Ten Kur Pirmadienis (28)

Kokia pilnatis! Ar teko pajusti? Praėjusi savaitė praėjo kaip tornadas. Nes visiems buvo vis kažkas ne taip. O kas yra visus išklausantis, nuoskaudas sugeriantis žmogus namuose? Taip, dažniausiai mama. Taigi vakar vakare jau džiaugiausi, kad tuoj tuoj pirmadienis, namuose liksim tik dviese su mažąja ir turėsiu laiko truputį „pailsėti“ kol vakarop visi sugrįš. Ir vėl prasidės :))

Laimė pilnatis į pabaigą, o aš planuoju vieną, Pasidaryk Pati įrašą skirtą mėnuliui ir namų papuošimui. Gal tada tos mėnulio fazės lengviau praeis??

Jau pasakojau Instagram’e apie savo moliūgų derlių. Kai visi šiuo metų laiku giriasi savo moliūgais, dalinasi moliūgų sriubos receptais, aš džiaugiuosi va tokiais moliūgėliais, kurie gražūs, jų daug, bet jie visiškai nevalgomi! Pavasarį daržą pagerinome kompostu, tai kartu pasisėjo ir dekoratyviniai moliūgai. Ilgai tikėjausi, kad čia taip gausiai dera valgoma veislė, deja, paragavau ir teko nusivilti. Užtai dabar turiu daug savų moliūgėlų namams puošti.

Knyga jau spaustuvėje, praėjusią savaitę ir sutartį pasirašiau ir avansinį mokėjimą atlikau. Dabar lieka laukti rezultato – visko, ką tiek laiko kūriau padedama kūrybingų kolegių, ant popieriaus. Su Tavimi šiandien dalinuosi maža knygos dalele. Čia tik 17 psl iš visų 180 :) Knygą įsigyti (ir dar gauti dovanų!) gali ČIA

Ten Kur Pirmadienis (27)

Pastaruoju metu tokia dviprasmiška situacija susiklostė – turiu daug papasakoti, bet nežinau nuo ko pradėti, todėl nieko nepasakoju :) taisau padėtį ir pasakoju kas vyksta, tam Ten Kur Pirmadieniai ir sugalvoti :)

Ten Kur Namai knyga. Jau atiduota į spaustuvę. Paskutinė data, kada tikrai turėčiau turėti knygą rankose yra Lapkričio 6 diena! Paskutinė savaitė knygos maketavimo, paskutinių redakcijų buvo gerokai įtempta (man). Labai norėjau, kad visi dalykai būtų sužiūrėti, neliktų klaidų ir netikslumų. O kur dar įvairūs techniniai dalykai, brūkšniniai kodai ir panašiai! Laukiu kol viskas nusistovės ir papasakosiu visą savarankiškos knygos leidybos kelionę nuo idėjos iki rezultato. Primenu,kad dar yra laiko knygą užsisakyti iš anksto, primenu, kad Kalėdos vis arčiau ;)

ten Kur Namai knyga

Ruduo. Pats geriausias ir mylimiausias metų laikas. Rugsėjis prabėgo akimirksniu. Gal todėl, kad visi grįžome į ritmą, gal todėl, kad kasdiena buvo pilna reikalų dėl knygos leidimo. Rugsėjo pabaigoje, ryte veždama vaikus į mokyklą grožėjausi pradėjusiomis gelsti medžių viršūnėmis. Dabar jau visi medžiai – geltoni raudoni, lapai byra ir viskas kas žalia dažosi kitomis, rudens spalvomis. Man gražu, nes ruduo mano laikas.

Sukulentai. Jau dalinausi FB, bet labai noriu pakartoti ir čia. 15 min.lt žurnalistė Asta Kaušakienė pakalbino mane apie sukulentus, jų priežiūrą ir auginimą. Pavyko labai puikus, koncentruotas interviu, kuriame paminėti visi dalykai, kuriuos reikia žinoti pradedantiems sukulentų mylėtojams. Interviu apie sukulentų auginimą rasi čia.

Vakar lankiausi kambarinių augalų parodoje „Augalų labirintai“ daugybė gražuolių kambarinių augalų, tvardžiausi, kad tik neprisipirkčiau ko nemoku auginti. Bet įsigyjau vijoklinę gėlę – vaškuolę. Prisimenu ją iš mokyklos, visada labai graži man buvo. Kalbindama, žurnalistė Asta klausė kiek pas mane namuose auga sukulentų, tai jų neskaičiavau, bet viso vazonų su įvairiausiomis gėlėmis yra apie 60 ir tikrai norėčiau dar kelių, konkrečių augalų (labai tikiuosi, kad mano vyras iki čia neperskaitys) :)

Gražios ir darbingos savaitės linkiu!

