TenKurPirmadienis (25) Įspūdžiai iš Garden Style konferencijos

Šeštadienį praleidau labai aktyviai, Litexpo vykusioje Garden Style konferencijoje. Pasiūlymo joje dalyvauti sulaukiau prieš gerus metus. Tada, kai konferencijos organizatorė ir Geltonas Karutis autorė Lina užsiminė apie galimybę dalyvauti konferencijoje, negalėjau pagalvoti, kad tiek visko turėsiu papasakoti ir parodyti šiais metais :)

Taigi, TenKurNamai, aš ir man pagelbėti pasisiūliusi Ugnė ankstų šeštadienio rytą atkeliavome į Litexpo. Penktadienio vakare prisiskyniau glėbį gėlių netoli geležinkelio pervažos, kad mūsų stendas (jei taip galima pavadinti) būtų gražus, vasariškai rudeniškas ir atitiktų konferencijos temą – Įkvėpta gamtos. Natūralistinis dizainas.

Ko mes ten dalyvavome gali kilti klausimas? Ne, tarp konferencijos pranešėjų manęs nebuvo :) Pertraukos metu rengėme mini dirbtuves, kur kiekvienas norintis galėjo pasigaminti mažą paveikslėlį su džiovintomis gėlėmis. Šią idėją – skaidrų rėmelį, kuriame galima kurti džiovintų gėlių paveikslėlius aprašiau TenKurNamai. Gyvenk kaip patinka knygoje, o konferencija buvo puiki proga išbandyti, kaip idėja „veikia“ gyvenime. Viskas pavyko puikiai!

Paveikslėlius konferencijos dalyvės lygino su herbariumais ar vaikystėje darytais sekretais. Ne viena sakė, kad anksčiau klijuodavo džiovintas gėles ant popieriaus ir gamindavo atvirutes ar paveiksliukus. mano pasiūlytas būdas patiko daugumai, tikiuosi, kad konferencijos dalyvės, kurios šiandien gaus mano laišką, pasidalins nuotraukomis, kaip paveikslėliai atrodo jų namuose.

Nors rašau TenKurNamai jau 4 metus, kaskart, kai man sako „Žinokit, aš skaitau ką rašote“ labai nudžiungu. Dar – nežinau kaip reaguoti. Ir visada – labai dėkoju. Labai gera susitikti, gyvai kalbėtis ir pamatyti kokie žmonės yra ten  – kitoje ekrano pusėje, kas yra tie, kurie skaito. Tikiuosi, kad artimiausiu metu tokių susitikimų ir gyvo bendravimo bus vis daugiau.


Nuotraukos Ugnės Ugenskaitės

Naujas IKEA 2018 katalogas

Atėjus rugpjūčiui viso pasaulio interjero, gražių daiktų, įdomių sprendimų, ar tiesiog – IKEA mylėtojai su nekantrumu laukia, ką tokio IKEA pasiūlys šiemet. Kaip ir kasmet, naujo IKEA katalogo laukiu ir aš – dėl idėjų, įdomių sprendimų namams, gražių nuotraukų ir įkvėpimo kasdienybei. Pasivaikščiojau internete ir pririnkau kaip razinų iš pyrago – akimirkų iš naujo IKEA 2018 katalogo.

Kasmet IKEA katalogas skiriamas kažkuriai namų erdvei. Buvo virtuvės metai, buvo katalogas, kuriame didelis dėmesys buvo skirtas voniai. Šiais metais IKEA klausia Kam norėtum skirti daugiau vietos savo gyvenime? 2018- aisiais IKEA kviečia rasti namuose daugiau vietos daiktams, kuriuos myli ir dar truputį priartėti prie savo svajonių namų.

IKEA 2018 katalogas. Faktai

 • 328 puslapiai įkvėpimo.
 • 203 milijonai katalogo kopijų visame pasaulyje.
 • Katalogui išleisti kompanija skiria iki 70 proc. metinio reklamos biudžeto.
 • Skirtingose šalyse skiriasi ne tik IKEA produktų kainos, bet ir nuotraukos kataloguose, popierius ant kurio katalogas atspausdintas.

