Savaitgalis Dortmunde su vaikais

Savaitgalis su vaikais Dortmunde buvo tai, ko mūsų šeimai labai reikėjo šį pavasarį. Tiesiog išskristi, atsipūsti, pasiilgti namų ir grįžti kupiniems jėgų ir naujų sumanymų. O jėgų tikrai reikia, nes vieniems į darbus, o kiti kiekvieną rytą klausia, ar galima šiandien neiti į mokyklą :)

Jei dabar, po kelionės manęs kas paklaustų, ar tikslinga rinktis Dortmundą kaip kelionės tikslą tvirtai galiu pasakyti – ne. Mes ten skridome, nes radome pigius bilietus ir neturėjome jokio tikslo, apart minėto galvų pravėdinimo. Tikslą pasiekėme, tikrai grįžome ir kibome į darbus gerai pailsėję. Vis dėl to, jei susigundysite į Dortmundą nuvykti ir būsite kartu su vaikais, galbūt mūsų patirtis pravers.

Dortmundas

Gyvenome viešbutyje pačiame miesto centre. Įvairiuose miestuose ieškau senamiesčio, istorijos dalelių. Deja, kaip sužinojau prieš kelionę, apie 95 procentus Dortmundo buvo sugriauta Antro pasaulinio karo metais. Praktiškai visi pastatai pokarinės statybos, kai reikėjo miestą pakelti iš pelenų. Ne vienoje miesto vietoje mačiau dideles nuotraukas su užrašais „Dortmundas prieš karą“. Taigi, ieškantiems senosios architektūros stebuklų miestas taip pat nelabai turi ką pasiūlyti. Istorija yra istorija.

Buvome suplanavę tris muziejus ir nenuėjome nei į vieną, savaitgalis pasirodė per trumpas. Bet pabuvome labai daug gamtoje ir pasidžiaugėme pavasariu.

Zoologijos sodas

Šis zoologijos sodas yra vienas smagiausių, kuriame teko lankytis. Ir vien dėl jo galima užsukti į Dortmundą, jei esate netoliese. Labiausiai jis man patiko dėl to, kad gyvūnams ten kuriamos kuo labiau autentiškas primenančios gyvenimo sąlygos. Plotas – didžiulis. Man atrodo, mes visko net neapėjome. Buvome kaip tik tuo laiku, kai vyko žirafų šėrimas, vaikams labai patiko, kaip ir tai, kad iki šių nuostabių gyvūnų galima prieiti per kelis metrus, iš arti, be jokių grotų stebėti kaip jos gyvena. Pamatyti galima jas ne tik lauke, bet ir padarytas praėjimas pro jų namus.

Visi gyvūnai gyvena pusiau laisvėje. Povai vaikščioja po visą zoologijos sodą ir rėkauja. Tinginys (kurio vardas kaip mūsų sūnaus) laisvas sau keliauja ratu po visą namelį, žmonėms virš galvų. Greičiausiai yra kažkoks būdas, užtikrinantis, kad jis pro atidarytas duris nepabėgtų, bet jokių spec. apsaugų aš nemačiau. Vaikams sodo viduryje didžiulė žaidimų aikštelė, taip pat yra zona, kurioje galima pamatyti naminius gyvūnus – kiaulę, karvę, ožkų. Man labai patiko ši idėja, kaip geras būdas miesto vaikams (tiems, kurie nežino) papasakoti iš kur atsiranda, pvz. pienas parduotuvės lentynoje.

Westfalenpark parkas miesto vidury

Atvažiavome čia tiesiai iš zoologijos sodo. Patiko, kad įėjimas į parką mokamas. Gali būti, kad todėl parkas tobulai tvarkingas, jo vidury – nuotraukoje matomi flamingai, kuriuos norėdamas, gali paliesti ranka. Taip pat parke keli restoranai, kurių viename labai skaniai valgėme ir TV bokštas, į kurį nekilome. Bet labai smagiai pasivaikščiojome ir pasidžiaugėm pavasariška žaluma. Ir žinoma, flamingais :)

Kelionė į Kelną

Kai pradėjome domėtis ką galime šioje trumpoje išvykoje nuveikti ir pamatyti, kilo mintis, kad galim pasivažinėti traukiniais iki Kelno. Juokinga istorija, kad ieškodama informacijos apie šį miestą, pirmą sykį perskaičiau kitokį šio miesto pavadinimą :) Nenustebkite radę pavadinimą Cologne, kuris yra tas pats Kelnas tik anglų ir prancūzų kalbomis.

