Dovanos mamai. Ką radau pas kūrybingas mamas Instagram’e?

Mamos diena yra labai smagi šventė. Tai ir papildoma proga susitikti su savo mama ir močiute, išrinkti joms gėlių ir suvalgyti skanaus pyrago gabalėlį. Kai pati esi mama – tai proga jaustis ypatinga, dar kartą įsitikinti, kad tas 24/7 darbas yra svarbus ir vertingas (nors kasdienybėje gali atrodyti ir kitaip). Žinoma, kaip ir prieš kiekvieną šventę daugelis sukame galvą, kuo pradžiuginti pačias brangiausias, arba svajojame apie dalykus, kurie pradžiugintų mus. Sudėliojau man patinkančių dalykų sąrašą. Visų šių grožių kūrėjos mamos, kurias man labai smagu kasdien sutikti Instagram’e :))

EcoTeething karoliai maitinančioms mamoms. Marijos vienas mėgstamiausių – EcoTeething kramtukas, kuris labai padeda kėlionėse, ar tada, kai jai reikia ilgiau sukoncentruoti dėmesį. Manau, kad tokie karoliai ant mano kaklo jai būtų smagus užsiėmimas valgant (nes dabar labai žnaibo mane), o man tai būtų puikus papuošalas. Įtraukiau į sąrašą šiuos karolius atsižvelgdama į šiandieninę mūsų gyvenimo situaciją :)) EcoTeething Instagrame rasi čia.

 

MyMiniFam mano naujas atradimas. Turiu silpnybę gražiems daiktams. O šios figūrėlės – vienos tokių. Mamai gali dovanoti panašią į ją, o sau – visą mini šeimyną, su šuniukais ir kačiukais kartu. MyMiniFamFigures Instagram’e

Musės.lt  visai neseniai svečiavosi TenKurNamai ir jau puošia mano namų sieną. Gal Tavo mamai taip pat patiktų viena iš Gerdos kuriamų Musių? O čia Musės.lt ir Instagram’e.

 

Made by Ugne keramikiniai lašeliai puošia mano namus visą pavasarį. O kiekviena mama bus laiminga galėdama tokiu lašeliu pasipuošti ir dar (spalvoto) lietaus debesį šalia galės įsisegti. Made by Ugne Instagram.

Kaip ir bet kokios šventės metu, svarbu prisiminti, kad geriausia dovana yra laikas, kurį galime praleisti kartu. O dovanos? Jos yra kaip cukrus ant bandelės. Gražios šventės linkiu. Ir daug šypsenų mamų dienos proga!

 

 

Kaip puošti Velykų stalą? Žalia spalva ir natūralumas.

Velykų šventė, ypač šventiniai pusryčiai man pirmiausia – didžiulė lėkštė margučių, padėta vidury stalo.  Įvairiausių spalvų ir raštų kiaušiniai – visos dienos akcentas ir visos dienos puošmena, kuria, taip gaila daužti ir valgyti.

Nors margučiai yra visiški Velykų stalo papuošimo lyderiai, reikėtų prisiminti ir kitas dekoratyvias detales, kurios papildytų margintų kiaušinių kuriamą šventinę nuotaiką. Pirmoje vietoje be abejo – gėlės, kaip pavasaris be jų? Jau šiandien gali  jų parsinešti namo ir jei naudosiesi mūsų patarimais, kaip gėles išlaikyti šviežias, gražiais žiedas galėsi puošti Velykų stalą.

Kita neabejotina pavasarinio, ypač Velykų stalo dekoro lyderė – vaza su pamerktomis medžių ar krūmų šakomis. Šis pavasarinis namų ir stalo dekoras kasmet populiarus Lietuvoje ir mano namuose, o šiemet ir visame pasaulyje. Šiandien, kai rašau – penktadienis. Jei šakų dar neturi, bet šiandien jų parsineši namo, didelį tikimybė, kad Velykų Sekmadienį galės džiaugtis, jei ne išsprogusiais lapeliais, tai bent dideliais, gyvybės pilnais pumpurais.

