Jaukios terasos paslaptys

Savo terasa džiaugiamės jau 8 metai. Dabar net neprisimenu kaip buvo, kai jos neturėjome. Man terasa prie namo yra vienas geriausių mūsų namų patobulinimų. Dar smagiau joje tapo, kai dalį jos įstiklinome. Nebepučia vėjas ir neužlyja lietus. Reportažą su mano patarimais ir patirtimi, tiesiai iš mano terasos galėjote pamatyti LRT Labas rytas laidoje, o aš nusprendžiau daugiau papasakoti apie tai, kaip aš tvarkausi ir jaukinuosi savo terasą. Kokie sprendimai terasoje mūsų šeimai pasiteisino ir kuo savo terasą norėčiau papildyti.

Įstiklinta terasa

Mūsų terasa yra šiaurinėje namo pusėje. Ir kai ją įrenginėjome, man atrodė, kad būtent  dėl to, jog ji šiaurėje, bus nesmagu. Pasirodo – atvirkščiai. Terasą daugiausia naudojame šiltuoju metų laiku, vasarą. Ten valgome, leidžiame laiką, net kompiuterį išsinešu ir kokį tekstą ten parašiau. Net knygos tekstai gimė terasoje, taip joje jauku ir gera. Bet taip buvo ne visą laiką. Ilgą laiką mūsų stalas stovėjo ir visas veiksmas vyko terasos viduryje, nes ten, kur dabar įstiklinta, buvo tokia pati kiaura tvora (net nežinau kaip tiksliau pavadinti). Todėl galite įsivaizduoti, koks būdavo skersvėjis, o jei vėjas pūsdavo iš vakarų lietui lyjant, tai terasa būdavo kiaurai šlapia.

lauko pagalvės ermitažas

Kilimas

Kadangi mūsų terasa gan aukštai nuo žemės, pro lentų tarpus pučia vėjas ir dėl to būti terasoje kartais nejauku. Radome sprendimą ir jau keli metai iš eilės, ten, kur stovi mūsų stalas – tiesiame kilimą. Visiškai nesvarbu koks tas kilimas, mes naudojame tokį, kuris savo darbą namuose jau nudirbo, anksčiau buvo patiestas vaikų kambaryje. Jis yra tvirtai suaustas, bet pakankamai lengvas, kad reikalui esant galėtume paimti ir išpurtyti.

Pagalvėlės ir staltiesės

Kita tekstilė tai pagalvėlės ir staltiesės. Šie daiktai taip pat atidirbo namuose ir todėl iškeliavo į terasą. Nematau reikalo turėti atskiras pagalvėles namuose ir kitas, skirtas tik terasai. Galbūt išimtį galėčiau padaryti kėdžių pagalvėlėms, kurios prisiriša raišteliais. Jos turėtų būti patogesnės, nei mūsų dabar naudojamos. Bet tokį pirkinį paliksiu kitiems metams.

Užuolaidos

Ji yra mūsų šių metų hitas. Jokia paslaptis – pakabinome ją ne todėl, kad stipriai spigina saulė, toje pusėje, kuri užkabinome užuolaidą saulė šviečia tik vakarop ir nėra labai kaitri, pakabinome ją todėl, kad nusibodo nesibaigiančių statybų vaizdas už tvoros. Be to, kad ji statybas uždengia, terasa iškart tapo jaukesnė, dar labiau primena kambarį, o ne vietą lauke. Toks efektas man labai patinka. Terasą tikrai naudojame kaip namų tęsinį. Ir vėl ėjau tuo keliu, kas nebetinka namams, puikai tinka laukui. Man atrodo, kad anksčiau taip iš namų viskas išvažiuodavo į kaimus ir kolektyvinius sodus :) Tzagi, užuolaida – porą metų kabėjusi mūsų svetainėje, dabar puikiai tarnauja terasoje.

Jei turite neįstiklintą terasą, o užuolaidos norisi, tikrai galite rasti drėgmei atsparių užuolaidų ir jas kabinti atvirose terasose. Drėgmei atsparios terasos užuolaidos bus puiki uždanga nuo vėjo ir saulės, bei suteiktas jaukumo kaip ir įprastos medžiagos užuolaida.