Vaikštant po miestą paaiškėjo ir dar vienas dalykas – odekolono pavadinimas kilęs būtent iš šio miesto :) Kelno vanduo, arba Eau de Cologne. Visada labai smagu sužinoti naujus dalykus :)

Didžiulį įspūdį palieka tik išlipus iš traukinio pasitinkanti Kelno katedra. Viduje be abejo žmonių daugybė, bet iš lauko pastatas labai gražus. Kaip ir Dortmundas, Kelnas buvo gerokai apgriautas karo metu, todėl ir senamiesčio – tik likučiai.


Kelionės su vaikais yra nuostabus, visą šeimą sujungiantis būdas pažinti pasaulį. Net tokios trumpos, savaitgalinės išvykos palieka daugybę prisiminimų ir kalbų užtenka daugybei dienų į priekį. Mažiukė vis dar šneka apie čiuku čiuku ir rodo į kiekvieną lėktuvą danguje. Didieji vaikai prisimena visas savo keliones, nes pradėjome su jai skeliauti kai buvo 4 ir 5 metų. Tik štai sūnus vis panioja savo pirmąją kelionę į Paryžių su Japonija.

pasaulio žemėlapis ant drobės

Tam, kad kelionės ir šalys nesipainiotų, nes tikiu, kad jų bus vis daugiau ir atstumai bus tik ilgesni, mes naudojame Trip Map žemėlapį. Jo spalvas išsirinko sūnus, nes jo kambaryje turėjome laisvą sieną ir nusprendėme, kad pasaulio žemėlapis ant drobės iš Trip Map kabės pas jį. Blizgančiais smeigtukais jau sužymėjome ir visas kartu su vaikais aplankytas šalis. Smagu, kad šalių daugėja, tikiuosi ir geografija ilgainiui plėsis :)

pasaulio žemėlapis ant drobės

Apie keliones su vaikais TenKurNamai jau parašėme ne vieną įrašą, jei ieškote idėjų vasarai, prašom – nuo to, kaip suorganizuoti vaikams Siurprizų kelionę iki keliavimo po Maroką. Visi kelionių aprašymai yra vienoje vietoje.

Trip Map žemėlapius galite rasti Internete ir Facebook 

 

 

 

Atsakingas vartojimas (1) Mažiau yra daugiau

Jau minėjau FB grupėje, kad Gegužę tinklaraštyje noriu daugiau dėmesio skirti atsakingam vartojimui, (ne)apgalvotiems pirkiniams, šiukšlių rūšiavimui, antriniam daiktų panaudojimui ir planetos ateičiai, kuri priklauso tik nuo mūsų.

Rašydama knygą sąmoningai į ją įtraukiau skyrių Naudok ką turi. Ypatingi daiktai. Esu tikra, kad daug daugiau prasmės yra tuose daiktuose, kurie keliauja iš kartos į kartą, yra naudojami daugybę kartų, sukuriami ir perdaromi, nei tuose, kuriuose šiandien nusiperkame, ryt išmetame. Toks požiūris mane atvedė prie sąmoningesnio daiktų pasirinkimo, atsakingo pirkimo ir nepatikėsi – prie tvarkingesnių namų. Noriu šiandien pasidalinti patirtimi, kaip aš stengiuosi vartoti atsakingai, ką man tai reiškia ir kaip iki to atėjau.

Nebeperku visko iš eilės tik todėl, kad pigu, akcija ar išpardavimas

Anksčiau mane labai lengvai suviliodavo visokie gundantys pasiūlymai. Pirkdavau, nes pigiau, nepagalvodama, kaip labai man to daikto reikia, kur aš jį naudosiu, ar išvis naudosiu. Tai galiojo viskam – rūbams, gražiems daiktams namuose, vaikų žaislams. Toks požiūris atvedė prie pastoviai netvarkingų namų, nes daug daiktų, kuriems trūksta vietos ir aplink pastovus chaosas. Pamažu keičiantis požiūriui, pradėjau pirkinius planuoti, daiktus pirkti labiau apgalvotai. Žinoma, visko būna ir dabar. Bet man mano namai patinka daug labiau dabar, kai yra nusistovėjęs daiktų skaičius, o jei jis kinta, tai tik į mažesniąją pusę.