Šventinis Velykų stalas

Kaip sakiau, margučiai čia – pagrindiniai herojai. Todėl jų lėkštę gali puošti jau minėtomis medžių ar krūmų šakomis, žaliais, dekoratyviniais lapais (jų rasi gėlių parduotuvėse), kaip padariau aš, taip pat gėlių žiedais.

velyku-stalo-dekoras4

Kokius indus stalui rinktis, greičiausiai diktuoja tai, ką kiekviena turime savo indaujose. Aš siūlau nesijaudinti, jei lėkštes ant stalo dėsi skirtingas, nes tiesiog pritrūksi vienodų. Taip stalas atrodys net įdomiau. Lietuvos radijo laidoje Namai Namučiai šią savaitę kalbėjome apie Velykas ir ten nuskambėjusi mintis, kad ant stalo galime dėti ir močiučių, mamų indus, man labai patiko. Jei turi senų, prisiminimus žadinančių indų, įrankių, būtinai naudok ir juos. Štai ant mano stalo – lėkštė su gėlytėmis iš močiutės indaujos.

Velykų stalo dekoras

Į kiekvieną lėkštę įdėk po gėlės žiedą, ar mažą šakelę, o gal padarysi kaip aš ir įdėsi po mažą, natūraliai margą putpelės kiaušinį?

stalo-dekoras5

Kad ir kaip būtų gražu gausiai dekoruotas stalas, aš siūlau palikti vietos patiekalams, kurių neabejotinai bus. Žinoma, ir mišrainių dubenimis apsikrauti nereikia. Aš siūlau rinktis mažesnius indus, į kuriuos dėsi patiekalus. Jei prie stalo renkasi tik šeima, visada galima nueiti į virtuvę ir ištuštėjusią lėkštę papildyti. Arba paprašyti, kad tai padarytų vyras :)

stalo-dekoras3

Greičiausiai namuose turi tradicinę staltiesę, kurią dažniausiai tiesi per šventes. Šiais metais pabandyk stalą uždengti dviem skirtingom – vienspalve ir raštuota staltiese, arba padark kaip aš – kiekvienam valgančiam užtiesk atskirą staltiesėlę.

stalo-dekoras2

Žinoma, visų svarbiausia – nuotaika, nusiteikimas su kuria susirinksite prie stalo. Svarbu pokalbiai ir mintys, kuriomis dalinsitės. Linkiu, kad Velykos būtų šviesios ir visokeriopas atgimimas, gamtos pabudimas ateitų ne tik į kiekvieną kiemą, bet ir į kiekvieną širdį. Linksmų Velykų!

 

 

 

 

 

Skintos gėlės namuose (1). Kaip rinktis ir prižiūrėti gėles, kad galėtum jų grožiu džiaugtis kuo ilgiau

Su floriste Viktorija Prušinskiene iš Dream a little flowers susitikome pakalbėti apie gėles namuose. Ne, ne apie tas, augančias vazonėliuose ant mūsų palangių. Apie skintas gėles ir jų puokštes, kurias esame įpratusios gauti ir dovanoti per šventes, ypatingomis progomis. Man labai patiko Viktorijos idėja ir noras, kad gėlės vazose, mūsų namuose būtų kuo dažniau. Ir kad proga parsinešti gėlių namo būtų kasdien, ne tik kartą ar du per metus.

Šiandien Viktorija pasakoja apie pagrindinius būdus, kaip skintas gėles kuo ilgiau išlaikyti šviežias. Tikiu, kad informacija, kuria ji pasidalino bus Tau naudinga. Mano gėlės namuose tikrai išsilaiko ilgiau.

skintos gėlės

Viktorija, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis skintas gėles namams?

Įsigytų gėlių kokybė gali nulemti jų ilgaamžiškumą. Tad renkantis gėles verta atkreipti dėmesį į kelis dalykus.

