Kaip sutvarkyti virtuvės spinteles ir stalčius? Mano išbandytas ir tikrai veiksmingas būdas

Pavasarį norisi ne tik išorinės tvarkos, nuvalytų dulkių ir švarių langų, pro kuriuos saulės spinduliai lengvai pasiektų visus namų kampelius. Pavasarį norisi susitvarkyti visas namų kertes, spintas, stalčius ir lentynas. Šį pavasarį aš labai labai norėjau susitvarkyti savo virtuvės stalčius ir spinteles.

Turbūt niekada ir nepasakojau, kokia ta mano virtuvė – spintelės sudėliotos iš kelių skirtingų komplektų, nes tuomet, kai ją įsirenginėjome aplinkybės buvo tokios, kad dalį spintelių pirkome jau pagamintų, po kurio laiko užsakėme, kad pagamintų trūkstamas, o prieš kelis metus patys perdažėme virtuvę Foxy paint dažais, kad nors truputį paslėpti tą skirtingumą. Taigi mano virtuvė yra tokia – belekokia :) Čia nuotraukoje mano virtuvė knygoje Gyvenk kaip patinka.

Aš labai dažnai svajoju apie patogią, funkcionalią virtuvę, kur apgalvočiau kiekvieną spintelę ir stalčių. Kur būtų patogu padėti ir paimti daiktus, maisto atsargos turėtų savo vietas ir nereikėtų kaskart norint surasti grikių maišelį kuistis tarp riešutų, sausainių ir makaronų. Tai čia svajonės :) Neseniai ėmiausi tvarkymosi darbų. Ar todėl, kad saulė stipriau šviečia, ar tikrai nusibodo tų grikių ieškoti, nusprendžiau išspausti iš savo nepatogios virtuvės kiek įmanoma daugiau ir įvesti tvarką ir sistemą.

Man visada labai gražios nuotraukos ir patarimai šalia jų kaip susitvarkyti virtuvės spinteles, kaip patogu, kai viskas yra indeliuose, pro kurių sieneles matosi kas viduj, o gražiu raštu užrašyti produktų pavadinimai informuoja kas yra viduje. Mūsų namuose visuomet yra daugiau nei tuo metu reikia kruopų, makaronų, sausainių ir riešutų. Na, dėl viso ko, jei pritrūks fantazijos pietums, kad būtų galima nors makaronų suvalgyti :) Tad įsivaizduok kaip tų produktų maišai maišeliai atrodo virtuvės stalčiuose, vieną pakeli, kitas išbyra,o tvarkos nuo to tik dar mažiau. Štai nuotrauka prieš įvedant tvarką viename iš stalčių.

Todėl man svarbiausia visus birius produktu sudėti į jiems skirtus indus ir išsiugdyti įprotį kiekvieną naują maišelį kruopų ar makaronų tik parneštą iš parduotuvės – išpilti į jiems skirtą indą. Tikiuosi, kad mano patirtis ir patarimai padės ir Tau įvesti tvarką savo virtuvėje.

Viską iškraustome

Naujai pradžiai ir naujai tvarkai reikia tuščio lapo, arba tuščio stalčiaus ir tuščios spintelės. Viską iškraustome, išvalome trupinius, pribyrėjusius makaronus ir tas tris džiovintas slyvas, kurios guli stalčiuje nuo praėjusių metų. Čia nuotraukoje dar viena spintelė prieš iškraustymą.

Stalčiaus ar spintelės ištuštinimas geras ne tik todėl, kad tvarkingai viską sudėti lengviau, bet ir todėl, kad suteikia galimybę perrinkti produktus, tuos kurių galiojimo laikas pasibaigęs – išmesti, o tuos, kurių trūksta – įtraukti į pirkinių sąrašą.

Sugrupuojame produktus

Jei Tavo virtuvė, panašiai kaip mano – turi daugiau nei vieną stalčių ar spintelę produktams laikyti, tuomet reikėtų visus produktus išrūšiuoti ne tik pagal jų rūšį, bet ir pagal tai, kaip dažnai juos vartoji. Todėl dažnai naudojami dalykai – prieskoniai, aliejus ir pan. turėtų būti pačioje patogiausioje, lengviausiai pasiekiamoje vietoje. O produktai sudėti pagal rūšis. T.y. miltai prie miltų, dar šalia gali sudėti indą su kepimo milteliais ir kitais priedais, kuriuos naudoji kepiniams. Nesvarbu pyragams ar blynams. Makaronus, kruopas, džiovintus ankštinius taip pat reikėtų laikyti kartu, kad reikalui esant, galėtum viską patogiai ir vienoje vietoje rasti.

Dar vienas mūsų patogumui svarbus dalykas – dažniausiai naudojami produktai virtuvėje turi būti sudėti akių aukštyje.