Žinoma, mano namuose niekada nebus minimalizmo, bet pokalbyje su viena knygos herojų – Lina išgirsta mintis, kad daiktai jos namuose yra išieškoti, sulaukti užsimaniau, kad ir pas mane taip būtų. Pagaliau, beveik po metų nuo mūsų pokalbio, aš esu toje stadijoje, kai daugelis daiktų namuose yra tik tie, kurie yra ypatingi, kurie atlieka funkciją, o ne tik užimą vietą.

Supratau, kad ne daiktų kiekyje yra esmė

Visi žinome tą išmintį, kuri skelbia, kad geriau vienas kokybiškas daiktas, nei 10 prastų. Aš labai mėgstu batus. Įvariausius. Visada jų turėjau daug, kol praėjusios vasaros pabaigoje tarsi iš niekur man labai pradėjo skaudėti pėdą. Rytais, vos išlipus iš lovos negalėdavau priminti kojos, nes skausmas buvo labai nemalonus. Ieškojau priežasčių ir suradau – man sausgyslės uždegimas, kurio viena priežasčių – nepatogi, nekokybiška avalynė. Palaipsniui teko atsisakyti visų iki tol turėtų batų. Į kuriuos galėjau, susidėjau ortopedinius padus, bet nauji batai, kuriuos dabar įsigiju turi būti kokybiški, geriausia ortopediniai.

Kokia esmė šioje istorijoje? O gi ta, kad neatsakingi pirkiniai gali pridaryti žalos net sveikatai. Man būdavo – o, batai, perku, nes pigūs. Dabar reikia tyrinėti, ieškoti, skaityti atsiliepimus, ko pasekoje – batų turiu mažiau, bet visi turimi tikrai nekenkia mano pėdoms.

Šita batų-pėdų situacija man padėjo kitaip pažvelgti ir į mano drabužių spintą. Po truputį pradėjau domėtis capsule wardrobe idėja, galvoti kokių drabužių noriu turėti savo spintoje daugiau, kur juos įsigyti ir panašiai. Visą laiką buvau pigių rūbų parduotuvių gerbėja, man patinka rūbai iš antrų rankų ir tikiu, kad jie suteikia stiliui kitoniškumo. Bet pigių rūbų parduotuvės taip pat turi spastus – prisiperki pigiau, daugiau, bet dažniausiai tų rūbų taip ir nedėvi beveik niekada. Dabar man priimtinesnis atrodo pirkimas iš vietinių gamintojų ir kūrėjų. Jų siūlomi rūbai, jei tik atrandi sau tinkančius – nuostabūs, kokybė, dažnai – nepriekaištinga. Labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje tarp kolegų tinklaraštininkų taip pat kyla panašios idėjos. Visai netikėtai mums abiems Dievinu.lt autorė Viktorija šiandien paskelbė naują įrašą, kuris labai siejasi su atsakingu vartojimu, drabužių pasirinkimu ir greita mada. Visas Viktorijos įrašas apie kapsulės spintą  yra čia – paskaitykite, tikrai daug sužinosite. O aš jau kaupiuosi savo rūbų peržiūrėjimui ir perrinkimui.

Mes nebeperkame žaislų ir kalbamės apie tai su vaikais

Antraštėje yra dalis tiesos. Teisingiau būtų – mes nebeperkame TIEK žaislų kiek anksčiau. Mažoji gavo kelis žaisliukus per Kalėdas ir žinoma, gaus dovanų per gimtadienį. Didieji jau beišaugą iš to amžiaus, kai reikia žaislų. Nors vis dar varvina seilę žaislų parduotuvėse ir labai nori dar vieno Lego, ar žaislinio gyvūnėlio. Bet lygindama savo patirtis kai auginu mažąją dabar ir kai mažiukai buvo didieji vaikai, drąsiai galiu sakyti, kad tapau atsakinga mama. Rūbus ir žaislus stengiamės pirkti Mūsųmažyliai.lt arba dar geriau – mano atradime Happymess labdaros parduotuvėje.  Vaikų išaugtus rūbus atiduodu, kad jais galėtų rengtis ir kiti vaikai. Jokiu būdu nesigiriu kokia aš liuks mama. Bet ypač dėl žaislų supratau, kad vaikui žaislų reikia daug mažiau, nei jų reikia tėvams. Didžiąjai dukrai pirkau tokius žaislus, kokių pati būčiau norėjusi vaikystėje, o su maže geriau einame ieškoti sraigių. Didžiuosius dabar stengiuosi argumentuotai atkalbėti nuo dar vieno, papildomo žaislo, ne tik dėl to, kad jie jau dideli, bet ir dėl to, kad žaislų „galiojimo laikas“ labai trumpas, o pasitenkinimas nauju pirkiniu – momentinis. Daug kalbamės apie tai, kodėl žaislai tiek kainuoja, kodėl norisi būtent to ar kito. Be abejo, šioje srityje pokalbiai niekada nesibaigs, bet tikiuosi, kad pamažu pavyks išugdyti atsakingą daiktų pasirinkimą ir pirkimą ir vaikams.