 

TenKurPirmadienis (26) Nauji tinklaraščio metai

Jau rašiau, kad TenKurNamai atšventė ketvirtąjį gimtadienį. Kaip ir kiekvienais metais, rugsėjį prasideda mano nauji rašymo metai, arba naujas tinklaraščio sezonas :)) Šiais metais, be abejo, didžiulį dėmesį skirsiu TenKurNamai knygai Gyvenk kaip patinka.

Daugelis naujų įrašų bus susiję su knygos skyriais, tai gi bus visko – nuo gėlių priežiūros iki paveikslų ant sienų. Žinoma, kartu su Donata tęsime Interjero stilių ABC temą ir kalbinsime įdomias, kūrybingas moteris (kartais ir vyrus). Mano didžiulis noras ir savotiškas iššūkis – turėti tinklaraštyje daugiau Pasidaryk Pati projektų. Kaip kiekvienas knygos skyrius turi susijusią Pasidaryk Pati idėją, taip ir čia, tinklaraštyje, noriu tokių idėjų daugiau, jei ne kas savaitę, bent dvi per mėnesį būtų labai gerai.

Labai norėčiau išgirsti ir Tavo pageidavimus – ko daugiau tinklaraštyje reikia, kokių tekstų pasigendi? Įdedu žemiau formą, kurią užpildžiusi gali mane pasiekti tiesiogiai. Labai laukiu idėjų ir pageidavimų :)

TenKurPirmadienis (25) Įspūdžiai iš Garden Style konferencijos

Šeštadienį praleidau labai aktyviai, Litexpo vykusioje Garden Style konferencijoje. Pasiūlymo joje dalyvauti sulaukiau prieš gerus metus. Tada, kai konferencijos organizatorė ir Geltonas Karutis autorė Lina užsiminė apie galimybę dalyvauti konferencijoje, negalėjau pagalvoti, kad tiek visko turėsiu papasakoti ir parodyti šiais metais :)

Taigi, TenKurNamai, aš ir man pagelbėti pasisiūliusi Ugnė ankstų šeštadienio rytą atkeliavome į Litexpo. Penktadienio vakare prisiskyniau glėbį gėlių netoli geležinkelio pervažos, kad mūsų stendas (jei taip galima pavadinti) būtų gražus, vasariškai rudeniškas ir atitiktų konferencijos temą – Įkvėpta gamtos. Natūralistinis dizainas.

Ko mes ten dalyvavome gali kilti klausimas? Ne, tarp konferencijos pranešėjų manęs nebuvo :) Pertraukos metu rengėme mini dirbtuves, kur kiekvienas norintis galėjo pasigaminti mažą paveikslėlį su džiovintomis gėlėmis. Šią idėją – skaidrų rėmelį, kuriame galima kurti džiovintų gėlių paveikslėlius aprašiau TenKurNamai. Gyvenk kaip patinka knygoje, o konferencija buvo puiki proga išbandyti, kaip idėja „veikia“ gyvenime. Viskas pavyko puikiai!

Paveikslėlius konferencijos dalyvės lygino su herbariumais ar vaikystėje darytais sekretais. Ne viena sakė, kad anksčiau klijuodavo džiovintas gėles ant popieriaus ir gamindavo atvirutes ar paveiksliukus. mano pasiūlytas būdas patiko daugumai, tikiuosi, kad konferencijos dalyvės, kurios šiandien gaus mano laišką, pasidalins nuotraukomis, kaip paveikslėliai atrodo jų namuose.

Nors rašau TenKurNamai jau 4 metus, kaskart, kai man sako „Žinokit, aš skaitau ką rašote“ labai nudžiungu. Dar – nežinau kaip reaguoti. Ir visada – labai dėkoju. Labai gera susitikti, gyvai kalbėtis ir pamatyti kokie žmonės yra ten  – kitoje ekrano pusėje, kas yra tie, kurie skaito. Tikiuosi, kad artimiausiu metu tokių susitikimų ir gyvo bendravimo bus vis daugiau.