Daugiau įdomių dalykų apie IKEA katalogą Quartz straipsnyje (anglų k.)

Ikea katalogas 2018

ikea katalogas 2018

Naujausias IKEA 2018 katalogas Lietuvoje pasirodys rugpjūčio 16 dieną. Tikiuosi, mano paštininkė bus grįžusi iš atostogų :)

Nuotraukos IKEA

Paruošta pagal Apartment Therapy, Quartz informaciją

Susipažink. Indrės idėjos – kūrybiškos dekoracijos kitokiems namams

Kiekvieną kartą džiaugiuosi pristatydama heroję, kurios pomėgis kurti daiktus sau virsta į veiklą ir kūrybą kitiems. Indrė yra FB puslapio Indrės Idėjos įkūrėja ir gražių dekoracijų namams kūrėja. Pokalbis apie džiaugsmo teikiančius dalykus ir svajones.

Papasakokite apie save.

Pats sunkiausias klausimas :) galiu apie daug ką kalbėti, pasakoti, neleisdama pašnekovui įsiterpti, tik ne apie save. Save priskirčiau prie racionalių žmonių, bet kartu su dideliu polėkiu kūrybai. Tik, deja, ne visada tam užtenka laiko. Tapau, domiuosi įvairiomis meno šimis, fotografuoju, neseniai atrasta sritis apželdinimas, namai man  – nuolatinis kūrybinis procesas, darbe irgi pasitelkiu kūrybą, nors dirbu, rodos, visai nekūrybingoje srityje. Jei leidžiu sau kūrybiškai pažvelgti į situaciją, o ne vadovautis vien logika, sprendimai pasiteisina ir nustebina, tik kartais tam pritrūksta drąsos.

Kaip kilo mintis pradėti kūrybinę veiklą?

Jau kuris laikas gamindavau dekoracijas  savo namų durų puošybai. Pačios pirmos, žinoma, buvo Kalėdinės dekoracijos, sau, artimiesiems, draugams. Vasarai pirmoji  –  hortenzijų dekoracija, nes man jos be galo gražios ir jomis labai žaviuosi. Laukdama jų žydejimo kieme, pasigaminau vainiką ant durų, kuris kiekvieną kart išeinant, pareinant pasitikdavo, primindavo apie šių gėlių žydėjimą.
Myliu rudenį, jo spalvas, todėl rudeninėms dekoracijoms prigalvodavau ypač daug, pavyzdžiui, su ežiuku ar voveryte. Šios dekoracija sulaukė dėmesio ir komentarų iš svečių, kaimynų tad nusprendžiau – laikas pabandyti pasidalinti :)

Dar viena paskata buvo prekybos centruose dominuojančios dekoracijos. Atvirai sakant, jos manes nežavi – nekokybiškos, be minties, be širdies. Taip pat esu prieš masinį vartojimą, rūpi aplinka, todėl stengiuos vadovautis posakiu geriau mažiau, bet kokybiškiau. Galvoju, tiems, kurie įsigijo pernai Kalėdines dekoracijas –  už simbolinį mokestį jas atnaujinti. Stengiuosi, kad mano kuriamos dekoracijos būtų iš kuo natūralesnių medžiagų, kokybiškos, ilgaamžės.

Kas jus įkvepia?

Labai daug kas. Esu atidi detalėms, pastebiu tai, į ką kiti žmonės dažniauisiai nekreipia dėmesio. Visa ką gavau iš nuostabių tėvų vaikystėje, pasakos, eileraščiai, gamtos pajautimas ir spalvos, kurių matau daug.

Mokausi džiaugtis gyvenimu čia ir dabar, švęsti gyvenimą galime kasdien. Pastebiu, koks spalvotas yra gyvenimas ir iš visos širdies linkiu, kad kuo daugiau žmonių stengtųsi nuspalvinti savo kasdienybę patys, detalėmis, kurios džiugina ir įkvepia.