Kambarinės gėlės lauke

Vasarą kambarinėms gėlėms lauke patinka. Aš šiais metais į terasą išnešiau tik kelias, labiau tam, kad suteiktų terasai jaukumo. Mūsų terasa šiaurinėje pusėje, todėl nedaug vasarinių gėlių joje gerai jaučiasi, todėl visos lauko gėlės yra prie įėjimo į terasą, o pačioje terasoje auga kambarinės. Jei reikėtų rinktis lauko augalus ir terasai, labai norėčiau smilgų ir įvairių lapinių augalų. Priežastis to labai paprasta – mūsų terasoje ir taip daug spalvų, gėlės tik įsimaišytų į tokį margumyną. O žalia spalva – kaip atsvara, kuri išryškėja tarp daiktų.

Ko mūsų terasoje trūksta?

Man labiausiai trūksta lempučių girliandos, kurią galėtume naudoti vakarais. Iki gimstant mažajai terasoje vakarodavome ilgai, tikiuosi šią vasarą, kai mažiukė jau didesnė, šią tradiciją atgaivinsime, o lepmputės turėtų suteikti ir jaukumo ir šventiškumo.

Jei norite panašaus vaizdo kaip mano terasoje – čia pasiūlymai iš Ermitažo su labai panašiais daiktais. Gegužę labai palankus metas įsigyti lauko baldus, nes Ermitaže iki pat mėnesio galo – nuolaidos lauko baldams.

 

 1. Lininė užuolaida
 2. Pagalvėlė
 3. Pagalvėlė
 4. Terasos baldų komplektas
 5. Kilimas terasai
 6. Kėdžių pagalvėlės
 7. Lauko lempučių girlianda
 8. Sėdimas hamakas

Visos idėjos ir mintys mano, parengta bendradarbiaujant su Ermitažas parduotuvėmis Lietuvoje

4 patarimai, kurie padės valgymą lauke paversti tikru malonumu

Žinau, kad antraštė, tokia kaip populiariuose portaluose, bet kartais reikia suskaičiuoti ir tą skaičių įvardinti, kad viskas neatrodytų sudėtinga. Valgymas lauke, gryname ore, šviečiant saulei, ar lyjant lietui (jei tik yra stogas) yra vienas iš pavasario ir vasaros malonumų. Atrodo, kad net maisto skonis lauke kitoks, ryškesnis.

1. Naudokite tikrus indus

Net ir lauke galima valgyti iš gražių, keramikinių lėkščių, o gerti iš tikrų stiklinių. Vis neatsistebiu Pintereste pamačiusi stalus, padengtus vienkartiniais indais, ar matydama, kaip savo namų virtuvėse žmonės valgo naudodami plastikines šakutes ir popierines lėkštes. Valgydami iš tikrų indų mes ne tik patiriame didesnį malonumą, bet ir nepaliekame po savo pietų kalno šiukšlių.

Valgyti iš gražių lėkščių yra daug skaniau, kaip ir gėrimas skanesnis geriant iš stiklinio indo. Nesiūlau valgymui lauke turėti atskiro indų komplekto, drąsiai gali naudoti tai, kas yra namuose, patiekalus patiekti kasdienėse lėkštėse.

kaip padengti stalą vasarą

2. Išsineškite į lauką baldus iš namų

Taip, aš žinau, mes visi, turintys terasas ar pavėsines lauke turime atskirus lauko baldų komplektus. Dažniausiai jų ir užtenka visai šeimai susėsti prie pietų stalo lauke. Tačiau kai sulaukiate svečių, drąsiai į lauką neškite kėdes ir stalus iš namų. Taip išvengsite papildomų baldų sandėliavimo.

Taip pat lauke galite naudoti ir kitus, labiau namų viduje įprastus daiktus – pagalvėles

3. Prisiminkite medžiagines servetėles

Aš atsimenu, kaip mano vaikystėje, namuose buvo stalčius, kuriame mama laikė medžiagines servetėles. Įvairių spalvų, dalis vienodų, dalis skirtingų, jos buvo kiekvienos šventės namuose dalis. Po šventės jas išskalbdavo ir vėl sudėdavo į stalčių. Tuomet prasidėjo geri laikai ir kiekvienuose namuose atsirado popierinės servetėlės, kurios po kiekvienos šventės atsiduria šiukšliadėžėje.

