Pasidaryk pati. Žiemos girlianda iš visada žalių šakelių

Žinok, visiška Kalėdų nuotaika sklando mūsų namuose. Todėl nebegalvoju apie paskutines lapkričio dienas ir rašau švenčių temomis. Sekmadienį papuošėme eglę. Mažoji džiaugėsi labai ir lemputėmis, ir žaisliukais. Iš to džiaugsmo, užsivertė eglę ant savęs. Man buvo daug juoko, gelbstint vaiką iš po medžio. Viskas baigėsi laimingai, vaikas sveikas, eglė ir žaisliukai taip pat. Kodėl taip anksti paklausi? Mūsų namų Kalėdos jau tuoj tuoj atsiras gruodžio mėnesio Namas ir aš žurnalo puslapiuose. Pirmadienį smagi žurnalo komanda fotografavo papuoštus namus ir norėjo kuo daugiau sužinoti apie mūsų Kalėdų tradicijas ir puošmenas.

Gyvenk kaip patinka knygoje apie Kalėdas ir puošmenas joms nerašiau, nes man atrodo Kalėdoms reikalinga atskira knyga :) Bet knygoje yra visas skyrius, skirtas metų laikams, kuris taip ir vadinasi Švęsti metų laikus.

Šiandien dalinuosi ypatingai lengva, greita girliandos idėja. Knygoje galima pamatyti daugiau girliandos variantų, o čia žieminis. Manau, kad vietoj tujų šakelių (knygai fotografavome vasarą) galima drąsiai naudoti eglės šakeles, arba kvapnujį eukaliptą, kurio šakelių galima rasti gėlių parduotuvėse

Žiemos girlianda iš šakelių

Šią dekoraciją pagaminti labai lengva. Svarbiausia – turėti laisvą plotą ant sienos, kur galėtum ją pakabinti. Taip pat ji gali būti bet kokio dydžio. Pririšti gali tiek 3, tiek 30 lapų ar žiedų.

Tau reikės: virvutės, gerai prilimpančios lipnios juostos, eglių, tujų ar kitų, visžalių šakelių.

 • Pirmas žingsnis. Atsikirpk reikalingo ilgio virvutę.
 • Antras žingsnis. Pageidaujamu atstumu pririšk prie jos šakeles.
 • Trečias žingsnis. Priklijuok prie sienos

Knygą Gyvenk kaip patinka, su dar daugiau idėjų ir patarimų gali įsigyti ČIA

Iki Kalėdų liko… arba 4 namų puošimo stiliai Kalėdoms

Neįtikėtina, bet tik baigiasi rudens atostogos vaikams, iškrinta pirmosios snaigės ir mes pradedame galvoti apie gražiausias metų šventes. Žinau žinau, sakysite kaip anksti, dar tik lapkritis, eglutę reikia puošti gruodį, geriausia, Kūčių dieną. Aišku, galima ir neskubėti, bet iš patirties žinau, kad jei nesiruošiu, idėjų neieškosiu, tai galų gale nieko nepadarysiu ir praėjus šventėms liūdėsiu, kad ir to nepadariau, ir šitą galėjau. Jei, sako, roges ruošk vasarą, aš sakau – apie Kalėdų papuošimus (ir dovanas) pradėk galvoti nors lapkričio viduryje.

Surašiau trumpai, kokie Kalėdų puošimo stiliai ir dekoracijos galimi. Žinoma, variantų be mano paminėtų – daugybė. Dar galima atsižvelgti į madas ir kasmet pirkti naujas Kalėdų eglutės puošmenas, bet patirtis kalba, kad anksčiau ar vėliau (šventėms pasibaigus) visos puošmenos atsiduria vienoje dėžėje. Tikiuosi, mano patarimai bus mažas kelrodis, padėsiantis nepasimesti toje, tuoj tuoj prasidėsiančioje Kalėdų karštinėje. Džingl belz :)

Kokį Kalėdinių papuošimų stilių rinktis?