Labai gera ir naudinga informacija apie komercializuotą vaikystę dalinasi La Pepa autorė Eglė. Skaičiau ir linksėjau galva, kaip gerai surinkta informacija, faktai. Apie Eglės gyvenimo būdą ir šiųmetinį iššūkį papasakosiu būsimuose įrašuose. O čia: Komercializuota vaikystė Pirma dalis ir Komercializuota vaikystė Antra dalis.

Taigi mano kelionė į atsakingą vartojimą yra:

 1. Pirkinių planavimas
 2. Atsakingas rūbų ir avalynės pasirinkimas
 3. Informacija ir pokalbiai šeimoje apie atsakingą vartojimą

Man labai patinka tas lengvesnių namų jausmas, kai nesi apsikrovęs daiktais, kurių nenaudoji, o turi tai, kas yra reikalinga, patinka ir džiugina. Gera žinoti, kad esi atsparus (dažniausiai) prekybininkų vilionėms, reklamoms ir akcijoms.

Tolimesniuose įrašuose papasakosiu apie žmonių, kurie gyvena galvodami kaip vartoja patirtis, apie suvartojamo plastiko mažinimą ir alternatyvas jam, apie antrinį daiktų panaudojimą ir kitus šiai temai artimus dalykus. Ar Tu galvoji apie savo pirkinius ir kokią įtaką Tavo vartojimas daro aplinkai?

Apie daiktų antrinį panaudojimą rasti idėjų gali ir TenKurNamai archyvuose:

Naujas kėdės gyvenimas

Lentyna iš seno stalčiaus

Naujas sofos gyvenimas


Visos TenKurNamai naujienos ir dar daugiau Facebook’e, smagūs pokalbiai vyksta Facebook grupėje, ten rašyti ir diskutuoti rūpimomis temomis gali visi TenKurNamai skaitytojai. O mano gyvenimo ir kasdienybės akimirkos visada yra Instagram ;)

Lengvesnis būdas valyti langus. Electrolux langų valytuvo – siurblio apžvalga

Kas Jūsų namuose valo langus? Kiek save atsimenu aplink mačiau tik vyrus tai darant. Kai augau, langus valė tėtis, dabar namuose langus valo mano vyras. Pati langus valiau taip pat ne kartą, nuo paauglystės – kiekvieną pavasarį, kai tik sulaukiau „tinkamo“ amžiaus, langus valydavau pas močiutę sodo namelyje.  O kur dar mokykloje klasės tvarkymas? Vėliau ir savo namuose.

Kokia ta, kokybišką langų valymą užtikrinanti amunicija? Laikraštis – būtinai, nes tik jis gerai išblizgina langus, skuduras ir muiluotas vanduo. Vėliau langų valymo priemonių sumažėjo, užteko tik papurkšti ant lango priemonės, muiluoto vandens nebereikia, bet blizginimas išliko. Ir visada, kai tik valydavau langus ir sukdavau ant jų ratus su laikraščiu blizgindama iki negalėjimo, prisimindavau ištrauką iš Karate Kid filmo. Ir tikėdavau, kad tas langų valymas tikrai didelė nauda, ne tik langams, bet ir man :) Va ištrauka:


Bet ta saviapgaulė laikina. Kaip ir bet koks buities darbas, langų valymas yra laikui imlus ir jei reikia valyti langus, negali veikti kažko kito. Ne veltui, jau daug metų mūsų buitį palengvina dulkių siurbliai, skalbimo mašinos ir indaplovės. Atėjo laikas langams.

Tokią įžangą apie langų valymą parašiau todėl, kad neseniai mes gavome išbandyti Electrolux langų valytuvą – siurblį. Langus daugiausia valė ir langų valytuvą išbandė vyras, o man liko perpasakoti jo įspūdžius ir išvardinti siurblio privalumus. Mano vyro žodžiai tokie – tikrai geras daiktas ir manau, kad mums reikėtų. Vyrai nelinkę daugžodžiauti :)

Smagiausia, kad langų valymo siurblys išvaduoja nuo langų blizginimo laikraščių (kai rašiau pagalvojau, ar dar kas laikraščius skaito popieriuje? Ar perka specialiai langams valyti?). Naudojantis šiuo prietaisu reikia langą nupurkšti priemone, išvalyti ir paskui tiesiog nusiurbti priemonę nuo stiklo. Viskas – langai švarūs, darbo minimaliai.

