių veiksmas vyksta Didžiojoje Britanijoje II Pasaulinio karo metais. Visas knygas atidaviau vietinei bobliotekai. Girdėjau, kad jos ten labai populiarios. Taigi, knygas gali atiduoti bibliotekai.

Taip pat paieškok knygų komisų arba pabandyk pati parduoti internetu.

2. Parduok viską ko nereikia

Jei prireikia parduoti baldus, dažniausiai tai darau Supermamų puslapyje. Ten visai neseniai pardaviau savo juodą knygų lentyną ir vaikų išaugtas lovas.

tvarka4

Mano vienintelis patarimas Tau, parduodančiai naudotus baldus – parduok už protingą kainą. Niekas niekada nepirks senos, nutriušusios sofutės tik todėl, kad kažkada prieš 7 metus Tu ją pirkai tam nuostabių baldų salone. Naudotas daiktas yra naudotas. Todėl jo kaina turi būti žymiai mažesnė nei naujo. Ir taškas.

Ir pabaigai. Aš žinau, kad tie nuostabūs raudoni krokodilo odos (imitacijos?!) bateliai, kuriuos Tu laikai spintos antresolėje yra Tau labai brangūs. Jie gražūs – smailianosiai ir ant kulniuko. Bet kodėl jau 5 metus jie nematė dienos šviesos? Ką jie veikia toje dėžutėje? Kodėl Tu jų neavi? Gal laikas juos išmesti? Taip, laikas.



Paskelbta$ sPažymėta$ s