 

Dar mane įkvepia šventės, Kalėdos nėra vienintelė šventė, kuriai smagu ruoštis, laukti. Mano vyro šeima labai patriotiška, visi suvažiuoja į Vilnių Vasario 16- ąją, dalyvauja vėliavos pakėlimo ceremonijoje, eina į Šv.mišias, paskui renkamės pabūti kartu. Name išsikeliame vėliavą, bet ir pačius namus galime, dekoruoti tautine simbolika, kuri sekančiai gali likti laukti kitos šventės- Kovo 11-osios. Be abejo ir vaikai laukia savo gimimo dienos, būna net pradeda skaičiuoti dienas, tad kviečiu jiems padėti ir kurti šventišką nuotaiką namuose iš anksto.

Pirkdama dovanas, gamindama dekoracijas stengiuosi, kad viskas būtų apgalvota, susiję su pomėgiais, spalvomis, svajonėmis ar tam tikrais palinkėjimais. Pavyzdžiui Kalėdų dekoracija su angeliuku sveikstančiai draugei, su briedžiu – medžiotojui, su auksine žuvele – žmogui, kuriam norisi palinkėti, kad pildytųsi norai, su drugeliais, kad niekada nenustotų svajoti, arba su pelėda – įkurtuvėms, kad namuose būtų priimami išmintingi sprendimai . Įvairių dalykų galima prigalvoti visomis progoms. Daug metų lankau dailės studiją Bambuko sodai, kur mokytoja E. Voverienė įkvepia, kviečia pastebėti gamtos grožį, detales: lapo formą, spalvas, faktūrą. Labai smagu, gaminat dekoracijas su gėlėmis gautas žinias panaudoti. Myliu gėles ir dažnai namuose pagal sezoniškumą pasimerkiu jų vazoje, ar įsigiju vazone, stebiu kaip keičiasi. Dabar taip džiaugiasi širdis, kai pavyksta sukurti dekoraciją (jei pavyksta rasti medžiagų) ir užfiksuoti dovanotus ar įsigytus žiedus dekoracijoje, atkartojant spalvas, lapų išsidėstymą ir palyginti savo kūrinį su gamtos sukurtu. Tikrai šypsausi gamindama tokią dekoraciją. Panašumas kartais būna neįtikėtinas, taip noriu kad kuo daugiau žmonių tai pastebėtų, nes grožis slypi detalėse.

Papasakokite apie savo dieną. Kokia ji? Kuriuo paros metu kurti lengviausia?

Dekoracijų kūrimas mano papildoma veikla, tad kuriu vakarais, rytais dažniausiai lieka laiko tik FB įrašui. Kokia dekoracija bus sugalvoju kartais tiesiog eidama į darbą. Tada ieškau medžiagų išpildyti minčiai, būdų sudėlioti dekoraciją. Galiu sau leisti kurti, kai esu gerai nusiteikus, pakylėta, ar noriu kažką papasakoti. Idėja gali atsirasti ir visiškai netikėtai, negaliu paaiškinti iš kur ateina mintys. Kartais tiesiog vartydama katalogą su medžiagų pavyzdžiais pradedu planuoti kas prie ko derės, kam bus skirta.

Kokiems namams skirti jūsų kūriniai?

Ir visokiems namams, ir visokioms progoms. Skiriu savo kūrinius tiems, kurie daug dėmesio skiria kokybei, detalėms ir tiems, kurie myli gyvenimą, kurie, švenčia, buria, kviečia, laukia. Kokie jūsų pačios namai? Mano namai jaukūs. Mėgstu įdomius, originalius sprendimus, bet kartu siekiu, kad būtų funkcionalu ir viskas derėtų. Su dekoro detalėmis esu spontaniška – pamatau gražų paveikslą, vazą žvakidę, dekoraciją ir jau derinu mintyse savo namuose, įsivaizduoju kaip merksiu gėles.. Man namuose nuotaiką kuria daiktai.