Man patinka popierinių servetėlių patogumas, bet vis dažniau stengiuosi naudoti medžiagines servetėles. Specialiai medžiaginių servetėlių neperku, bet įsigiju reikalingą kiekį virtuvinių rankšluostėlių, kurie puikiai atstoja servetėles, juos lengva skalbti ir prižiūrėti. Nuotraukoje panaudojau rankšluosčius, kuriuos turėjau namuose, bet Berry gali rasti panašių virtuvinių rankšluosčių, kurie puikiai tarnaus kaip stalo servetėlės. Šventiškumo įspūdžiui sukurti gali naudoti servetėlių žiedus.

4. Būtinai pasimerkite gėlių

Geltonas karutis neseniai paskelbė labai naudinga straipsnį tiems, kurie nori užsiauginti gėlių skynimui. Kad jau fotosesijos metu mano tulpės buvo nužydėjusios, o kitos gėlės dar nepražydusios, ant stalo sumerkiau krūmo šakas ir neišsiskleidusį rabarbaro žiedą. Prieskoninės žolelės mažuose vazonėliuose taip pat labai pagyvins stalą.

Valgymo lauke sezonas ilgas, todėl kaskart jį gali puošti vis kitos gėlės. Pradedant pavasarinėmis gėlėmis, baigiant lauko gėlių puokštėmis. Artimiausią savaitgalį ant mūsų stalo merksime alyvų šakas. Kuo savo stalą puošite Jūs?


Visos stalo dekoravimo idėjos Sigitos Petruninos, indus,aksesuarus ir stalo tekstilę galite rasti Berry salonuose.

Žiedas servetėlėms 
Pietų lėkštės
Aukšta mėlyno stiklo vaza
Stiklinės, dekoruotos pienių pūkų ornamentais
Tortinė
Lininė staltiesė su nėriniu
Staltiesėlė stalui

 

 

 

 

 

 

Kokius augalus rinktis, kad balkonas žydėtų visą pavasarį ir vasarą?

Man labai patinka augalai. Ir ne tik namuose, bet ir kieme, o pavasarį ir vasarą, žinoma, terasoje. Jei turėčiau balkoną, jis skęstų gėlių žieduose. Terasoje gėlių būna mažiau, bet labai stengiuosi, kad gėlės joje žydėtų visą šiltąjį metų laiką. Kaip tai padarau? Pakankamai paprastai, tiesiog vienas, nužydėjusias gėles, keičiu kitomis, kurioms tik ateina laikas žydėti. Šiandien noriu pasidalinti savo patirtimi ir papasakoti, kokios lauko gėlės kasmet puošia mano terasą.

Kokias gėles rinktis balkonui ar terasai?

Kai tik įmanoma ir nebelieka šalnų grėsmės mano terasoje atsiranda bent vienas vazonas pilnas našlaičių (tiesa šiemet jį teko kuo greičiau užkelti aukščiau, nes maži pirštukai nuskabė visus žydinčius žiedus). Labai mėgstu šias gėles dėl didžiulės žiedų spalvų įvairovės. Taip pat dėl to, kad jos visiškai nelepios ir savo žydėjimo laikotarpiu dovanoja visą savo žiedų grožį be didelių pastangų. Žinoma, reikia prisiminti ir laiku jas palaistyti.

 

Artėjant vasarai ir šylant orams, augalų pasiūla parduotuvėse didėja, nes mažėja šalnų tikimybė. Todėl įsibėgėjus pavasariui namo atkeliauja pelargonijos. Jau daug metų jos yra mano pagrindiniai terasos augalai. Mėgstu jas todėl, kad jos yra ištvermingos, lengvai auginamos, galima kartais pamiršti jas palaistyti, bet jos vis tiek apdovanoja nuostabiais žiedais. Žinoma, yra nemėgstančių jų kvapo, bet jis labai gerai atbaido uodus ir muses o tai yra svarbu kai daug laiko leidi lauke.

