Interjero stilių ABC. Modernus Lofto Interjeras

Ilgai galvojau, kokia pažintimi su interjero stiliumi pradėti naujus metus tinklaraštyje. Ir tema atėjo pati. Žinia, jog jau tris mėnesius kasdien einu į mokyklą, nes pradėjau dirbti su vaikais, esu jų mokytoja asistentė. Mokykloje rekreacinėje zonoje yra šauni bibliotekėlė, kurioje galima pailsėti, paskaityti. Joje radau vienintelę dizaino knygą (o aš tokių visada ieškau, nes tai juk įkvėpimo šaltinis). Nuostabūs Paryžiaus loftai. Tie vaizdai mane lydi kasdien. O ir pokalbį ruošiu su išskirtinio bruožo dizainere, kuri prieš metus apsigyveno lofte Vilniuje.

Turbūt nėra kitos tokios erdvės, kaip loftas, kuri tokia lengva ir sunki vienu metu. Žmogus, kuris renkasi tokias patalpas gyvenimui, kūrybai tikrai vertina erdvę, paprastumą, natūralų apšvietimą, tačiau jungia tai su naujomis technologijomis, meno kūriniais. Kur dar taip natūraliai gali derėti betonas, cementas, stiklas, metalas ir net medis?

Erdvė

Žodis „loft” turi anglišką pavadinimą ir amerikietišką prigimtį. Pažodžiui žodis „loft” išsiverčia (palėpė) arba (viršutiniai apartamentai). Šis stilius atsirado dar XX amžiaus viduryje, kai žmonės pradėjo naudoti apleistas gamyklų ir sandėlių patalpas apgyvendinimui. Pagrindinis šio stiliaus principas yra nemažas kiekis pertvarų ir erdvumas.Tokio begalinio erdvės pojūčio patalpoje niekur kitur nepajusime. Ir tikrai nebūtina jos visos apstatyti baldais. Loftai yra ypatingai šviesūs būstai, su panoraminiais langais (žinoma, pro vienus ir vaizdas įkvepiantis, kitur jau mašinų parkingas, gamyklų kasdienybė). Lofto erdvėje beveik nėra sienų, o pirmas ir antras aukštai dažnai būna tiesiog improvizuoti. Loftas simbolizuoja patogumą ir erdvę, atsipalaidavimą bei laisvę.

Spalvos

Sienos loftuose dažniausiai tik fonas baldams ir meno kūriniams. Todėl apdailai ir dekorui patariama rinktis šviesias spalvas, taip dar labiau išryškinant erdvės pojūtį. Tačiau vietos eksperimentuoti su spalvomis čia tikrai yra, todėl tamsios, ryškios spalvos tikrai neužgoš erdvės išskirtinumo.

Baldai

Viskas, kas užima daug vietos ir paprastame bute niekaip netilptų – puikiai tinka loftui. Čia galite įgyvendinti visas svajones. Statyti neribotą skaičių minkštų baldų, kurie yra puikus akcentas erdvėje. Patariama rinktis ryškių spalvų, netikėtų medžiagų derinių bei formų baldus. Čia galima nebijoti natūralių medžiagų, tokių kaip linas ar medvilnė, derinio su plastiku ar nerūdijančiu plienu. Ryškios, įdomių konstrukcijų sofos statomos į patalpos vidurį, todėl jas galima apeiti iš visų pusių. Virtuvei lofte dažniausiai skiriama minimaliai vietos, kurioje būtų atliekamos visos funkcijos. Lofte gyvuoja baldai transformeriai (pvz. knygų lentyna kaip laiptai).

Detalės

Vitrininiai langai dažniausiai paliekami be užuolaidų. Naudojamos nebent žaliuzės ar romanetės, sienų spalvos, kad susilietų su aplinka. Šviesios sienos yra puiki erdvė meno kūriniams, juos verta rinktis didelio formato, ryškius. Nebijokite kurti patys ir sienas naudoti kaip galeriją asmeninei parodai. Lofte puikiai žiūrėsis įvairiausių spalvų kilimas. Seni ventiliacijos vamzdžiai, medinės sijos, plytų sienos – visa tai, kas liko iš „ankstesnio gamyklos gyvenimo“ – tikras loftų šarmas, todėl jų neverta uždenginėti.

Kurkime interjerą taip, kad jame būtų patogu, jauku, ir gera mums patiems gyventi.

Nuotraukos iš 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.

P.S. O čia nuostabus projektas lofto erdvėje Vilniuje:„Miesto laboratorija” Sapiegų parke . Paskaitykit. Apsilankykit.

Paskelbta$ sPažymėta$ s