Kokių turite kūrybinių svajonių, planų?

Aš jų turiu daug, laikas parodys kam lemta įsigyvendinti. Atsiliepimai, kurių sulaukiu leidžia suprasti, kad kolkas nereikia sustoti,ne kartą skaitydama atsiliepimus susigraudinau. Ir dabar girdžiu palaikymą tęsti veiklą, daryti ką darau. Artimiausiu metu planuoju kurti medžiagines dekoracijas, kurios mums neįprastos, kitokios, ir gali būti iš skirtingų audinių, faktūrų, spalvų. Noriu sau pasigaminti žalią iš aksomo, kuri puoš mano svetainės stalą. Turiu minčių ir organizuoti susibūrimus, padėti susikurti sau dekoraciją. Svajoju, kad žmonės, dažniau džiaugtųsi, pastebėtų kiek gražių dalykų yra aplink. Gyvenimas gražus, ir kad toks būtų kartais reikia visai nedaug: kad ir dekoracijos su tobuluoju ponu bijūnu, į kurį pažiūrėjus prisimintum kvapą spalvas, emocijas ir užlietų ta vasariška šiluma ir šviesa.

Interjero dienos prekybos centre Ozas. Ką pirkti namams pavasarį?

Šią savaitę tyrinėjau Ozo interjero galeriją. Proga tam labai tinkama – prekybos centre Ozas vyksta Interjero Dienos. Ozo Interjero galerijoje – daugybė gražių, namuose reikalingų daiktų, dalis jų – su nuolaidomis. Puiki proga atnaujinti namų interjerą. Noriu parodyti kas man krito į akį ir pasidalinti patarimais, ką pirkti namams pavasarį ir kaip neprisipirkti bet ko.

Ko ieškoti namams šį pavasarį?

Renkantis daiktus namams drąsiai gali naudotis panašiais patarimais, kokius stilistai siūlo perkantiems naujus drabužius:

 • daiktai turi derėti su jau turimais namuose
 • pirkti reikia tik tai ko tikrai reikia
 • eiti apsipirkti su sąrašu rankoje
 • vengti impulsyvių pirkinių
 • nepirkti tik todėl, kad akcija (aš dažnai nesilaikau šito punkto, man patinka akcijos)

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad perkant daiktus namams tokios taisyklės nereikalingos, bet iš tiesų – jos padeda išvengti nereikalingų daiktų namuose, taupo pinigus ir padeda Tau sukurti jaukius namus.

Nepaisant kasmet besikeičiančių interjero dekoro tendencijų, yra daiktų, kurie visada namuose yra reikalingi. Kokius daiktus namams rinktis, kad neprašautum pro šalį?

Ryškūs daiktai kasdieniam naudojimui

Tai gali būti indai, dekoratyvinių pagalvėlių užvalkalai, stalo tekstilė. Tokios interjero detalės, kurias galima lengvai pakeisti, o naudojamos jos gali lemti greitą namų pasikeitimą ir padėti sukurti kitokią namų nuotaiką.

Natūralių medžiagų, mediniai daiktai

Be jokios abejonės, tokie daiktai sušildo namus, suteikia jiems jaukumo. Drąsiai gali rinktis niekuo nepadegtus, nelakuotus medinius daiktus. Naudojami, jie gražiai, natūraliai sensta, ant jų matosi naudojimo ir gyvenimo žymės, kurios medinė daiktą padaro unikalų, vienintelį tokį. Iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui medžio, gali būti ne tik namų interjero dekoro elementai, bet ir praktiški daiktai, pavyzdžiui laikrodžiai, padėklai.