Nuotraukos Ugnės Ugenskaitės

TenKurPirmadienis (24) Keturi tinklaraščio metai

Rugpjūčio 8 dieną suėjo 4 metai nuo pirmojo TenKurNamai įrašo paskelbimo.

  • 315 įrašų apie namų interjerą, gyvenimą, keliones.
  • 400+ komentarų po įrašais
  • 6000+ like Facebook’e
  • 1200+ sekančių Instagram’e

TenKurNamai Knyga pakeliui į lentynas, bet visų svarbiausia, man ne skaičiai, laimė daryti tai kas man patinka.

Vis įsitraukiu į pokalbius apie tai, kaip rasti mėgiamą veiklą, kaip daryti ką mėgsti, kaip uždirbti pinigų darant tai, dėl ko tavo širdis dainuoja. „… niekada nesidarykite į kitus, nelyginkite savęs su aplinkiniais gerai nepasižvalgę po savo kiemą. Brangiausių dalykų neįmanoma nusipirkti, juos tenka sukurti pačiam.“, rašo Beata Nicholson naujausiame „Beatos Virtuvė“ žurnalo numeryje. Galiu pridėti nuo savęs: Niekada nelygink savo pradžios, su kitų viduriu.

Tau gerai, Tu jau turi savo auditoriją, kuri ir pirks Tavo knygą, ir į dirbtuves susirenka be problemų, sakė man viena moteris, o man beliko palinguoti galva. Taip kaip pradžioje kiekvieną naują žmogų, paspaudusį like TenKurNamai FB puslapyje mintyse pasveikindavau, taip darau ir dabar. Kaip ir prieš 4 metus, taip ir šiandien, spaudžių skelbti mygtuką ir mintyse sukasi mintys: ar patiks, ar smagu bus skaityti. Jaučiu kaltę, jei neparašau ilgiau nei savaitę, nervinuosi ir liūdžiu, jei neateina idėjos, šviežios ir originalios.

Niekas rezultato ant padėkliuko neatneša. Jei nori, turi eiti ir daryti. Kartais ilgai, kantriai. Būtinai nuolat. Įveikdama sunkumus, Džiaugdamasi net mažomis pergalėmis. Ir kai pasieki vieną tikslą, užsibrėži kitą. Kai žinai ko nori, palankios aplinkybės susiklosto savaime. Ir žingsnis po žingsnio pamatai kompiuterio ekrane tokį vaizdą ir žinai, jei ne ta pradžia, prieš 4 metus, šito nebūtų buvę :)


Mano ir Marijos nuotraukos autorė – Miglė

 

 

 

Ten Kur Pirmadienis (23) Tyla gera byla

Jei neturi nieko gero pasakyti, geriau iš vis patylėti. Panašiai ir man pastaruoju metu. Visas dėmesys sutelktas ne į tinklaraštį, nes, kaip ir kiekvieną vasarą, čia tampa tyliau ir reikalai vyksta lėčiau. Viskas tam, kad rudenį grįžtume su naujomis jėgomis, idėjomis ir tekstais. Stengiuosi truputį rašyti Facebook’e ir dažniau Instagram’e, tam, kad žinotum, reikalai tikrai juda į priekį, o aš nesnaudžiu po palme.

Ką tik grįžome iš 10 dienų trukusios kelionės po Lenkiją. Keliavome kemperiu visa šeima. Jau ruošiu įrašus apie šią mūsų patirtį. Jei trumpai – patiko labai, būtinai kartosime! Čia mes visi smagūs Sopote prie Baltijos jūros.

Ne veltui pavadinau šį pirmadienio įrašą Tyla gera byla. Kaip žinia, man patinka lietuviški posakiai, todėl čia galiu pridėti, kad ši tyla tikrai prieš audrą. TenKurNamai knygos darbai juda į priekį. Kai rašau šiuos žodžius, man į pašto dėžutę greičiausiai skrenda redaktorės laiškas su visu suredaguotu knygos tekstu. 80 procentų nuotraukų, kurios bus knygoje, jau yra. Turėjau smagumo prieš kelionę susitikti su fotografėmis ir atrinkinėti tai, kas tikrai bus knygoje. Po truputį, po truputį keliaujame rezultato – tikros popierinės knygos link. Pats knygos kūrimo procesas laba įdomus, ypač kai tai darai pirmą kartą ir visiškai savarankiškai. Kai turėsiu knygą savo rankose, pažadu papasakoti visą procesą. O kol kas – sek naujienas, apie knygą pasakosiu vis daugiau.