Indai biriems produktams

Žinoma, kaip jau minėjau aukščiau patogiausia kai indas yra stiklinis ir matosi kas yra jo viduje. Stiklinius indus gerai laikyti spintelėse ar stalčiuose, nes ten nepasiekia šviesa ar tiesioginiai saulės spinduliai. Esu skaičiusi, kad pvz. makaronai ilgą laiką laikomi ten, kur juos gali apšviesti saulė, praranda dalį savo maistingųjų medžiagų. Todėl aš makaronus laikau stikliniame inde, bet spintelės viduje. Arba galima jiems pasirinkti nepermatomus indus.

Pirmiausia išsitraukiau visus kada nors gyvenime pirktus indus biriems produktams. Taip, ne kartą ir ne du bandžiau įvesti sistemą savo virtuvėje, tiesa, niekada to nedariau taip rimtai kaip dabar. Tuomet pažiūrėjusi ką turiu ir pagalvojusi ko trūksta, Berry salone radau puikų papildymą mano birių produktų indų atsargoms. Ten radau ir indą spagečiams, kurie mūsų šeimoje vadinami tiesiog ilgais makaronais ir yra dažnai valgomi. Tokio indo jau senokai ieškojau, todėl labai juo džiaugiuosi. Dar parsivežiau labai patogius indus mediniais dangteliais, kurie sandariai užsidaro, bet ir labai lengvai atsidaro, todėl vaikai galės greitai išsiimti sveikų užkandžių, pavyzdžiui riešutų.

Kol mano virtuvės tvarkymas tik įsibėgėja, drąsiai naudoju produktams sudėti ir paprastus stiklainius, kad būtų gražiau – nupirkau jiems vienodus dangtelius. Jei esi truputį panaši į mane, greičiausiai nevienodi indai Tau netrukdys. Man jų skirtingumas net patinka. Be abejo, jei įsirenginėji naują virtuvę, arba mėgsti visus indus turėti vienodo stiliaus – Berry salonuose gali rasti didelį pasirinkimą įvairaus dydžio indų ir indelių biriems produktams.

Visus birius produktus iš maišelių perpyliau į indus. Pasižadėjau sau, kad taip darysiu kiekvieną kartą, parsinešusi naujus produktus namo. Čia labai gelbsti užrašai ant indų – visada žinai kur kokias kruopas ar makaronus supilti.

Etiketės arba užrašai

Labai svarbu, kad ant indų būtų užrašyta kas kur sudėta. Tam gali naudoti markerius ir rašyti tiesiai ant stiklainio ar kito, Tavo naudojamo indo. Taip pat gali iškirpti popieriaus juostelę, užrašyti ant jos produkto pavadinimą ir užklijuoti juostelę ant indo. Jei nori, produkto pavadinimą gali atsispausdinti ir pasigaminti vienodas etiketes.

Aš naudojau baltos spalvos dažų markerį, radau jį kanceliarinių prekių parduotuvėje. Juo patogu rašyti, bet dažas nudžiūvęs itin gerai laikosi. Galbūt reikėtų išmokti dailyraščio, arba gražiai užraityti raidžių kojeles, bet kol šis planas neįgyvendintas, užrašiau taip kaip moku.

Trumpai apie virtuvės spintelių ir stalčių tvarką

 1. Viską iškraustyti
 2. Išmesti visus pasibaigusio galiojimo produktus
 3. Suskirstyti produktus pagal rūšis ir naudojimo dažnumą
 4. Naudoti skaidrius indus, kad matytųsi kas viduje
 5. Užrašyti ant indo ten laikomo produkto pavadinimą
 6. Kiekvieną kartą, parsinešus naujus produktus namo, iškart papildyti indus.

p.s. jau praėjo gera savaitė nuo tada, kai tvarkiau spinteles. Jau įvyko vienas didesnis apsipirkimas, po kurio papildžiau indus kruopomis ir makaronais. Man labai patinka nauja tvarka ir planuoju dar vieną kelionę į parduotuvę, nes pritrūkau indų, o dar liko keli nesutvarkyti stalčiai.

Ačiū Berry už bendradarbiavimą tvarkant mano virtuvę

Ar Tu Svajoji? Apie Mano Išsipildžiusias Svajones Ir Svajonių Žemėlapį

 

Po 2012 metų Kalėdų pasibaigė turbūt nesmagiausias etapas mano gyvenime. Tuščias, liūdnas, pilkas ir nykus. Iš šono pažiūrėjus nieko man netrūko, bet viduje tvyrojo tokio didumo tuštuma, kuriai apibūdinti aš neturiu žodžių. Gal ir nereikia. Nes kas buvo – pražuvo.