Namų tekstilė

Rinkdamasi tekstilę savo namams, apgalvok, kokią funkciją tekstiliniai daiktai atliks Tavo namuos – juos papuoš ar bus naudojami praktiškai. Namus puošiančius tekstilės gaminius pavasarį ir vasarą rinkis kitokius, nei šaltuoju metų laiku. Užuolaidos gali būti lengvesnės medžiagos, nei šaltuoju metų laiku, pagalvių užvalkalai – ryškesnių spalvų.

Kasdien naudojami tekstilės gaminiai – patalynė, rankšluosčiai turėtų būti iš natūralių medžiagų – rankšluosčiai iš geros kokybės, gerai vandenį sugeriančio audinio. Patalynei taip pat skirk daug dėmesio. Miegodami praleidžiame daug valandų, tegul prie poilsio kokybės prisideda kokybiška, kūnui kvėpuoti leidžianti miegamojo tekstilė.

Drąsūs sprendimai

Gali pasirodyti keista, bet renkantis drąsius, kitokius daiktus namams, aukščiau išvardintų taisyklių laikytis privaloma. Norėdama namuose turėti netikėtą detalę, tarsi interjero prieskonį, turi labai apgalvoti, kad neprašautum pro šalį.

Drąsi interjero dekoro detalė gali tapti ir pagrindiniu interjero akcentu. Jei savo namų interjerą kuri savarankiškai, prieš pirkdama keistą įdomų, netikėtą daiktą namams puošti, peržiūrėk interjero pavyzdžius internete ar žurnaluose. Pirkdama būk visiškai tikra, kad toks daiktas namus papuoš, o ne atrodys kaip šuniui penkta koja.


Kokius pirkinius savo namams šį pavasarį planuoji Tu?


p.s. Į Ozo Interjero galeriją važiavau kartu su Marija, va ką ji veikė, kol aš fotografavau ir ieškojau idėjų :))

Orūs namai – kitokios senatvės galimybė

Prieš beveik du metus mano močiutė pardavė savo namą, kuriame po senelio mirties gyveno viena. Paliko daugelį metų puoselėtą aplinką, kelias kaimynes, choro bičiulius. Iš užmiesčio, kur iki autobuso reikėjo pakilti į kalniuką, eiti mažiausiai porą kilometrų ir užlipti stačiais ji atsikraustė atgal į miestą. Dabar troleibuso stotelė šalia, dukra gyvena kitoje gatvės pusėje, kaimynė ateina arbatos ir paplepėti. O su vaikystės ir jaunystės laikų drauge abi dažnai išeina pasivaikščioti į parką. Sakyti, kad atsigavo atsikrausčiusi gyventi į butą būtų per mažai. Kaip pati man neseniai sakė „Atsikeliu ryte ir galvoju, kiek dar daug noriu pamatyti ir padaryti“. Drąsiai galiu sakyti, kad mano močiutė laiminga.

Žinia, aplink mus gyvenančių laimingų senjorų yra mažiau, nei tų, kurie skaičiuoja kiekvieną centą, renkasi tarp geresnio ir prastesnio maisto, bei ne visada turi už ką nusipirkti vaistų. Daugelis jų – vieniši. Apie sprendimą, kaip senjorams išspręsti ne tik finansines, bet ir dažnai kamuojančias – vienatvės bėdas šiandien pasakoja Marija Bunkaitė, projekto Orūs namai sumanytoja.