Svarbiausia – gėlių šviežumas! Perkant gėles patartina rinktis tas, kurių žiedai ir lapai yra tvirti, o spalvos ryškios. Minkšti, prasiskleidę žiedai, gelstantys lapai rodo, kad gėlės jau nėra šviežios. Apžiūrėk, kad nebūtų pažeistų ar suglamžytų lapų. Taip pat gali atkreipti dėmesį į rožių, bijūnų žiedlapius: jeigu matosi gyslelės, vadinasi, gėlėms jau trūksta vandens.

Jeigu pati skini gėles savo sode, tai patartina daryti arba anksti ryte, arba vakare, t.y. tada, kai gėlės yra sugėrusios daugiausia vandens. Labiausiai ištroškusios jos būna saulėkaitoje ir per karščius.

geles5

 

Kaip pamerkti gėles, kad ilgiau galėtume džiaugtis jų grožiu? Ar yra kokių nors gudrybių, kaip išlaikyti skintas gėles ilgiau nenuvytusias?

Nesvarbu, ar pirkai gėlių pati, ar gavai dovanų, pirmiausia išimk jas iš pakavimo popieriaus – taip geriau cirkuliuoja oras tarp žiedų. Tuomet jas iškart reiktų patrumpinti bent 2 cm. Pjauti kotelius reiktų kampu – tokiu būdu gėlė geria vandenį kaip įmanoma didesniu plotu. Tuomet jas reiktų iškart merkti į švarų drungną vandenį (dar geriau – į virintą atvėsintą vandenį). Indas, į kurį bus merkiamos gėlės, turi būti kruopščiai išplautas.

Gali gėles trumpinti jau po tekančiu vandeniu. Į švarų vandenį galima įpilti šiek tiek skintų gėlių trąšų, kurios parduodamos gėlių parduotuvėse – tokios trąšos užkerta kelią puvimą skatinančių bakterijų plitimui ir tokiu būdu gėles galima išlaikyti šviežias ilgiau. Geriausia vandenį keisti ir kotelius trumpinti kasdien, tačiau galima – ir kas antrą dieną. Tiesiog svarbu vandenį vazoje išlaikyti kuo švaresnį. Todėl jokie lapeliai negali būti vandenyje – pamerktas turi būti tik švarus stiebas, tad visa tai, kad galėtų mirkti ir pūti, turi būti pašalinama.

Kiek vandens pilti, kartais gali priklausyti nuo gėlių. Pavyzdžiui, tulpės mėgsta gerti daug vandens, o narcizams jo galima pilti mažiau. Visada to gali paklausti gėlių parduotuvėje.

Turėk omenyje, kad gėlės minkštesniais koteliais (leukonijos, jurginai, pentinius, žvaigždūnės) ima pūti greičiau, jeigu vanduo nepakeičiamas kasdien.

Kai kurios gėlės, pavyzdžiui, jacintai ir narcizai iš stiebų išleidžia sultis, kurios gali dirginti odą ir netgi gali veikti kaip nuodai kitoms gėlėms. Tad geriausia būtų jas merkti skyrium nuo kitų.

Svarbu nelaikyti gėlių saulėtoje vietoje, prie radiatorių ar kondicionierių. Vėsioje, tamsesnėje vietoje gėlės išsilaiko ilgiausiai.

Viktorija-Prusinskiene

Jeigu pastebėjai apvytusį žiedą ar lapą, jį būtina pašalinti – tokiu būdu kiti žiedai ilgiau išliks šviežesni. Greičiau vysti žiedai ima tuomet, kai liečiasi su apvytusiais žiedais arba yra laikomi netoli vaisių. Kotelių trumpinimas taip pat prailgina gėlių gyvenimą, tačiau turėk omenyje, kad mažėjančiam gėlių skaičiui ir apimčiai greičiausiai prireiks „persikraustyti“ į kitą, mažesnę vazelę.

Būna atvejų, kai rožių, tulpių, gerberų, hortenzijų ir kt. gėlių žiedai nusvyra anksčiau laiko. Yra būdas, kaip juos greitai atgaivinti. Reiktų paimti kelis lapus popieriaus ar storesnį laikraštį, paguldyti ant jo gėles ir tvirtai apvynioti, kad visi nusvirę žiedai būtų paremti ir laikytųsi vertikaliai. Patrumpinus galiukus, pamerkti gėles kelioms valandoms ar netgi per naktį giliai į šviežią, šaltą vandenį.