IMG_7369

Tegul tai atrodo keista, bet aš atsikėliau Kalėdų rytą ir žinojau, kad viskas bus kitaip. Taip ir  buvo. Taip ir yra.

Kodėl pradžioje paklausiau tavęs apie svajones? Nes svajonės pildosi. Ir nereikia programuoti savęs specialiomis programomis. Kartoti daug kartų savo norą garsiai mintyse. Siūlau Tau kitą būdą, kuris yra labai smagus, kūrybiškas, o jei priimi tai kaip žaidimą – rezultatas nustebina.

Noriu Tau papasakoti apie Svajonių Žemėlapį. Gal esi apie jį girdėjusi tik kitu pavadinimu, pavyzdžiui vision board, dream map ar panašiai. Aš viena ausimi buvau girdėjusi, o pernai Facebooke netyčia pamačiau Mummymoon sukurtą visą albumą su nuotraukomis ir pasakojimu apie Svajonių Žemėlapį. Kodėl nepabandžius pagalvojau aš. Siūlau pabandyti ir Tau.

Smagiausia, kuriant svajonių žemlėlapį, kad įsijungia svajonių varikliukas, kurį mes turime kažkur viduje, tik vis pamirštame naudoti. Štai apie ką aš svajojau.

PAPILDYTA 2018  02 16 kokie trumpi buvo mano plaukai!

Mano veikiantis tinklaraštis ir aš rašanti apie tai kas man patinka.

Tiesa, svajojau ir buvau įrašiusi visai kitą tinklaraščio pavadinimą, bet esmės tai nekeičia. Aš jau penki mėnesiai reguliariai rašau, darau tai ką mėgstu ir turiu su šia veikla susijusių ateities planų.

PAPILDYTA 2018  02 16 Aš jau beveik penki metai esu šio tinklaraščio šeimininkė. Kartais sunku patikėti kaip čia taip tas laikas greit praėjo, bet smagiausia – kiek daug gerų dalykų per tą laiką nutiko. Aš buvau elektroninio žurnalo kūrybinės komandos dalis, susipažinau su daugybe įdomių žmonių, organizavau sukulentų sodinimo dirbtuves, parašiau ir išleidau knygą. Tai yra pati geriausia mano svajonė, kurioje aš gyvenu :)

Paryžius

Eifelio bokšto paveiksliuką įklijavau svajodama apie keliones. Netikėjau, kad pavyks ten nukeliauti, tik labai norėjau ir pavyko.

PAPILDYTA 2018  02 16 po Paryžiaus buvo Siurprizų kelionė, Roma, Venecija, Berlynas, Talinas, kelionė kemperiu ir daugybė įspūdžių visai šeimai. Jau planuojame šių metų keliones ir vaikai labai labai jų laukia.

Eifelio Bokštas

Knyga

Labai norėjau, svajojau, kad parašysiu knygą. Tuo metu kai apie tai svajojau, buvau labai susidomėjusi elektroninių knygų skaityklėmis ir tokių knygų leidyba. Vieną knygą – Žiemos Dekorai sukūriau. Tikrai daug išmokau ją kurdama, žinau ką ir kaip daryčiau kitaip. Dar daugiau panašių dalykų tikrai bus.

PAPILDYTA 2018  02 16 kai rašiau apie dar daugiau dalykų, mažai aš žinojau, kad knyga atsiras tikra, ant popieriaus ir bus mano super projektas, kuriuo labai didžiuojuosi. Prie to pačio reikėtų parašyti dar vieną dalyką. Prie svajonių buvau įklijavusi didelį, iš žurnalo iškirptą Knygų mugės logotipą. Šiandien labai gerai atsimenu, kaip varčiau žurnalus ir ieškojau kur tas logotipas, kur ta Knygų mugės reklama. Apie dalyvavimą KNygų mugėje labai labai svajojau, tik neįsivaizdavau nei kaip, nei kada. Praėjo penki metai ir mano pirmoji, kaip knygų autorės Knygų mugė prasidės jau kitą ketvirtadienį!

 krepsys3

Buvo ir daugiau svajonių, asmeniškų ir nelabai. Vienos jų išsipildė, kitoms, matyt, nelemta. Pastebėjau, kad kai išsipildo svajonė, pradedi gauti dar daugiau nei norėjai.

Pradėjusi rašyti žinojau, kad Ten Kur Namai bus daug nuotraukų. Lengviausia jas surasti internete. bet man patinka mano sukurtas turinys. Ir tekstas ir nuotraukos. Kurdama Žiemos Dekorai knygą supratau, kad jei noriu gražių nuotraukų, turiu žinoti, kaip jas padaryti. Nebeužtenka tik numanyti. Dabar mokausi fotografuoti, vaikštau į kursus ir darau namų darbus.

kaledu_eglute

Ar mano išsipildžiusios svajonės sugundė Tave išbandyti ir sukurti savo svajonių žemėlapį? Jei taip – kimbam į darbą, tiksliau – svajones.