Kaip kilo Orūs namai idėja?
Susapnavau. Tikrai :) Daug galvosūkio dalių susidėjo į vieną vietą ir sprendimas išsigrynino miegant.
Dirbau asmeninių finansų trenere, kaliau visiems į galvas, kaip svarbu nebūti priklausomu nuo atlyginimo, kurti tokius, vadinamus pasyviais, pajamų šaltinius, kurie neštų pajamas ir nieko neveikiant. Vienas iš tokių šaltinių yra nekilnojamo turto nuomos pajamos. Pastangų nedaug, pajamų daug.
Iš kitos pusės, iš mamos, gydytojos, paveldėjau poreikį gelbėti pasaulį. Negaliu praeiti ramiai pro ranką ištiesusią močiutę. Tokių susidūrimų su senatvės skurdu daug esu patyrusi, ir tikrai ne aš viena. Pavyzdžiui, vaistinėje prieš mus stovi močiutė, duoda vaistininkei receptą ir klausia, kiek kainuos vaistai. Vaistininkė pasako kažkokią tikrai nedidelę sumą, močiutė susigūžia, pasiima receptą ir traukiasi… Man akys pilnos ašarų, su vyru stabdom močiutę ir nuperkam jai tuos vaistus. Jaučiamės didvyriais. Bet tada pradedam kalbėti, ir kuo gi mes čia taip labai padėjom? Po savaitės ji vėl bus tokioj pačioj situacijoj!
Vilniaus senjorų negalėtum asmeninių finansų prasme pavadinti skurdžiais, nes jie valdo brangų turtą – butą. Tokio turto net ir dažna jauna šeima neturi. Bet kaip čia gaunasi, kad tas butas yra ne pagalba senatvėje, o akmuo po kaklu? Gi kai neturi iš ko nusipirkti maisto, tos plytos, kad ir kokios brangios, neatsikąsi! Kaip padaryti, kad senjoras ir namus turėtų, ir pasyvių pajamų iš savo turto?
Visos šitos galvosūkio dalys ir susidėliojo į Orių namų schemą, kuri padės senjorams savo turtą paversti pasyviomis pajamomis oriai senatvei užsitikrinti. O jei dar šalia to galima išspręsti ir antrą pagal dydį senjorų vienatvės problemą – tai super!

Kas yra Ori senatvė?
Yra daug sudedamųjų dalių, bet išskirčiau vieną, man pačią svarbiausią. Orumas – tai pasirinkimo laisvė. Kai stovi prie nukainuotų prekių lentynos ir renkiesi, ar pirkti nukainuotą, nors gali sau leisti pirkti ir pilna kaina – tu turi pasirinkimą ir nukainuotos prekės pasirinkimas per orumą nekerta. Tuo tarpu jei esi priverstas rinktis nukainuotą prekę, nes pilnos kainos neišgali sumokėti – orumo jausmas prarandamas :(
Nors Orūs namai ir toli gražu ne visiems senjorams tinkantis modelis, bet jie daliai senjorų padės realiai susikurti naujus namus, ir daug didesnei daliai suteiks pasirinkimo laisvę. Aš pats renkuosi, ar man gyventi vienatvėje ir skurde savo senuose namuose, ar keltis iš savo namų, susikurti naujus namus, daug pigesnius ir ne tokius vienišus.
Suvokimas, kad turiu gyventi skurde, nes neturiu kitos išeities, atima orumą. Pasirinkimo laisvė jį gražina.

Kaip senjorai reaguoja/reagavo į tokią idėją?
Ir pati nustebau, kad labai teigiamai! Vyrauja nuomonė, kad jiems jau nieko nebereikia, jie nieko nebenori. Pradžioj reiktų labai smarkiai padirbėti su tokių senjorų savigarbos jausmu, kad atgautų sutryptą, purvais užneštą norą gyventi geriau. Gal kada Orūs namai užsiims ir šia kryptimi. Bet veiklos pradžiai tikrai yra tokių, kurie nenori susitaikyti su savo skurdu ir vienatve, bet nelabai žino, kaip galėtų šias problemas išspręsti neprarandant savarankiškumo ir orumo. Tai va jiems sprendimas :)
Labiau orientuojuosi į 65-70 m. amžių, jiems dar kiek lengviau išsijudinti iš savo namų, pakeisti gyvenimą, o dar vyresniems jau sunkiau. Bet yra visokių žmonių, ir tarp 80-mečių yra dar norinčių prasmingai ir oriai gyventi, ir tarp 65-mečių yra nieko nebenorinčių, tik mirties belaukiančių. Taip kad amžius toks labiau orientacinis.
Žinoma, visų pirma apibėgau daug organizacijų, dirbančių su vyresniais žmonėmis – Maltiečius, Caritą, Lietuvos pagyvensių žmonių asociaciją, Trečiojo amžiaus universitetą, seniūnijų soc. darbuotojus ir t.t., iš jų gavau patvirtinimą, kad modelis geras ir reikalingas, bet visiškai naujas, todėl bus sunku pradėti. Sukurti kažką naujo, kad nematyto, visada sunku, nieko tokio:) Tada kalbinau vyresnius žmones. Ir, išaiškinus modelį iki galo, pvz. kad butas nėra perrašomas, lieka senjoro nuosavybe, kad jis bet kada gali grįžti atgal, kad nereikia mokėti už komunalines paslaugas, todėl ir dėl prasidėjusio šildymo sezono nereikia nerimauti, ir visa pensija lieka kitoms reikmėms, sulaukdavau labai gražių atsiliepimų, apkabinimų, džiaugsmo ašarų ir t.t.