Dar vienas didelis pelargonijų pliusas – jų yra įvairiausių rūšių ir spalvų. Galima pavyzdžiui rinktis svyrančias ir auginti pakabinamame lovelyje. Aš pelargonijas į vazonus sodinu kartu su lobelijomis, kurių mėlyni žiedeliai labai gražiai dera su pelargonijų raudoniu.

Dar viena gėlė, kurią labai mėgstu ir auginu vazonuose – serenčiai. Jų, kaip ir pelargonijų yra daugybė rūšių – aukštų, žemų, nuo ryškiai oranžinių iki švelniai gelsvų. Pradėjau jas auginti tik vazonuose, kai gėlyne kelis metus iš eilės man juos nugraužė sraigės. Pagailėjau savo darbo ir dabar šiuos sraigių skanumynus auginu tik vazonuose. Kad gausiai žydėtų visada nuskinu nužydėjusius žiedus (išmokau iš močiutės). Dažniausiai šios gėlės mano terasoje žydi visą šiltąjį sezoną, jas sodinu kartu šlamučiu, kurio sidabriniai lapeliai labai papildo serenčių spalvas.

Tiems, kurie nori skirti daugiau laiko gėlėms, kurias augina savo terasose ir balkonuose rekomenduoju surfinijas ir petunijas. Šių gėlių kompozicijos visada puošdavo mano močiutės balkoną, bet man jų prisijaukinti taip ir nepavyko. Šios gėlės labai gražios, galima kartu sodinti kelis, skirtingų spalvų augalus ir taip sukurti nuostabias spalvines kompozicijas. Surfinijoms ir petunijoms reikia daug maistinių medžiagų ir pastovaus laistymo. Todėl laistant būtina tręšti, o tam, kad žydėtų gausiai, rekomenduojama skabyti nužydėjusius žiedus.

Ko nežinai – klausk

Gėlių pardavimo vietose visada rasi žmonių, kurių darbas yra žinoti viską apie gėlių auginimą. Klausk jų patarimo, būtinai konsultuokis kokios gėlės tinkamiausios Tavo balkonui ar terasai. Taip išvengsi klaidų pirkdama netinkamas gėles ir sužinosi ko nežinojusi.

Ne tik gėlės, bet ir daržovės

Yra žmonių, sėkmingai balkonuose auginančių ne tik gėles, bet ir daržoves, prieskoninius augalus. Štai žemiau nuotraukų koliažas iš mano mamos balkono. Kad sulauktum derliaus augalus reikia sodinti į derlingą žemę, reguliariai laistyti ir augimo metu bent porą kartų patręšti.


Pagaliau atšilo oras ir galime gėles sodinti ne tik namuose, bet ir balkonuose ar terasose! Balandžio 21 – 22 dienomis Ermitaže vyksta Sodo dienos su nuolaidomis, pasiūlymais ir specialistų konsultacijomis. Gėlių pasirinkimas milžiniškas. Taip pat puikus laikas įsigyti trąšų ar gerų žemių savo numylėtinėms.  Kokios yra Tavo mėgstamiausios lauko gėlės?

Už pagalbą ruošiant šį įrašą dėkoju Ermitažo parduotuvėms visoje Lietuvoje

 

Trisdešimtojo gimtadienio išvakarių šventė sode

Šis rugsėjis toks saulėtas ir džiuginantis, kad nori nenori vis dar gyveni vasaros nuotaikomis ar bent jau atsiminimais. O mano šeimos vasaros būna judrios, nes daug keliaujame po festivalius ir gimtadieningos, nes abu su vyru esam gimę rugpjūtį. Šiemet per gimtadienį buvau dvigubai džiugi: švenčiau paskutinį dvidešimt kelintąjį, o mintyse sveikinau Ten Kur Namai tinklaraštį su trečiuoju. Būti šio reiškinio dalimi – man dovana!!! Bet tuo pat galvoje sukosi klausimas – kaip pasveikinti ir ką padovanoti savo vyrui, kuris rugpjūčio pabaigoje šventė 30 – ąjį.? Pasisiūliau suorganizuoti didelį vakarėlį su draugais sode. Didelį, tai turiu omeny, kuriame dalyvavo 30 suaugusių ir kokių 15 įvairaus amžiaus vaikų. Pasisiūlyti surengti šventę drąsos užteko, bet leisk Tau papasakot, kaip ją pavyko įgyvendinti.