Kitose naujienose – mūsų Marijai ryt metai! Beprotiškai greitai praėjo šie metai. Taip pat ruošiu atskirą įrašą apie atradimus ir gerus dalykus, įvykusius per šiuos metus. Vėl gi trumpai – viskas kitaip nei buvau savo galvoje nusipiešusi. Daug ramiau, daug paprasčiau. Galvojau, kad bus gerai, bet kad taip, nebūčiau patikėjusi. Mažas vaikas nei riboja, nei stabdo, nei kažką atima. Tik duoda, papildo ir džiugina. Viskas yra požiūryje ir nusiteikime.


Labai tikiuosi, kad pamažu pamažu tinklaraštis grįžta į įprastą ritmą ir įprastą įrašų atsiradimo dažnumą. Rugpjūčio 13 TenKurNamai švęs 4 gimtadienį. Laukia dovanos, praėjusių metų įvertinimas ir, žinoma, nauji planai ir svajonės.

Ten Kur Pirmadienis (22) Ir viskas įsibėgėja!

Negaliu patikėti, kad nuo tada, kai garsiai parašiau apie būsimą knygą praėjo tik savaitė. Kaip taip greitai? Įvykių, sveikinimų, džiaugsmo, palaikymo ir darbų lavina užgriuvo taip, tarsi būtų laukusi, kada aš garsiai ir drąsiai apie kuriamą knygą pranešiu. Taigi nuo šiol, iki pat knygos pasirodymo Ten Kur Pirmadienis bus skirtas ataskaitoms, pasakojimams ir planams, susijusiems su knygos kūrimo procesu pasakoti. Keliaujam kartu!

Pirmiausia, kartu su fotografe Lina susitikome ir pasivaikščiojome po Karoliniškes. Turime bendraamžius vaikus, todėl kol jie (ne)miegojo vežimėliuose kalbėjome apie knygą, leidybą, idėjas ir planus. Jau šeštadienį kartu su Lina fotografome pirmuosius namus, kurių nuotraukos ir istorija bus knygoje. Ir nuotrauka yra iš šios fotosesijos, autorė Viktorija Kovriga dievinu.lt

Ketvirtadienį knygos planus aptarinėjome ir tobulinome kartu su Ugne. Kalbėjome apie namų remontą, senus, naujus daiktus ir sugalvojome kas dar be tekstų ir nuotraukų knygoje bus.


Nuo pačios pirmos minties apie knygą aš tvirtai žinojau, kad knygos leidimas bus savarankiškas. Man labai pasisekė, kad sutikau žmonių, kurie šį kelią jau nuėjo, todėl kiekvienas patarimas ir pagalba buvo ir yra aukso vertės. Tačiau, kad ir kiek patarimų jau gavau, viską vis tiek reikės sužinoti ir patirti savo kailiu. Šiandien kalbėsiuosi su dizaainere, kuri, kaip tikiuosi, imsis knygos maketavimo.

Dar yra reklama. Tiksliau žinios apie knygą skleidimas, jos reklamavimas. Be abejo, aš noriu, kad knyga pasiektų kuo daugiau žmonių, nes ruošiu ją naudingą, tokią, kokios Lietuvoje dar nėra. Bet, kaip mano pažįstami gali patvirtinti, apie marketingą ir reklamą aš žinau tik tiek, kiek žinau = mažai. Ir kiekvienas tekstas, kurį rašau ir rašysiu apie knygą yra tikras ir toks, kaip aš jaučiu,  be išvedžiojimų ir paslėptų triukų.

Ir be jokių įkalbinėjimų ir vilionių noriu paklausti Tavęs – ar nori prisidėti prie TenKurNamai knygos? Ieškau žmonių, smulkių verslininkų kuriančių daiktus ir dalykus namams, kurie norėtų būti knygos dalimi – būti paminėti kaip tie, kuriuos rekomenduoja TenKurNamai ir aš. Visas detales galime aptarti el.paštu, todėl labai laukiu laiškų adresu sigita (eta) tenkurnamai (taškas)lt 

Šią savaitę laukia dar daugiau fotografavimo, o birželio 2 turiu atiduoti teksto juodraštį paskutiniams pataisymams ir jis virs švarraščiu!!! Gražių paskutinių pavasario dienų!