Mums labiausiai patikę dalykai, kuriuos pastebėjome naudodami Electrolux WellS7 langų valytuvą:

 • Galima valyti ne tik langus. Vonioj turim kelis veidrodžius, kurie kaskart aprasoja maudantis. Dažniausiai naudojame paprastą valytuvą su guma, kuriuo tik nubraukiame veidrodžius. Bet visas vanduo nusibraukia kartu ir nuvarva ant skalbimo mašinos po veidrodžiu. Su šiuo valytuvu -siurbliu viskas kitaip, vanduo nuo veidrodžio atsidūrė surinkimo talpoje. Jei turėčiau dušo kabiną stiklinėmis durelėmis, tai naudočiau ir joje, manau, kad apsaugotų nuo kalkių apnašų, nes mūsų namuose labai kietas vanduo.
 • Vyras buvo nustebęs, kad vieno baterijos pakrovimo užteko beveik visiems langams nuvalyti. Nereikėjo darbų pusiaukelėje visko mesti ir eiti ieškoti pakrovėjo.
 • Man labai patiko, kad langų valytuvas tikrai lengvas, turint jį namuose, tikrai mokyčiau vaikus juo naudotis ir, kad ir tą pačius vonios veidrodžius galėtų po savo maudynių nuvalyti patys ir gražiai, o ne pripiešti raštų pirštais :)

Kad papasakočiau sąžiningai ieškojau prie ko prikibti, kad ne tik pliusai, bet ir minusai būtų aptarti. Tegaliu išskirti vieną minusą – langą reikia vienu braukimu nuvalyti nuo viršaus iki apačios, nes jei sustosi pusiaukelėje, ant lango lieka dryžis nuo antgalio gumos, kurį reikės valyti iš naujo. Na, tai gal vis dėl to šiokia tokia mankšta?

Va tiek nešvaraus vandens surinkome nuo vieno didelio, kol vyras jį valė man fotografuojant. Gali būti, kad ir aš langus pradėsiu valyti. Jei ne langus, tai veidrodžius namuose – tikrai :)

Daugiau apie Electrolux WellS7 langų valytuvą galima sužinoti čia.  

Kokius augalus rinktis, kad balkonas žydėtų visą pavasarį ir vasarą?

Man labai patinka augalai. Ir ne tik namuose, bet ir kieme, o pavasarį ir vasarą, žinoma, terasoje. Jei turėčiau balkoną, jis skęstų gėlių žieduose. Terasoje gėlių būna mažiau, bet labai stengiuosi, kad gėlės joje žydėtų visą šiltąjį metų laiką. Kaip tai padarau? Pakankamai paprastai, tiesiog vienas, nužydėjusias gėles, keičiu kitomis, kurioms tik ateina laikas žydėti. Šiandien noriu pasidalinti savo patirtimi ir papasakoti, kokios lauko gėlės kasmet puošia mano terasą.

Kokias gėles rinktis balkonui ar terasai?

Kai tik įmanoma ir nebelieka šalnų grėsmės mano terasoje atsiranda bent vienas vazonas pilnas našlaičių (tiesa šiemet jį teko kuo greičiau užkelti aukščiau, nes maži pirštukai nuskabė visus žydinčius žiedus). Labai mėgstu šias gėles dėl didžiulės žiedų spalvų įvairovės. Taip pat dėl to, kad jos visiškai nelepios ir savo žydėjimo laikotarpiu dovanoja visą savo žiedų grožį be didelių pastangų. Žinoma, reikia prisiminti ir laiku jas palaistyti.

 

Artėjant vasarai ir šylant orams, augalų pasiūla parduotuvėse didėja, nes mažėja šalnų tikimybė. Todėl įsibėgėjus pavasariui namo atkeliauja pelargonijos. Jau daug metų jos yra mano pagrindiniai terasos augalai. Mėgstu jas todėl, kad jos yra ištvermingos, lengvai auginamos, galima kartais pamiršti jas palaistyti, bet jos vis tiek apdovanoja nuostabiais žiedais. Žinoma, yra nemėgstančių jų kvapo, bet jis labai gerai atbaido uodus ir muses o tai yra svarbu kai daug laiko leidi lauke.