dovanos

Idėja

Norėjau gražaus, su apgalvotomis detalėmis, gera muzika, puikiu oru ir gardžiomis naminėmis vaišėmis vakarėlio. Iš anksto susigalvojau, kokia tema rinksiu dekoracijas. Popierius, balta, žalia. Būnant gamtoje, reikia ją gerbti, todėl norėjau dekoracijų ir indų, kuriuos vėliau patys galėtumėm sudeginti arba perpanaudoti dar keletą kartų. Todėl pirkinių sąraše buvo: popieriniai indai, mediniai įrankiai, staltiesė iš dažymo popieriaus, popieriniai balti šviestuvai į pavėsinę, kepimo popierius stalo dekoracijoms, pora kiparisų medelių. Dar panaudojau turimus baltus žibintus, sodo medines dėžes, dekoratyvų tinklelį nuo uodų, visas savo sukauptas lempučių girliandas. Sodo rūsyje surinkau kokius 10 – 12 įvairių rūšių stiklainių, juos indaplovėje praploviau ir pritaikiusi nuostabias žvakių tabletes (Thomas Phillips parduotuvėje turi super padidinto formato), turėjau stalo apšvietimo visam vakarėliui.

saldus-suolelis

naktis

Maistas

Prisipažinsiu, niekada tokiam kiekiui žmonių maisto negaminau ir net neplanavau, todėl ši dalis buvo didžiausias mano galvos skausmas, kol išsigryninau, kas ir kaip bus. Vyro pageidavimu, vaišės buvo vegetariškos. Visko buvo sodo darže: cukinijų, paprikų, morkų, pomidirų, špinokų (visiškas šios vasaros atradimas, tu tik karpai jiem viršūnes, o jie atželia kaip vijokliai. puikiausia špinatų atmaina lietuviškoms vasaroms), žalėsių, obuolių pyragams ir pan. Tik neužtenka viską susiraškyti į dėžes. Reikia receptų :) Žinojau, kad turi atsirasti krūva užkandžių visiems skoniams. Tad gaminau savo „firminį“ vasaros derliaus patiekalą- tortilijas su daržovėmis, špinokais ir varškės sūriu, tiesiog sūriu ir pan. Jas subtiliai galima išdėlioti ant medinių lentelių, padėklų. Svarbiausia vientisas serviravimo būdas. Dar tarp patiekalų atsirado baklažanų suktinukai, falalafeliai su įvairiais padažais, gvakamolė (avokadų užtepėlė), cukinijų ir pievagrybių pyragas, sumuštinukai su lašiša. Vaisių, kavos, arbatos ir saldumynų stalas buvo atskiras, prie jo būriavosi vaikai, kurių favoritai buvo  – braškių, melionių ir vynuogių vėrinėliai.

meniu-2

Svečiai ir dovanos

Jau kuo mano vyras gali džiaugtis, tai savo draugais. Tokių gražių, įdomių, nuoširdžių žmonių viename būryje sulaukti – geriausia dovana. Visi vienaip ar kitaip gyvenime jau buvo susitikę, tai pokalbių temų ar veiklų generuoti nereikėjo. Ačiū Jums! Dar tokia proga ir dovanos, sveikinimai. Aš buvau tas pilkasis kardinolas, kuris savaitė prieš jau atsakinėjo į žinutes ar skambučius su klausimais – ką padovanoti Ugniui? Viena draugė Monika, kuri mus aplanko tik keletą kartų per metus, nes gyvena Londone, pagamino absoliučiai fantastišką veganišką gimtadienio tortą, ir vietoje jį išpuošė mano augintų gėlių žiedais.