Kaip sukurti Svajonių Žemėlapį?

Tau reikės :

 • Daug žurnalų. Labai tinka moterims skirti, nes ten daug nuotraukų ir paveikslėlių.
 • Didelio kartono lapo. Tinka ir nesunaudotų tapetų kita pusė, jei didelio kartono nesiseka rasti.
 • Žirklių ir klijų
 • Svajonių.

O čia instrukcija, kurią praėjusiais metais gavau iš Mummymoon, o dabar dalinuosi ir su Tavimi.

Svajonių pildytojams labai padeda kuo smulkiau, detaliau ir aiškiau „matomos“ svajonės, todėl joms vizualizuoti pasitelk kuo daugiau iliustracijų. Tam ir reikia daug žurnalų.
Nebūtina užsibrėžti viską atlikt per vieną vakarą. Rinkti nuotraukas gali ilgai, o vėliau, jei gaminsi šeimos svajonių paveikslą, galite visi klijuoti aptardami kiekvieną nuotrauką.

Susirask didelį balto popieriaus lapą. Jis turėtų būti taisyklingas kvadratas. Mano lapas yra 64cm x 64 cm. Pieštuku susibraižyk 9 taisyklingus kvadratukus.

2 3 4
 9 C  5
 8  7  6

Pradėk nuo centro
Nesikoncentruok į materiją, į tai ko trūksta, svajok apie tai, ką gali duoti kitiems.
Taigi, centras esi Tu. Čia klijuok tai, kas Tau ypač svarbu ateinančiais metais, t.y. pagrindinę metų svajonę, tikslą.
Būtinai įklijuok savo nuotrauką, su mintimi „piešiu save“. Gali klijuoti žmones, kuriuos nori matyti šalia savęs labai artimai. Galite klijuoti pagrindą, pvz širdis + šeima = kokio noriu santykio.
Palanku įsiklijuoti gražų medį – augimo energija. Pageidautina, kad nei viename kvadratėlyje, o ypač šiame, neliktų jokios baltos vietos. Jei lieka, galima apipiešti arba parašyti sakiniais.

2 arba Pietryčių sektorius.
Sėkmės turte sektorius. Ką reiškia būti turtingam? Galima klijuoti tikras pinigų kupiūras, firmos logo (tik pačiame viršuje), materialias gėrybes, kurių trūksta.
3 arba Pietų sektorius
Šlovės, kilimo karjeros laiptais, žinomumo, reputacijos sektorius.
Gali įsiklijuoti save su trokštamais apdovanojimais. Palanku pastiprinti pergalės simboliais: žirgais, paukščiu Feniksu ir panašiai. Šie simboliai iš feng shui, bet gali naudoti ir savo mėgiamus, suvokiamus simbolius.

4 arba Pietvakarių sektorius
Motinos, sėkmės meilėje, santykių, santuokos sektorius.
Čia gali džiaugtis puikiais santykiais, parašyti savybes, kurių trūksta partneryje. Palanku klijuoti viską, kas poroje. Kvadratėlį puošk kuo daugiau raudonos spalvos

5 arba Vakarų sektorius
Vaikų ir naujų projektų sektorius.
Džiaugsmo, šeimyninės laimės langelis, nes gimsta nauja energija. Čia gali klijuoti laimingų vaikų nuotraukas. Laukiančiai naujos gyvybės palanku įsiklijuoti vaisingumo simbolių, pvz.: pagal Feng shui tai granato vaisius, dramblys su nuleistu straubliu – intencija pastojimui, jei nesiseka.

6 arba Šiaurės vakarų sektorius
Dangaus apsaugos, kelionių ir naudingų pažinčių sektorius
Klijuojamos šalys, transportas, kuriuo noriu į jas patekti, bendrakeleiviai, nuotaika. Taip pat tai viršininkų, vyresniųjų pagalba.
Angelų sargų, dvasinių mokytojų sektorius. Kažkodėl labai palanku įklijuoti aukso luitus.

7 arba Šiaurės sektorius
Darbo ir karjeros sektorius.
Galima vaizduoti save norimoje darbo vietoje. konkreti aplinka, bendradarbiai, darbinė nuotaika, klientai, pati kelionė į darbą.
Čia reiktų klijuoti algą, premijas, kokių pageidaujate. Tai ir kūrybos sektorius. Gali vaizduoti produktą ar paslaugą, kuriuos sukuri. Jei įsivaizduoji save kaip darbdavį, tai koks Tu?