Dar vienas didelis pelargonijų pliusas – jų yra įvairiausių rūšių ir spalvų. Galima pavyzdžiui rinktis svyrančias ir auginti pakabinamame lovelyje. Aš pelargonijas į vazonus sodinu kartu su lobelijomis, kurių mėlyni žiedeliai labai gražiai dera su pelargonijų raudoniu.

Dar viena gėlė, kurią labai mėgstu ir auginu vazonuose – serenčiai. Jų, kaip ir pelargonijų yra daugybė rūšių – aukštų, žemų, nuo ryškiai oranžinių iki švelniai gelsvų. Pradėjau jas auginti tik vazonuose, kai gėlyne kelis metus iš eilės man juos nugraužė sraigės. Pagailėjau savo darbo ir dabar šiuos sraigių skanumynus auginu tik vazonuose. Kad gausiai žydėtų visada nuskinu nužydėjusius žiedus (išmokau iš močiutės). Dažniausiai šios gėlės mano terasoje žydi visą šiltąjį sezoną, jas sodinu kartu šlamučiu, kurio sidabriniai lapeliai labai papildo serenčių spalvas.

Tiems, kurie nori skirti daugiau laiko gėlėms, kurias augina savo terasose ir balkonuose rekomenduoju surfinijas ir petunijas. Šių gėlių kompozicijos visada puošdavo mano močiutės balkoną, bet man jų prisijaukinti taip ir nepavyko. Šios gėlės labai gražios, galima kartu sodinti kelis, skirtingų spalvų augalus ir taip sukurti nuostabias spalvines kompozicijas. Surfinijoms ir petunijoms reikia daug maistinių medžiagų ir pastovaus laistymo. Todėl laistant būtina tręšti, o tam, kad žydėtų gausiai, rekomenduojama skabyti nužydėjusius žiedus.

Ko nežinai – klausk

Gėlių pardavimo vietose visada rasi žmonių, kurių darbas yra žinoti viską apie gėlių auginimą. Klausk jų patarimo, būtinai konsultuokis kokios gėlės tinkamiausios Tavo balkonui ar terasai. Taip išvengsi klaidų pirkdama netinkamas gėles ir sužinosi ko nežinojusi.

Ne tik gėlės, bet ir daržovės

Yra žmonių, sėkmingai balkonuose auginančių ne tik gėles, bet ir daržoves, prieskoninius augalus. Štai žemiau nuotraukų koliažas iš mano mamos balkono. Kad sulauktum derliaus augalus reikia sodinti į derlingą žemę, reguliariai laistyti ir augimo metu bent porą kartų patręšti.


Pagaliau atšilo oras ir galime gėles sodinti ne tik namuose, bet ir balkonuose ar terasose! Balandžio 21 – 22 dienomis Ermitaže vyksta Sodo dienos su nuolaidomis, pasiūlymais ir specialistų konsultacijomis. Gėlių pasirinkimas milžiniškas. Taip pat puikus laikas įsigyti trąšų ar gerų žemių savo numylėtinėms.  Kokios yra Tavo mėgstamiausios lauko gėlės?

Už pagalbą ruošiant šį įrašą dėkoju Ermitažo parduotuvėms visoje Lietuvoje

 

Mamos dienos dovanų idėjos su Berry

Gegužės pirmąjį savaitgalį pradedu planuoti labai iš anksto. Tą dieną dažniausiai važiuoju pas mamą ir vežu jai kažką ypatingo. Kartą tai buvo kaktusas, kažkada – jos mėgstami saldainiai. Žinau, kad be materialių dovanų, visada geriausia dovana yra laikas kartu, tačiau labai smagu pradžiuginti savo mamą kažkuo ypatingu, puokšte gėlių ar nauju puodeliu jos rytinei kavai. Kai pati tapau mama, man geriausia dovana yra tas ypatingas dėmesys, kurį tik vaikai gali suteikti savo mamoms. Dovanos, pačių paruoštos, nupieštos ir įteiktos su tuo ypatingu jausmu – čia specialiai tau, mama.

Šiais metais leidau sau įsisvajoti apie dovanas, kurių norėčiau ir kartu su Berry paruošiau net penkis skirtingus dovanų idėjų sąrašus mamos dienos proga. Tikiuosi, kad mano idėjos padės renkantis dovaną mamai, juk jei mama svajoja apie naują sofą (kad ir geltoną), o Tu gali jai tai padovanoti – gal Mamos diena ir yra ta proga?