Man ir pačiai labai gražu, kai namai papuošti gausiai. Bet geriausia ir gražiausia, vis dėl to, kai šventiniai papuošimai dera vienas prie kito, yra vieno stiliaus. Taip lengviausia išvengti chaoso namuose.

Klasikinės Kalėdos ir jų papuošalai, kuriuose vyrauja žalia, raudona spalvos. Prie šių, klaiskinių Kalėdų spalvų siūlau derinti baltą, auksinė spalvas. Čia ideliai tinka Kalėdų senelis, nykštukai raudonomis kepurytėmis, elniai, visi kiti miško gyventojai, šakelės žaliais lapais ir raudonomis uogytėmis. Būtinai – daug lempučių ir girliandos Tokie Kalėdų papuošimai visada atrodo gražiai, niekada nenusibosta, o panorusi atsinaujinti, visada rasi dekoracijų, kuriomis galėsi papildyti savo Kalėdinių papuošimų kolekciją.

Ryškios Kalėdos. Tokias atsimenu iš savo vaikystės, kai eglutės šakos linkdavo nuo įvairiausių, rožinių, mėlynų, žalių burbulų. Ryškiai ir spalvingai puošti namus Kalėdoms labai tinka, jei namuose yra vaikų. Prie tokio šventinių dekoracijų stiliaus labai tinka visi vaikų rankomis pagaminti papuošimai – popierinės girliandos, eglutės, snaigės nykštukai. Pasirinkus tokį namų papuošimo stilių galima naudoti visas namuose esančias Kalėdų puošmenas, maišyti naujus, senus ir rankų darbo žaisliukus. Vis dėl to, reikėtų pasirinkti tik kelias namų zonas, kurios bus papuoštos, kad išlaikytum saiką ir per šventes negyventum kaip Kalėdinių dekoracijų parduotuvėje.

 

Natūralios Kalėdos. Galima jas pavadinti ir madingai – skandinaviško stiliaus Kalėdos. Tiks visos natūralios medžiagos, šakos, eglutė su keliais papuošimais, kankorėžiai lemputės, balta, pilka, tamsiai žalia spalvos. Šventiškumo jausmui sustiprinti naudok truputį blizgučių. Natūralus šventio dekoravimo stilius drasiai gali būti vadinamas ir lietuvišku. Kurdama jį savo namuose gali naudoti šiaudinius žaisliukus, meduolius, obuolius, iš lininės medžiagos pasiūtus eglutės žaislius.

Minimalios Kalėdos. Galvoju, kad neprašausiu pro šalį sakydama, kad tokios Kalėdos galimos tik ten, kur nėra vaikų. Kada norisi puošmenos, bet tik truputį. Tokiam Kalėdų dekorui užtenka eglės šakos gražioje vazoje, arba lempučių girliandos (gražiame) stiklainyje.

Žinoma, svarbiausia, kad šventė būtų širdyje ir kad laukdami Kalėdų džiaugtumės būdami kartu, o namų puošimas, papuošimų gaminimas yra tas laikas, kai ne tik gražiname savo aplinką, bet ir kuriame tradicijas.

 

 

Knyga TenKurNamai. Gyvenk, kaip patinka. 6 dalykai, kuriuos noriu, kad žinotum

Viskas šiomis dienomis sukasi aplink mano naująją knygą. Knygos ant popieriaus laukiau lapkričio 6 dieną, taip buvome sutarę su spaustuve. Nors svajojau ir įsivaizdavau, kad knygą rankose laikau per savo gimtadienį, spalio 18.

Ir stebuklas – dieną po gimtadienio, sulaukiau žinios, kad knyga jau atspausdinta ir galiu pasiimti ją nors dabar. Svajonės pildosi :) Tiesa, tas dabar šiek tiek užtruko, bet šiandien jau visas knygos tiražas – 2000 egzempliorų yra mano namuose. Sudėjau, ten kur radau vietos ir kiekvieną kiekvieną pakuotę paliečiau savo rankomis. Taigi, į knygą ne tik mano meilė, gera energija ir daug žinių sudėta, bet ir labai daug rankų darbo (tikra to žodžio prasme).