8 arba Šiaurės rytų sektorius
Žinių, išminties ir išsilavinimo sektorius
Galima klijuoti knygas, seminarus, kuriuos norite aplankyti, mokslo įstaigas, kurias norite baigti, egzaminų pažymius. Viskas, ko dar siekiu, bet negaliu. Jei yra noras mokytis – įklijuoti gaublį. Palanku įsiklijuoti išminties kalną, kaip apsaugą, dekoratyvinius akmenis.

9 arba rytų sektorius
Sveikatos, ilgaamžiškumo, protėvių, draugų sektorius
Reiktų vaizduoti save sveiką, besišypsantį, laimingą, puikios figūros. Jei kamuoja kokios ligos, įrašyti sveikatos problemos sprendimą. Puikiai tinka frazės „jaučiuosi puikiai, džiaugiuosi puikia artimųjų sveikata“. Labai tinka kuo daugiau augalų ir vandens. troškimų sustiprinimui padeda drakono figūros, persikas su 5 vaisiais (čia rimtai).

Kitoje paveikslo pusėje, sektorių centruose dar papildomam užtvirtinimui gali užklijuoti ženklą om arba begalybės ženklą, ką tik sugalvoji, kad ir amen.

Paveikslas gyvas vien nuo Tavo troškimų „svorio“, todėl su juo reiktų kuo daugiau „bendrauti“. Pasikabink ant sienos, nereikia pasikišt metams po lova, nors jis ir taip savo darbą darytų tik su mažesniu ūpu.
Praėjus metams, jam reiktų padėkoti, pasidžiaugti išsipildžiusiom svajom ir sudeginti.

Ką manai? Ar žaisi šį svajonių žaidimą? Aš tikrai taip. Nes svajonės pildosi.

 

Kaip išsirinkti sofą namams

Artėja tas laikas, kai mūsų namai prisipildys svečių šurmulio, kai Kalėdinių filmų peržiūroms skirsime ilgus Gruodžio vakarus, o iš toliau atvykusiems giminaičiams klosime lovas ten, kur dažniausiai niekas nemiega – ant sofos. Kol pati nepradėjau ieškoti patogios sofos, nemaniau, kad rasti patogią, įvairiausius mano iškeltus reikalavimus atitinkančią sofą bus taip sunku. Kartu su pigu.lt nutarėme papasakoti, kas svarbu renkantis naują sofą savo namams.

Kam sofa bus naudojama?

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai neprotingas klausimas. Sofa dažniausiai naudojame sėdėti. Bet. Prieš įsigyjant sofą reikia pagalvoti, ar reikės nors retkarčiais ant jos kam nors miegoti. Pavyzdžiui mes atskiro kambario svečiams namuose neturime, todėl tie, kas labai retais kartais pas mus nakvoja, miega ant svetainės sofos. Tai gi pirmas dalykas, ką reikia nuspręsti – ar reikalinga sofa su miegojimo funkcija. Tokios sofos būna didesnės, gali būti išskleidžiamos.

Kas ir kaip ant jos sėdės yra antras dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį. Mūsų namuose būna vakarų, kai ant sofos sutelpame visi penki. Sėdėdami ant sofos žiūrime televizorių, skaitome knygas. Todėl sofa turi būti tokia talpi, kad sutalpintų visus namų gyventojus (tai nėra būtina, jei šalia sofos statysite fotelius, bet mūsų šeimos patirtis sako, kad labai smagu sėdėti visiems susiglaudus).

Praktiškumas

Praktiški, skalbiami sofos užvalkalai, arba gerai valomas gobelenas labai svarbus turintiems namuose vaikų ir gyvūnų. Renkantis sofą būtina atkreipti dėmesį ar bet kokią dėmę, atsiradusią ant sofos galėsite lengvai išvalyti. Lengvai valomos odinės, ar odos pakaitalo sofos, tiesa, jas mėgsta ne visi, sako, kad ant tokių šalta sėdėti.

Spalvota ar vienspalvė?

Mano patarimas (nes aš praktiškas žmogus) rinktis vienspalvę sofą. Nebūtinai ji turi būti blanki ar neutrali. Atvirkščiai – ryški, geltona, mėlyna ar net rožinė sofa gali tapti puikiu kambario akcentu. Bet renkantis sofą reikia prisiminti, kad ji nebus vienintelis baldas kambaryje, o bendrą viso kambario nuotaiką kurs ir sienų spalvos ar tapetų raštai, užuolaidos. Kaip įvairių dekoratyvių pagalvėlių gerbėja aš rekomenduoju vienspalvę sofą ir pagalvėles, kurias galima keisti keičiantis metų laikams, nuotaikai ar orui už lango.