Pastelinė rožinė

Mamai mėgstančiai ramias spalvas, gal truputį romantikei. Kurdama šį dovanų idėjų koliažą galvojau apie ramius vakarus su knyga ir mėgstamos arbatos puodeliu.

 

 1.  Fotelis, 2. Pledas, 3. Kvapas namams, 4. Stalelis, 5. Puodelis

Natūralumas

Sako, kad natūralumas, žemės spalvos ir natūralios medžiagos grįžta į madą. Man rodosi, kad tokie dalykai kaip linas ir medis iš mados niekada neišeina. Mamai, vertinančiai natūralius dalykus, turėtų patikti idėjos iš šio sąrašo. Baro kėdę čia įtraukiau galvodama apie savo mamą – valgyti gaminti ji mėgsta sėdėdama, o tokia kėdė turėtų puikiai tam tikti.

 1. Krepšys daiktams, 2. Lininė staltiesė, 3. Virtuvinė pirštinė ir puodkelė 4. Puodelis su lėkštute, 5. Indelis su įrankiais, 6. Baro kėdė

Ryški geltona

Šiame sąraše – mano pradžioje minėta geltona sofa. Ir aplink ją dalykus sudėliojau galvodaman kaip į vazas pamerkčiau gėlių, pavasarį – žydinčių šakų, rudenį – gerberų. Dovanos iš šio sąrašo labai tiktų drąsiai, ryškiai mamai. O gal tai, kuri svajoja tokia būti?

 

 1. Šviestuvas, 2. Trivietė sofa, 3. Geltona stiklinė vaza, 4. Turkio spalvos vaza  5.  Stalelis

Balta ramybė

Be abejo, priešingybė ryškioms spalvoms yra balta. Baltus daiktus lengva derinti interjere, o šiuos daiktus surinkau galvodama apie laiką sau, kurio dažnai mamai trūksta. Truputį daugiau miego, truputį grožio procedūrų ar tiesiog ramaus pabuvimo su savimi, sau patinkančioje aplinkoje.

 1. Reprodukcija, 2. Rėmelis nuotraukoms, 3. Tualetinis staliukas, 4. Veidrodis, 5. Puodelis su lėkštute, 6. Patalynės komplektas

Raudoni akcentai

Paskutines dovanų idėjas surinkti mane įkvėpė pietūs pas mamą. Net jei pati esi mama, dažnai būna taip, kad mamos patiekalai ir lieka patys skaniausi.

 1. Pietų lėkštės, 2. Daiktadėžė, 3. Vaza, 4. Apvalus stalas,  5. Kilimas,  6. Servetėlių žiedas,  7. Dekoratyvinis augalas

Jei vis dar nežinai ką padovanoti mamai Mamos dienos proga, tikiuosi mano surinktos dovanų idėjos bus gera pagalba. Visus daiktus gali rasti Berry parduotuvėse. Mano patarimas, kol dar yra truputį laiko – paklausk mamos, ko jai šiuo metu labiausiai norėtųsi, gal tai bus užuomina ko ji norėtų dovanų. Svarbiausia juk – kalbėtis ir klausyti.

Dovanų idėjos paruoštos bendradarbiaujant su Berry

 

 

 

Ten Kur Pirmadienis (39)

Praėjusi savaitė ne tai, kad praėjo, ji pralėkė žaibiškai. Va taip būna, kai kasdien kažką veiki, eini, darai. Tada nebelieka laiko jokiems nereikalingiems dalykams, nes jei/kai sustoji, tai tik tam, kad pasidžiaugti :)

Antradienį turėjome smagią fotosesiją su Agne Katmandu. Po to, kai Knygų mugėje prie manęs priėję žmonės vis ištardavo, kad aš realybėje visai kitokia, pagalvojau, gal laikas pakeisti visas interneto nuotraukas pakeisti ir sudėti tokias, kuriose aš tokia, kokia esu dabar. Per tinklaraščio gyvavimo laiką aš buvau įvariausiais plaukų ilgiais, o ir spalva keitėsi ne kartą. Ir jei praėjusiais metais buvau pusiau blondinė (taip ir knygoje atrodau), tai dabar esu tamsiaplaukė :) daugiau nuotraukų bus greit.