Prisimink, kad daugelis gėlių yra daugiau ar mažiau nuodingos. Dėl to geriausia jas laikyti ten, kur nepasiektų vaikai ar gyvūnai.

Po panaudojimo labai kruopščiai išplauk vazą.

geles2

Kokį įrankį geriausia naudoti norint patrumpinti gėlių kotelius?

Įrankis, kuriuo trumpinsi gėles, turi būti švarus ir aštrus. Gali įsigyti specialų sekatorių ar floristines žirkles, arba naudoti aštrų peilį.

geles4

Ar reikia atkreipti dėmesį į sezonus ir rinktis sezonines gėles?

Be abejo, bijūnų galima nusipirkti ir vasario mėnesį. Vis dėlto gėlės gyvybingiausios ir gražiausios būna savo sezono metu – kaip ir braškės skaniausios vasarą! Todėl patartina gėles pirkti atsižvelgiant į jų sezoniškumą. Be to, kiekvienas sezonas atneša vis kitokią augalų pasirinkimo galimybę.

Toliau sužinok kaip sukurti gražią puokštę

 

3 idėjos Velykinei nuotaikai namuose sukurti

Velykos jau po savaitės. Greičiausiai jau planuoji meniu, ieškai idėjų, kaip įdomiai nudažyti kiaušinius, kokia staltiese užtiesti stalą, kaip jį papuošti ir kokios detalės namuose sakytų – jau pavasaris. Paruošiau tris idėjas, kurias įgyvendinti labai paprasta, o pradėjusi jau šį savaitgalį, tikrai džiaugsiesi rezultatu Velykų rytą.

Krūmų ir medžių šakos

Man tai – pats universaliausias ir gražiausias namų papuošimo būdas pavasarį. Prieš Velykas gali pagyviinti šakas mažais kiaušinukais, ar popieriniais gėlių žiedais. Net jei nieko ant šakelių nekabinsi – išsprogę pumpurai ir maži lapeliai bus pati gražiausia puošmena.

pamerktos-sakos

Prieskoninės žolelės kiaušinių lukštuose

Kai savaitgalį kepsi kiaušinienę – pasilik lukštus. Tereikia į juos įberti truputį žemių ir greitai dygstančių pipirnių, ar lapinių ridikėlių sėklų. Jau po kelių dienų ant palangės, kiaušinių lukštai pasipuoš žalia kepurėle. Lukštus su augančiomis žolelėmis gali dėti ant šventinio stalo ir lėkštėje tarp margučių.

seklos-kaiusiniuose

Pipirnės gražioje lėkštėje

Čia būtent lėkštė ir vaidina pagrindinį vaidmenį. Jei esi kada daiginusi pipirnės sėklytes, žinai, kad jom augti užtenka vatos, arba popierinio rankšluosčio. Svarbu, kad dygstančioms sėkloms užtektų drėgmės. Pavyzdžiui aš dažniausiai sėklas daiginu plastikiniame indelyje (pvz. nuo pievagrybių). Grožio – jokio, bet praktiška ir ant virtuvės palangės tas mėlynas plastmasinis indelis visai gerai atrodo (ar tikrai?).

Šiais metais, visai netikėtai nusprendžiau suteikti pipirnėms malonumą ir pasėjau jas į gražią lėkštę. Tvirtai galiu pasakyti – tokią lėkštę su mažais augalėliais drąsiai statysiu ir ant Velykų stalo.

pipirne-auginimas

Kokių idėjų turi savo Velykoms? Ar puoši namus ir stalą tradiciškai, ar ieškai naujų idėjų?