Ar jau yra pirmieji Orių namų gyventojai?
Kol kas dar nėra paskelbta konkrečių pilotinio projekto gyventojų paieška. Dabar mano visa galva užimta remontu ir pinigų jam paieška:) Kai jau šitas etapas eis į pabaigą, tada užsiimsiu šios idėjos viešinimu senjorams ir su psichologų pagalba atrinksim keturis labiausiai derančius tarpusavyje.

Išsamiai ir greitai Orių namų idėja paaiškina filmukas.

Rask Orūs namai Facebook’e

 

Dovanos dideliems vaikams

Šiandien mūsų Marija pabudo žaislų parduotuvėje. Dairėsi aplink ir nerodė jokio nepasitenkinimo, kad guli ant ant žemės paklotų paltų, o ne lovoje. Va taip būna, kai mama susiruošia į žaislų parduotuvę – pasikalbėti, o mažą dukrą pasiima kartu.

Reiktų pradėti nuo pradžių. Parduotuve Paukščių pienas žavėjausi dar tada, kai mano didieji vaikai buvo mažiukai. Galvojau, kad tokią parduotuvę sugalvoti gali tik ypatingas žmogus, nes visi žaislai joje, tarsi stebuklingi. Na, gal truputį perdedu žaislai pardutuvėje realūs, bet šiandien supratau, kad Paukščių pieno žaislai amžini, tokie, kuriais gali žaisti vaikai, paskui jų vaikai ir taip toliau :) O Nora, parduotuvės įkūrėja, man šiandien labai daug pasakojo apie žaislus, kaip juos išrenka parduotuvei. Parduotuvėje tikrai žaislai, su kuriais žaidžia vaikai, nes rinkdama žaislus parduotuvei, Nora renkasi tuos, kuriais žaistų ir jos vaikai.

Taig šiandien kartu su Marija kelias valandas praleidome žaislų apsuptyje. Nežinau ko taip ilgai delsiau ir Paukščių pieno neaplankiau anksčiau, bet džiaugiuosi, kad spėjau. Nuo sausio parduotuvę bus galima rasti tik internete. Išsikraustymo proga (jei galima taip sakyti) parduotuvėje daug nuolaidų. Gal dar ne visos dovanos išrinktos vaikams aplink Tave? Pasinaudok puikia proga!

Na, o aš šiandien išėjau nešina ne tik Kalėdinėmis dovanomis savo ir artimųjų vaikams, bet ir radau tai, kas mane džiugins per kiekvienas Kalėdas ir primins, kaip Marija iš sapnų atsibudo žaislų parduotuvėje ant grindų. Kemperis ir senoviškas Citroen automobilis mūsų kalėdų istorijoms jau puošia mano namus.