Praėjusią savaitę grįžau sportuoti. Gal grįžau nėra labai tinkamas žodis, nes pradėjau sportuoti visai pas man naują trenerę – Mają. Kiek sporto rūšių esu išbandžiusi, vis grįžtu prie kalanetikos. Man labai patinka ramūs pratimai, kai ne tik pajunti visus raumenis, kuruos žinojai (arba nežinojai), kad turi, bet ir pabūni su savo mintimis. Taip sutapo, kad šeštadienį dar apsilankiau jaukioje Down Town joga studijoje, kur kartu su SUN 365 sultimis prisiminiau jogos pratimus. Jei planuojate pradėti sportuoti, nesvarbu, ar dėl to, kad pavasaris, ar dėl to, kad seniai norite – imkit ir pradėkit, tikrai verta.

Svarbiausia praėjusią savaitę, žinoma, buvo mūsų vyriausios dukros gimtadienis. Vienulioka metų kažkaip praėjo ypatingai greitai. Daug mūsų vaikų gimtadienių vyko namuose, žinoma, bandėme ir žaidimų kambarius, vėliau boulingą. Bet man naminės šventės patinka labiausiai, tol kol jos patinka vaikams. Šiais metais vietoj šventės namuose šventėme gimtadienį Sing Karaoke namuose Vilniuje. Aš nesitikėjau, kad Karaoke dainuoti gali būti taip smagu. Dar smagiau buvo pamatyti iš šono vaikus, kurie atsipalaidavę dainuoja, šoka, žino įvairiausių dainų žodžius ir smagiai leidžia laiką. Jei ieškote įdomios vietos savo šventei, tai labai rekomenduoju!

Va tokie mano sportiški ir dainingi praėjusios savaitės įspūdžiai. Per šią jau riedėsime kaip margučiai, ir susitiksime Velykų rytą :) Arba galime džiaugtis saule ir pietų miegu kaip šitie du daro kasdien :)

 

Puošiame namus Velykoms

Kartais atrodo, kad Velykos ateina netikėtai. Nėra tokio išreikšto laukimo, kaip kad laukiant Kalėdų. Įvairiomis pavasarinėmis gėlėmis vazonėliuose namus puošiame nelaukę specialios progos. Gal tik kiaušiniai – dideli ir maži, mediniai, keramikiniai apnerti ir vaikų nuspalvinti yra tos dekoracijos, kurios praneša, kad Velykos jau tuoj tuoj.

Surinkau idėjas, kuriomis galėsi pasinaudoti puošdama savo namus artėjančioms Velykoms. Kas žino, gal kartu su jomis ateis ir gražus, šiltas, tikrai pavasariškas oras?

Nuotraukoje viršuje – mano šių metų pavasarinė – velykinė puošmena šakos vazoje su namukais ir lašiukais. Greičiausiai artimiausiu laiku sukursiu dar vieną šakų ir ant jų pakabintų medinių kiaušinukų kompoziciją, kaip darau kiekvienais metais. Kaip atrodo mano šakos su kiaušinukais matosi nuotraukoje žemiau, o tekstas, kuriame 3 idėjos velykinei nuotaikai namuose yra čia.

Man kiaušiniai ant šakų yra labiausiai patinkanti Velykų puošmena, tikra Velykų klasika. Panašiai kaip eglutė per Kalėdas :) atsimenu, kaip vaikystėje tokius papuošimus gamindavome iš tikrų kiaušinių lukštų, tik močiutė per skylutę kiaušinio gale išpūsdavo lukšto turinį. O šiais metais mano kiaušinių ant šakų nugalėtoja yra Kristina, kurios velykinę kompoziciją pamačiau jos Instagram @vaikureikalai. Tiesiog parašiau jai žinutę ir paprašiau, kad pasidalintų nuotrauka ir savo Velykų nuotaika su TenKurNamai skaitytojomis. Paprasta, bet labai gražu.

Rankdarbiai ir Velykos dar viena klasikinė kompozicija man. Mūsų Velykų stalą, kai buvau maža visuomet puošė mamos ir močiutės nertos vištelės, į kurių pilvą galėjai įdėti kiaušinį. Nėrinė Velykinius rankdarbius perkėlė į kitą lygį ir apnėrė margučius, kuriuos taip pat galima kabinti ant šakų. Nėrinės FB puslapyje galima rasti dar daugiau pavasarinių ir Velykoms skirtų nertų grožybių.

Jei trūksta idėjų Velykų stalui – visada galima įlistį į TenKurNamai archyvą – ten slepiasi pilnas pavasario ir žalumos įrašas apie Velykų stalo dekorą – pasisemkite idėjų ten.

Sunku patikėti, kad jau kitą savaitgalį ne tik Velykos, bet ir Balandžio pradžia. Žiū, taip ir vasaros tuoj sulauksim :) Smagaus pasiruošimo linkiu!