 

Sukulentai ant palangės arba greitas namų pasikeitimas

Kiekvieną pavasarį nešu savo namų augalus į lauką. Kad pakvėpuotų grynu oru, atsigertų lietaus vandens ir grįžtų rudenį namo pilni energijos. Turiu daug sukulentų, kurie mėgsta saulę, mažai vandens ir vėsios pavasario naktys jiems nebaisios. Bet šiandien į lauką jų dar nenešiau. Nusprendžiau atgaivinti mūsų verandos palangę ir kol oras lauke visiškai sušils, apgyvendinti ant jos savo sukulentus.

Liūdna palangė, ant kurios gyveno tik nuo Velykų užsilikusi višta ir muilo burbulų indelis.

palange-pries

Mūsų veranda yra pirma patalpa, į kurią įeini grįžęs namo. Pernai pradėjome jos remontą. Nors dar ne viskas baigta, jau yra gražiau nei buvo. Todėl norėjau bent pavasariui verandą paversti smagia vieta, kur galima pasėdėti šviečiant saulei. Augalai ant palangės tam puikiai pasitarnavo.

Višta nukeliavo ilsėtis į lentyną, o aš iš visų namų sunešiau vazonus su sukulentais. Dabar vaizdas man patinka daug labiau:

sukulentu-palange

 

Nuotraukoje gali matyti kaip užaugo sukulentai iš mano prieš pusę metų sodintos sukulentų kompozicijos. Augalai peržiemojo ant saulėtos palangės, gerokai ūgtelėjo. O aš planuoju vasaros pabaigoj juos persodinti. Dar nenusprendžiau ar į didesnį indą – visus kartu, ar į atskirus vazonėlius.

Ar Tu išneši kambarines gėles vasaroti į lauką ar balkoną? o gal turi kitokių idėjų, kaip atgaivinti liūdną palangę? Pasidalink!

Kaip papuošti Velykų stalą?

 

Kartais, o ypač prieš didžiąsias šventes trūksta laiko. Niekas neįdeda į parą kelių papildomų valandų tik todėl, kad ant nosies šventė. O spėti norisi viską ir dar daugiau. Aš net nekalbu apie maistą… Tikrai norėčiau, kad mišrainė susipjaustytų pati, kiaušiniai nusidažytų savarankiškai ir dar indai po visos ruošos galėtų sušokti į indaplovę. Svajok!

Net jei viskas ruošiantis šventėms daug paprasčiau, nei aš taip išpūstai aprašiau, vienas dalykas – stalas dažnai lieka pamirštas, nes „nėr kada“. Sudedam visus patiekalus, kiaušinius – garbingame stalo viduryje ir tuo stalo gražumas baigiasi. Na, dar popierines servėtėles su kiškučiais prisiminei nupirkti prekybos centre.

Šiandien siūlau Tau kelias, labai lengvai įgyvendinams idėjas tavo Velykų stalui. Tam, kad jis būtų truputį kitoks nei visada. Net jei laiko iki Velykų liko labai mažai.

Minimaliai

Tau reikės: taurės, keleto įvairių šakelių, dekoratyvios detalės (kiaušinio, gali būti medinis, kiškučio ar viščiuko figūrėlės). Vietoj šakelių gali naudoti mažą žibuoklių puokštelę, kelis narcizų ar tulpių žiedus, vazonėlį su pavasarinėmis gėlėmis.

Velyku-stalas

Papuoštos šakos

Turbūt viena tradicinių stalo puošmenų. Kad ji atrodytų mažiau apkrauta, aš ant jos kabinu mažus medinius kiaušinukus. Jei neturi mažų velykinių papuošimu, dar gali spėti pasigaminti tokius siūlų kamuoliukus ir jais dekoruoti savo šakeles. p.s. šakeles skink atsakingai ir tik ten kur galima. Mano šakos šiais metais – mūsų nugenėta vyšnia. Labai laukiu kol ją puoš ne tik mediniai kkiaušinukai, bet ir balti žiedeliai.

Tiesa, jei Tavo šakų tiek daug kaip pas mane, gali jų nelaikyti ant stalo, kol šeimyna aplink jį sėdės. Tokia kompozicija papuoš ir komodą. O jei turi labai didelę vazą, gali šakas laikyti tiesiog ant žemės.