Sudėjau žemiau dovanas tokiems kaip aš, dideliems vaikams. Kas sakė, kad suaugusieji negali žaisti? Namus galima puošti ir žaislais ;)

Pagal laikrodžio rodyklę nuo viršaus:

 1. Prisukamas metalinis robotas Mažasis spalvotas
 2. Santoro Gorjuss Lėlė Dryžuota kepurytė
 3. Skardinė karuselė Lėktuvai
 4. Modeliukas didelis VW autobusiukas
 5. Skardinis prisukamas žaisliukas Scooter girl

 

Socialinis projektas „Vaikų svajonės“ – šiemet jau 7 kartą

Kalėdos čia pat. Kad ir kaip purkštautų tie, kuriems apie Kalėdas lapkritį kalbėti per anksti, yra kaip yra. Gyvename skubančiame pasaulyje ir jei norime pasilikti nors truputį ramaus laiko prieš pat šventes, apie jas geriau pradėti galvoti anksčiau. Šiandien dalinuosi informacija apie Vaikų svajonės projektą, pildantį vaikų svajones. Pernai man teko pildyti šiame projekte atrastą svajonę. Dovanos ieškojimas, pakavimas ir siuntimas niekuo nesiskyrė nuo to kaip ieškau ir dovanoju dovanas savo vaikams. Ta spats rūpestis, ar patiks, toks pats noras suteikti laimės ir taip, išpildyti svajonę. Kviečiu ir Tave šiais metais prisijungti prie šio projekto ir išpildyti vaikų svajonę.

Prieš septynerius metus užgimęs projektas „Vaikų svajonės“ buvo pradėtas kaip savanoriška veikla, siekiant įgyvendinti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų norus bei padrąsinti tikėti savo svajonėmis.
Interneto svetainėje vaikusvajones.lt pateikiami kalėdiniai vaikų norai ir kiekvienas, apsilankęs svetainėje, iš sąrašo gali išsirinkti svajonę, kurią gali išpildyti keliais būdais: įteikti vaikui dovaną asmeniškai arba išsiųsti paštu socialiniam darbuotojui, kuris ir įteiks ją vaikui. Labiausiai skatiname svajones pildymui vaikui dovaną įteikiant asmeniškai. Juk vaikams svarbiausia – dėmesys ir bendravimas.

Vaikų svajones surenka socialiniai darbuotojai, tada jų svajonės perduodamos mums, o mes, su savanorių pagalba, jas suvedame į savo puslapį, kur jas gali pamatyti visi norintieji.
Vargingose šeimose augančių vaikų svajonės – labai žemiškos. Šilti drabužiai ar batai, lovos ar čiužiniai, dviračiai bei žaislai – tai tokios dovanos, kurios palengvina buitį ar nuskaidrina kasdienybę, tačiau sunkiai besiverčiantys tėvai neišgali jų nupirkti.

vaiku-svajones
Pirmaisiais metais įgyvendintų vaikų svajonių kiekis nesiekė nė pusės šimto (354 svajonės), o 2015 m. išpildytos net 10 994 jų. Kasmet daugėja ir į projektą įsitraukiančių, svajones įgyvendinančių įmonių.

„Vaikų svajonių“ veikla pagrįsta savanoriškumo principu: visi jį organizuojantys žmonės, projekto partneriai ir savivaldybių socialiniai centrai, besirūpinantys šiais vaikais, projekte dalyvauja savanoriškai bei neatlygintinai, projekto įgyvendinimui aukodami savo asmeninį laiką ir kitus išteklius. Projektas „Vaikų svajonės“ – tai tarpininkas tarp Lietuvos savivaldybių socialinių darbuotojų, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais, ir geros valios žmonių, kurie nori įgyvendinti šių vaikų svajones. Projekto įgyvendintojai suteikia galimybę vaikų svajonėms būti išgirstoms ir pastebėtoms, o geraširdžiams, socialiai atsakingiems žmonėms – galimybę prisidėti prie pilietiškos ir neabejingos visuomenės kūrimo.

Jis turi tik svajonę, tu – galimybes. Visas vaikų svajones gali rasti VAIKŲ SVAJONĖS puslapyje