Sofos dydis

Labai svarbu išsirinkti ne per didelę sofą. Dažnai, ypač perkant baldų parduotuvėse visi baldai atrodo mažesni, nes stovi didelėje erdvėje, parvežus namo jie užgožia visą kambarį ir, pavyzdžiui, trukdo praeiti. Pirkti sofą internetu gali būti patogiau, nes niekas neskubina jos išsirinkti, yra laiko ne tik pagalvoti apie spalvą, bet ir pagal išmatavimus įsitikinti, ar sofa tiks kambaryje.
Dar vienas dalykas, į kurį svarbu atsižvelgti renkantis sofą savo namams – ar galėsite ją įnešti į namus. Būtinai atsižvelkite į durų angų plotį ir sofos plačiausios dalies plotį. Nes gali būti, kad pati gražiausia sofa nepasieks namų ir liks už durų.

Kaina

Žinoma, daugelis mūsų norime sutaupyti, įsigyti daiktą pigiau. Bet ne veltui visiems žinomas posakis apie skūpų, mokantį du kartus. Baldų pasirinkimas dabar – didžiulis, pačią geriausią sofą galima išsirinkti iš tūkstančių variantų, atsižvelgiant į dydį, patogumą, spalvą, ar miegos ant jos kas ar ne. Todėl patariu ne tik žvalgytis ieškantis geriausios sofos, bet ir jai pataupyti, kad pačiu geriausiu baldu sau ir savo namams galėtumėte džiaugtis ilgai.

Straispsnis paruoštas bendradarbiaujant su pigu.lt

Dovanų idėjos namams

Taip jau atsitinka ne pirmus metus, kad imu ir sukuriu dovanų idėjų namams sąrašą. Dažnai toks sąršas padeda, kai nežinai ką žmogui dovanoti, o pralinksminti ir nustebinti norisi. Aš ir pati naudojuosi savo sudarytu sąrašu, nes sau turiu viską, o gražus ir naudingas daiktas namams man visada patinka. Pastebėjau, kad šiame sąraše šiais metais atsidūrė per šiuos metus atrasti įdomūs, gražūs, naudingi dalykai namams, kuriuos sukūrė Lietuvos kūrėjai. Tikiuosi, kad rasi šiame sąraše savo dovanos idėją.

Musės kalendorius. Apie šio puikaus kalendoriaus autorę Gerdą ir jos muses gali paskaityti TenKurNamai interviu. O Tokį puikų kalendorių, kuris metams pasibaigus gali tapti plakatais, puošiančiais sienas gali rasti Musės parduotuvėje (yra ir anglų kalba).

 kalendorius 2018

Nerijus iš Decotoma pats susisiekė su manimi ir man pasirodė, kad jų kuriamas lengvas, man patinkančias geometrines formas atkartojantis laikrodis puikiai tiktų į šį, dovanų namams sąrašą. Gal pasitikdama Naujuosius metus minutes skaičiuosi žiūrėdama į naują laikrodį ant sienos?

Augustę, kuriančią Lipdau rankų darbo indus sutikau, kai šiais metais visai netyčia laimėjau FB jos sukurtą lėkštę. Tikrai ne dėl laimėjimo, o dėl nuoširdumo, kuris, rodos, spinduliuoja iš kiekvieno indo, labai žaviuosi Auguste ir jos kūryba. Ir esu įsitikinusi, kad kiekvieni namai nusipelno gražių indų :)

O pabaigai – nuotaikai pakelti ir sau priminti, kad viską galima pasiekti pačiam. Ką žmonės dirba plakatas, kurį gali pasikabinti ant sienos, arba padovanoti amžinai burbančiai tetulei, kuri apie viską turi savo nuomonę ir pastoviai kartoja, kad viskas tik per pažįstamus. Ar tikrai viskas per juos?

Įkvėpimo ir smagaus laiko renkant dovanas artimiems, mylimiems ir namams :) Žinoma, viena geriausių dovanų namams ir visiems, kurie myli namus – Gyvenk kaip patinka knyga. Atkeliaus pasirašyta :)

 

 

 

 

Pakabinami vazonai ir vazonų laikikliai kambarinėms gėlėms

Kur tik pasižiūriu – aplink tik gėlės ir žaluma. Kambarinės gėlės, įvairių formų lapais, nuo didžiausios iki mažiausios – užvaldė pasaulį, žmonių namus ir internetą. Ten Kur Namai Gyvenk kaip patinka knygoje – taip pat didelis skyrius apie kambarines gėles :) Todėl nieko keisto, kad užėmusios vietą ant palangių, lentynų, komodų ir staliukų, kambarinės gėlės, o tiksliau – jų vazonai pakilo aukščiau ir pasiprašė pakabinami.