tortas-vegan-sugar-free

Mano ir Ugniaus tėvai labai džiaugėsi, kad šventėje dalyvavo tiek daug vaikų. Ramesnieji kartu su mūsų jaunesne dukra Mingaile labai stipriai užsiėmę smėlio dėžėje buvo. Štai Upės kompanija jau vertėsi judriais dalykais: krepšiniu, badmintonu, gaudynėmis : )

Štai ir geriausias receptas šventei namuose – artimieji ir draugai, puikus oras, gera nuotaika ir sveikas maistas. Tokius susibūrimus norisi kartoti ir be progos. Laukiam ir mėgstam svečius labai labai!!!! O Tu?

seimyna

Prieš ir Po. Vasaroms prisijaukinta sodo mansarda

Šeštadienį kirpykloje išgirdau nerealų dalyką –  šiemet septyni broliai miegantys (lietaus sezonas nuo liepos 10d. Lietuvoje) užtruko ne septynias dienas, o visas septynias savaites. Ir nuo tada galvoje pradėjo kirbėti mintis, jog mūsų šeima sode pragyveno visus tris mėnesius, o jausmas, kad nebent trys savaitės praėjo. Bet ne, mes jau ir vėl Vilniuje. Jau vėl skuboje, reikaluose, repeticijose, planuose… Dukra sako, „Mama, mes visur vėluojam, tik į sodą – niekada!“.

Būtinai norėjau pasidalinti tokia įžvalga su Tavimi po ilgų atostogų meto, nes vasarą beveik neturėjau interneto, todėl į TKN rašiau tik interjero stilių ABC skiltį. O iš tiesų kiek daug patirta, nuveikta, išgyventa. Labai noriu pristatyti erdvę, kurią kūrėme nuo ankstyvo pavasario griaudami, klodami, alyvuodami, rinkdami spalvas, dėliodami senus baldus. Mansarda pušyne, sode, ties Vilniaus riba – mūsų šeimos vasariški namai.

sviestuvas, rubine small

Idėja

Jau ką aš mėgstu, tai kurti, planuoti, keisti ir gražinti. Seniai sode man antro aukšto mansarda atrodė ypatinga erdvė su potencialu ją išnaudoti kūrybiškai. Tik kliuvo tokie dalykai, kaip patekimas į antrą aukštą lauko laiptais, senas kelių rūšių linoleumas ant grindų ir senų baldų išdėstymas, apstatant visus kampus ir pakampes. Norėjosi patogumo, šviesos, natūralių medžiagų ir, žinoma, dekoratyvumo.

darbai tesiasi small

Įgyvendinimas

Esminiai statybiniai darbai buvo atlikti tokie: laiptų angos iškirtimas, kad susijungtų pirmas su antru aukštu, grindų medžiagos pakeitimas (linoleumui Ne, pušinėms grindlentėms – Taip), sienų perdažymas į šviesesnį atspalvį, palėpės laiptelių perdarymas, apsauginės ažūrinės tvorelės dizainas, įgyvendinimas.

darbai vyksta small

Šviesos papildomai išlošėme atsisakę tamsių durų, vietoj jų pritaikėme naudotą vitrininį langą. Įvertink skirtumą ir pažvelk, kokius žalius vaizdus regėjome kasdieną.

durys-langas-koliazas-tkn

palange, gele small

Pakeitę laiptelių į palėpę kryptį, išlošėme vietos miegamojo zonai. Beje, labai svarbus dalykas planuojant erdvės pertvarkymus ir buvo, sukurti skirtingas kambario zonas, nes reikėjo: ramybės, poilsio ir skaitymo vietos, vaikų žaidimų kampelio, daiktų ir rūbų sandėliavimo, bei miegamojo zonos keturiems asmenims.