Velyku-dekoras

O kur kiaušiniai?

Kai aš buvau maža, mes turėjome tokią plastikinę dėžutę, žalią, specialiai kiaušiniams dėti. Močiutė veždavosi ją į kaimą ir parveždavo kaimiškų kiaušinių. Bet didžiausią darbą ta spec. dėžutė atlikdavo per Velykas. Sukraudavom ten iš vakaro dažytus kiaušinius ir važiuodavom 9 numerio troleibusu pas senelius – Velykinių pusryčių.

Nežinau ar dabar yra tokių dėžučių, bet galvoju, kad paprastos, popierinės kiaušinių dėžutės yra labai nuvertintos. Ypač per Velykas. Nuotraukoje esančią dėžutę parsivežiau iš Italijos. Prašau nesijuokti, man ji labai graži, keturiems kiaušiniams skirta dėželė. Ją ir naudoju Velykų stalo puošimui.

Jei ketini tokioje dėžutėje vežtis kiaušinius į svečius čia yra idėja kaip puošti kiaušinių dėžutę.

kiausiniai


 

Kaip Tu puoši Velykų stalą? Kas ant jo būtinai turi būti? Papasakok!

 

Pavasaris. Spalvos namuose

Grįžau iš šiltos ir pavasariškos Italijos į šaltą ir lietingą lietuvišką pavasarį. Ir džiaugiuosi. Nes nors ir šaltokas, pavasaris įsivažiuoja, gėlės žydi, medžių ir krūmų pumpurai ruošiasi pavasariniam sprogimui, o mes Velykoms. Dar prieš kelionę papuošiau kiemo vidury augantį ąžuolą spalvotais kiaušiniais. Atrodo, kad iškart kieme linksmiau ir spalvų daugiau.

Namuose taip pat pavasaris. Ant palangės galvas kelia pomidorų ir paprikų daigai, o aš puošiu namus. Džiaugiuosi jau trečią kartą keičiamu dekoru ant mažųjų IKEA Ribba lentynėlių. Nors lentynėlės skirtos paveikslams ir nuotraukų rėmeliams, mūsų namuose jos puikiai tarnauja kaip kiekvienu metų laiku keičiamo dekoro vieta. Jau dalinausi, kaip lentynėlės atrodė rudenį ir žiemą. O dabar pavasario eilė.

pavasaris-lentyna

Kaip matai, vėl rinkausi kelias, dominuojančias spalvas. Šį kartą – gaivią žalią ir geltoną. Taip pat kelis žydrus akcentus. Dažniausiai, dėliodama kompozicijas ir dekoruodama namus, naudoju turimus daiktus, labai retai perku kažką naujo. Taip buvo ir šiuo atveju. Pavyzdžiui pagaliukų ryšulėlį jau matei įraše apie namus po švenčių, o lentyna-namelis su daug skyriukų stovi nuo žiemos pradžios. Nauji šioje kompozicijoje yra tik mediniai kiaušiniai namelio viršuje. Kiekvienais metais Kaziuko mugėje perku po medinį kiaušinį kiekvienam vaikui.

pavasaris-detales

Sąlyginai naujas yra ir plunksnų vainikas, kurį gaminau būtent šiai kompozicijai. Pagalvojau, gal pavasaris yra plunksnų kedenimo laikas? Jau turėdama savo vainiką, puikią pamoką kaip pasidaryti vainiką iš plunksnų radau Spalvotas Dryžuotas tinklaraštyje. Jei nori pasidaryti tokį vainiką savo namams, labai rekomenduoju naudotis Akvilės pamoką.

Man pačiai įdomiausiai atrodo Warhol kūrybos albumas su Marlin Monroe viršelyje. Jis man labai tiko spalviškai į pavasarinę kompoziciją. O ir žymioji aktorė – amžinai jauna, kaip pavasaris.


Ar Tau svarbu puošti namus pavasarį? Ar kuri kompozicijas ant stalo, su kiaušiniais, viščiukais ir kitaiss Velykų ir pavasario atributais? Papasakok!