Vazonai pakabinti įvairiuose laikikliuose – jokia naujiena. Atsimenu, vaikystėje man taip kabančios gėlės atrodė keistai. Kai mokiausi mokykloje – gėlės macrame būdu nupintuose laikikliuose kabėjo mergaičių darbų kabinete, o dabar po truputį pakabintų gėlių daugėja ir mano namuose.

Ištiesų, mano minėti macrame būdu nupinti (ar nurišti būtų tiksliau) gėlių laikikliai dabar labai populiarūs. Sakyčiau, kad prieš kelis metus, pasaulyje buvo jų populiarumo pikas, kartu su bohemiško, tropikų interjero išpopuliarėjimu. Vėliau, ne vienoje vietoje skaičiau, kad macrame yra visiškai nemadinga ir nieko, šiuo būdu sukurto, savo namuose turėti nereikėtų :)

Bet. Kas man labai patinka tiek namų interjero dekoravimo tiek ir mados ir aprangos tendencijose – praktiški ir patogūs dalykai lieka, nepaisydami besikeičiančių tendencijų ir madų. Taigi, macrme būdu sukurti gėlių laikikliai vis dar populiarūs, labai noriu tokių ir savo namuose, tik vis neprisiruošiu pasigaminti, o tuo pačiu atgaivinti per darbų pamokas mokykloje įgytas žinias. Macrame laikiklį radau pas Mossomoss Instagrame.

Be abejo, galima ieškoti jau pagamintų pakabinamų gėlių vazonų, tokį vieną iš Flying Tiger turiu ir aš. Tiesą sakant, norėčiau jų ir daugiau įsigyti, bet į parduotuves turbūt buvo atvežtas ribotas kiekis ir antrą kartą nuėjus tokių vazonų paprasčiausiai neradau.

Pagrindinėje įrašo nuotraukoje – net trys vazonėliai iš IKEA mano pasigamintuose laikikliuose. Ištiesų, IKEA radau tik vieną tinkamą pasikabinti gėlių laikiklį. Kuris man nors ir gražus, bet mano namų interjerui nelabai tinka. Įsivaizduoju tokį kabantį labiau romantiškuose namuose, ar ant šviesios virtuvės lango.

Daugelyje parduotuvių, kuriose peržiūrėjau pakabinamų vazonų pasiūlą, tokie vazonai yra, bet jie skirti lauko gėlėms ir namuose labai gražiai neatrodytų. Visa laimė, kad daugybė patarimų ir pasidaryk pati projektų, kaip pasidaryti kabančius kambarinių gėlių laikiklius yra internete. Vieną tokį, greitu laiku įkelsiu ir aš.

O tavo namuose ar kabo gėlės? Ar kol kas užtenka vietos ant palangių?

Dovanos mamai. Ką radau pas kūrybingas mamas Instagram’e?

Mamos diena yra labai smagi šventė. Tai ir papildoma proga susitikti su savo mama ir močiute, išrinkti joms gėlių ir suvalgyti skanaus pyrago gabalėlį. Kai pati esi mama – tai proga jaustis ypatinga, dar kartą įsitikinti, kad tas 24/7 darbas yra svarbus ir vertingas (nors kasdienybėje gali atrodyti ir kitaip). Žinoma, kaip ir prieš kiekvieną šventę daugelis sukame galvą, kuo pradžiuginti pačias brangiausias, arba svajojame apie dalykus, kurie pradžiugintų mus. Sudėliojau man patinkančių dalykų sąrašą. Visų šių grožių kūrėjos mamos, kurias man labai smagu kasdien sutikti Instagram’e :))

EcoTeething karoliai maitinančioms mamoms. Marijos vienas mėgstamiausių – EcoTeething kramtukas, kuris labai padeda kėlionėse, ar tada, kai jai reikia ilgiau sukoncentruoti dėmesį. Manau, kad tokie karoliai ant mano kaklo jai būtų smagus užsiėmimas valgant (nes dabar labai žnaibo mane), o man tai būtų puikus papuošalas. Įtraukiau į sąrašą šiuos karolius atsižvelgdama į šiandieninę mūsų gyvenimo situaciją :)) EcoTeething Instagrame rasi čia.

 

MyMiniFam mano naujas atradimas. Turiu silpnybę gražiems daiktams. O šios figūrėlės – vienos tokių. Mamai gali dovanoti panašią į ją, o sau – visą mini šeimyną, su šuniukais ir kačiukais kartu. MyMiniFamFigures Instagram’e

Musės.lt  visai neseniai svečiavosi TenKurNamai ir jau puošia mano namų sieną. Gal Tavo mamai taip pat patiktų viena iš Gerdos kuriamų Musių? O čia Musės.lt ir Instagram’e.

 

Made by Ugne keramikiniai lašeliai puošia mano namus visą pavasarį. O kiekviena mama bus laiminga galėdama tokiu lašeliu pasipuošti ir dar (spalvoto) lietaus debesį šalia galės įsisegti. Made by Ugne Instagram.