miego-zona-tkn-koliazas-small

daiktu-zona-tkn-koliazas-small

vaiku zona small

Baldai

Kurdama interjerą savo šeimai, vadovaujuosi pagrindiniu principu – stengtis daiktams suteikti antrą, trečią ir n-tąjį gyvenimą. Nepirkome nei vieno baldelio, tiesiog susirinkome iš sode esančių, atiduotų, restauruotų. Lovą jau trejus metus turime labai asketišką – paletės ir ant jų Dormeo antčiužinis. Sofą poilsio zonai pasilikome iš buvusio komplekto, tik kruopščiai ją išplovėme, džiovinome saulėje kieme. Fotelis taip pat su istorija, vyro močiutė papasakojo, kad rėmas yra iš jos darbo universitete, o minkštoji dalis – pritaikyta iš automobilio. Lentynas daiktams laikyti gavome, tik po poros mėnesių atvirų rūbų laikymo, nusprendžiau nupirkti žaliuzių tipo medines dureles, kurios prigijo, lyg visada ten buvusios. Vaikams staliuko idėją sukūriau ir įgyvendinau pati – 30metų senumo transformuojamą kūdikių maitinimo kėdutę perdažiau baltai, apklijavau spalvingais lipdukais iš Tiger krautuvėlės, valgymo zoną nutariau nutepti juodais kreidiniais mokyklinių lentų dažais, kad galėtų vaikai laisvai reikštis ir piešti. Prie staliuko  priderinau seną kėdutę iš sovietinio darželio laikų (ji buvo ryškiai rožinė).

lova sonu small

Detalės

Detalės – svarbiausi dekoratorės darbo įrankiai. Mūsų namuose atsispindi kelionės, įspūdžiai,  nutikimai, įtakos. Daug tekstilės gaminių – kaip lovos užtiesalą, kilimą, pagalvėlių užvalkalus, esu įsigijusi ir parsivežusi iš Maroko. Pufas prie krėslo per mainų puslapius atkeliavo iš Egipto, audinys ant krėslo – draugo dovana iš Ukrainos. Užuolaidas siuvau pati iš ypatingų raštų ispaniško audinio (tai mano pirmosios savarankiškai siūtos užuolaidos). Pinti krepšiai jau pirkti Ikea, o vyro indėlis į mūsų interjerą – instrumentai, taip pat iš viso pasaulio. kilimas-su-foteliuku-koliazas-tkn

miego-vieta-small

Šitie sezoniški namai man tapo labai mieli. Jaučiu, kad labai pavyko prisijaukinti erdvę ir kraustytis atgal į butą buvo netgi šiek tiek liūdna. Bet dabar naujas laikotarpis tekstų rašymui, vaikų išleidimui į darželį, koncertų ir parodų lankymui, netgi darbo paieškoms. O ar tu turi jaukų kampelį, kur vasaromis išvažiuoji pabūti su šeima gamtoje? Koks jis?

 

Joninių vainikas ne tik Tau pasipuošti

Vasarą laikas bėga nepastebimai. Žiūrėk, čia laukėm Birželio, čia – Joninės jau tuoj! O kokios Joninės be vainiko? Šiandien Viktorija iš Dream a little flowers pasakoja kaip susikurti Joninių vainiką. Jei įkvėpimas pagaus ir vainikų pasigaminsi ne vieną, siūlau tokiais Joninių vainikais puošti namus, šventinį stalą ir bet urią kitą vietą, namuose, lauke, sodyboje.


Kai vasarą vaikystėje viešėdavau pas senelius Kernavėje, labiausiai tylų miestelio gyvenimą sudrumsdavo arba savaitgaliais pravažiuojančios vestuvininkų kolonos, arba ilgiausios nakties – Joninių – šventimas. Atmintyje labiausiai įstrigę laužai ant piliakalnių, kurių – kaip vaikystėje dažnai būna ypatingomis progomis – būdavo ypač sunku išlaukti, nes juos uždegdavo tik sutemus. Ir – vainikai, nupinti iš smilgų, pievų gėlių, ąžuolų lapų. Pamažu temstant viskas iš tiesų apsigaubdavo stebuklingumu ir tą ypatingą jausmą sustiprindavo tos šviesios nakties išgyvenimas čia ir dabar.

vainikas ant staliuko

 

Manau, kad iš vaikystės kiekvienas iš mūsų turim savo ypatingą ir mylimą būdą pinti vainiką, tad šiandien aš norėčiau pasidalinti savuoju. Beje, tokiu vainiku galima puoštis ne tik per Jonines – jis taip pat galėtų būti dovana ir mergvakario proga.