Kaip ir bet kokios šventės metu, svarbu prisiminti, kad geriausia dovana yra laikas, kurį galime praleisti kartu. O dovanos? Jos yra kaip cukrus ant bandelės. Gražios šventės linkiu. Ir daug šypsenų mamų dienos proga!

 

 

Interjero dienos prekybos centre Ozas. Ką pirkti namams pavasarį?

Šią savaitę tyrinėjau Ozo interjero galeriją. Proga tam labai tinkama – prekybos centre Ozas vyksta Interjero Dienos. Ozo Interjero galerijoje – daugybė gražių, namuose reikalingų daiktų, dalis jų – su nuolaidomis. Puiki proga atnaujinti namų interjerą. Noriu parodyti kas man krito į akį ir pasidalinti patarimais, ką pirkti namams pavasarį ir kaip neprisipirkti bet ko.

Ko ieškoti namams šį pavasarį?

Renkantis daiktus namams drąsiai gali naudotis panašiais patarimais, kokius stilistai siūlo perkantiems naujus drabužius:

 • daiktai turi derėti su jau turimais namuose
 • pirkti reikia tik tai ko tikrai reikia
 • eiti apsipirkti su sąrašu rankoje
 • vengti impulsyvių pirkinių
 • nepirkti tik todėl, kad akcija (aš dažnai nesilaikau šito punkto, man patinka akcijos)

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad perkant daiktus namams tokios taisyklės nereikalingos, bet iš tiesų – jos padeda išvengti nereikalingų daiktų namuose, taupo pinigus ir padeda Tau sukurti jaukius namus.

Nepaisant kasmet besikeičiančių interjero dekoro tendencijų, yra daiktų, kurie visada namuose yra reikalingi. Kokius daiktus namams rinktis, kad neprašautum pro šalį?

Ryškūs daiktai kasdieniam naudojimui

Tai gali būti indai, dekoratyvinių pagalvėlių užvalkalai, stalo tekstilė. Tokios interjero detalės, kurias galima lengvai pakeisti, o naudojamos jos gali lemti greitą namų pasikeitimą ir padėti sukurti kitokią namų nuotaiką.

Natūralių medžiagų, mediniai daiktai

Be jokios abejonės, tokie daiktai sušildo namus, suteikia jiems jaukumo. Drąsiai gali rinktis niekuo nepadegtus, nelakuotus medinius daiktus. Naudojami, jie gražiai, natūraliai sensta, ant jų matosi naudojimo ir gyvenimo žymės, kurios medinė daiktą padaro unikalų, vienintelį tokį. Iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui medžio, gali būti ne tik namų interjero dekoro elementai, bet ir praktiški daiktai, pavyzdžiui laikrodžiai, padėklai.

Namų tekstilė

Rinkdamasi tekstilę savo namams, apgalvok, kokią funkciją tekstiliniai daiktai atliks Tavo namuos – juos papuoš ar bus naudojami praktiškai. Namus puošiančius tekstilės gaminius pavasarį ir vasarą rinkis kitokius, nei šaltuoju metų laiku. Užuolaidos gali būti lengvesnės medžiagos, nei šaltuoju metų laiku, pagalvių užvalkalai – ryškesnių spalvų.

Kasdien naudojami tekstilės gaminiai – patalynė, rankšluosčiai turėtų būti iš natūralių medžiagų – rankšluosčiai iš geros kokybės, gerai vandenį sugeriančio audinio. Patalynei taip pat skirk daug dėmesio. Miegodami praleidžiame daug valandų, tegul prie poilsio kokybės prisideda kokybiška, kūnui kvėpuoti leidžianti miegamojo tekstilė.

Drąsūs sprendimai

Gali pasirodyti keista, bet renkantis drąsius, kitokius daiktus namams, aukščiau išvardintų taisyklių laikytis privaloma. Norėdama namuose turėti netikėtą detalę, tarsi interjero prieskonį, turi labai apgalvoti, kad neprašautum pro šalį.

Drąsi interjero dekoro detalė gali tapti ir pagrindiniu interjero akcentu. Jei savo namų interjerą kuri savarankiškai, prieš pirkdama keistą įdomų, netikėtą daiktą namams puošti, peržiūrėk interjero pavyzdžius internete ar žurnaluose. Pirkdama būk visiškai tikra, kad toks daiktas namus papuoš, o ne atrodys kaip šuniui penkta koja.


Kokius pirkinius savo namams šį pavasarį planuoji Tu?


p.s. Į Ozo Interjero galeriją važiavau kartu su Marija, va ką ji veikė, kol aš fotografavau ir ieškojau idėjų :))