 

Joninių vainikėlis

 

Pasigamink Joninių vainiką pati

Tau reikės:

 • Pievų žolių, smilgų, gėlių
 • 6 ar 8 vnt. 22-25 cm ilgio vielučių
 • Floristinės juostelės
 • Tvirto siūlo ar vielutės
 • Kaspino

 

priemonės vainikui pinti

 

 1. Iš vielos iškirpk 6 ar 8 vnt. 22-25 cm ilgio vielutes.

vielutės

 

2. Kad vainiko rėmelis būtų tvirtesnis, naudosime dvigubą vielutę. Tad pirmiausia paimk keturias vielutes, jas sujunk ir apvyniok floristine juostele – tai bus ne tik sutvirtinimas, bet ir apsauga nuo įsidūrimo.

 

pirmas sutvirtinimas

 

3. Toliau paimk dar dvi vielutes ir pritvirtink tokiu pačiu būdu. Jeigu reikia didesnio vainiko, gali pritvirtinti dar dvi vielutes.

 

antras sutvirtinimas

 

 1. Dabar visas šias sujungtas vielutes apvyniok floristine juostele ir užlenk galus – tai bus kabliukai, kuriais galėsi pasireguliuoti vainiko dydį.

vainiko pagrindas

 

 1. Dabar iš savo pasirinktų gėlių, smilgų ir žolynų pasigamink mažų puokštelių.

puokštelės Joninių vainikui

 

 1. Puokšteles tvirtinti prie vainiko pagrindo gali plona vielute, tvirtu siūlu ar floristine juostele. Pradėk nuo tos vietos, kur yra kabliukas. Tvirtink po vieną puokštelę prie pagrindo nekeisdama krypties.

pirma puokštelė

 

 1. Kai baigsi, prie kabliukų gali pririšti kaspiną.

vainikas su kaspinėliu

vainikas ant stalo

Gražių ilgų naktų!

Nuotraukos Viktorijos Prušinskienės

Mėta – įkvėpimas interjerui

Gyriausi ir džiaugiausi FB, kad mokausi interjero diziano. Esu labai patenkinta ir laiminga, kai jaučiu, kaip mano žinios, surinktos savarankiškai, tarsi gula į stalčiukus, o aš ne tik susisteminu tai ką anksčiau žinojau, bet ir įgyju naujų žinių. Daug naujų žinių.

Vienas toks naujas-senas gebėjimas – interjero įkėpimo ieškojimas, rodos paprastuose dalykuose. Šiandien noriu pasidalinti mėtiniu įkvėpimu. Ką pirmiausia pagalvoji kai išgirsti mėta ir mėtinis? Gal tai kvapni mėtų arbata, neseniai buvusi madinga mėtinė spalva, o gal… kramtoma guma?

Netikėta ar ne, bet ieškant įkvėpimo, tiesiog mėta gali nuvesti taip toli, kad dabar aš žinau vienos žinomiausių pasaulyje kramtomos gumos gamintojų istoriją. Senieji tos gumos reklaminiai plakatai tapo puikiu įkvėpimu interjerui.

metinis-interjeras

Labiausiai mane užkabino senas plakatas, kuriame mergina žiūri gražiomis didelėmis akimis. Iš šio plakato pasiėmiau spalvas, rodyklės motyvą. Jei įsižiūrėsi į koliažo nuotraukas, pamatysi, kad rodyklės motyvas kartojasi. Ją galima pamatyti ir trikampėse lentynėlėse, ir ant kilimo.

Netikėta man pačiai, kaip tiesiog mėta nuvedė ten, kur visai nesitikėjau. Ten, kur atrodė, galimi tik standartiniai sprendimai, kurių ir pati tikėjausi – mėtinė spalva, mėtų lapeliai, atsirado visiškai kiti motyvai.

Ką įžiūrėjai mano koliaže Tu? Gal pamatei kažką, kas Tau labai įstrigo?

 

Nuotraukos: 1/2/3/4/5