Pagalvojau, kad geriausia ir aiškiausia bus, jei apie savo knygą papasakosiu trumpai drūtai, kad būtų aišku kas ir kaip. Todėl paėmiau iš savęs mini interviu :)

1. Kam skirta Gyvenk, kaip patinka knyga?

Rašydama knygą galvojau apie visus, kurie savo namuose nori gyventi gražiai ir savitai. Joje sudėta daug praktiškų patarimų apie kambarinių gėlių priežiūrą, daiktų, esančių namuose pritaikymą, paveikslų kabinimą ant sienų, namų dekoravimą ir metų laikus namuose. Knygą galima naudoti kaip patarimų rinkinį. Knyga tikrai bus naudinga naujakuriams, taip pat visiems, kuriems patinka gyventi gražiai ir atnaujinti namus be didelių pastangų.

2. Kas yra knygos Gyvenk, kaip patinka leidėjas?

Atsakymas labai paprastas – aš. Knygą leidau savarankiškai, be jokios leidyklos pagalbos. Savarankiškas knygos leidimas yra atskira tema, kuria tikrai norėsiu pakalbėti ateityje. Jei trumpai – visada žinojau, kad knygą leisiu pati, taip ir padariau.

Ten kur namai knyga

3. Kiek laiko užtruko paruošti knygą?

Neturiu tikslaus atsakymo, nes apie knygą svajojau mažiausiai 5 metus. Kai laukiausi mažosios buvau užsibrėžusi parašyti knygą tada, bet viskam savas laikas. Gyvenk, kaip patinka pradėjau rašyti šių metų vasarį, rašiau savaitgaliais ir tomis trumpomis, mažiukės pietų miego valandomis.

ten kur namai knyga

4. Manęs klausė Instagram’e, todėl manau, reikia atsakyti ir čia:
Ar gerai suprantu, kad knygos nuotraukos bus Jūsų namų ir kitų lietuvaičių namų? Ar naudosite tas nudailintas Pinterest tipo nuotraukas?

Knygoje didžioji dalis nuotraukų iš mano namų, taip pat be manęs knygoje dar 4 herojės ir jų namai. Namus prieš fotosesijas tvarkėmės, bet stengėmės nedailinti ir nepaversti  jų dar viena baldų katalogo fotosesija.

ten kur namai knyga

5. Kiek knygoje skyrių?

5 skyriai, 5 pasidaryk pati idėjos ir 5 istorijos iš žmonių namų.

ten kur namai knyga

6. Kur galima įsigyti knygą?

Šiuo metu knygą galima įsigyti čia, TenKurNamai.lt parduotuvėje. Knyga atkeliaus su autografu ir dar maišeliu dovanų :) jau greitai knyga bus pasiekiama interneto knygynuose ir įprastiniuose knygynuose, kur galėsi knygą pavartyti.

ten kur namai knyga

Jei kyla klausimų – labai jų laukiu ir esu pasiruošusi į visus atsakyti :)

 

 

 

Apie daiktus namuose. Tik 2 dalykai į kuriuos reikia atkreipti dėmesį

Jei reikėtų pridėti dar vieną skyrių Gyvenk, kaip patinka knygai, aš parašyčiau apie praktiškus daiktus ir sprendimus, patogesniam gyvenimui. Kuo toliau, tuo geriau suprantu, kad tai, kaip mes jaučiamės namuose labai priklauso ne tik nuo to kokie, bet ir nuo to KIEK daiktų mus supa.

Gyvenu tokiame etape, kai man rodos, kad daiktų namuose turiu per daug. Per daug drabužių, indų, vaikų žaislų, žurnalų, laidų (gali pridėti savo). Per mažai man atrodo tik gėlių ir visai netrukdo gausi ir karts nuo karto pasipildanti pagalvėlių užvalkalų kolekcija. Pradėjau ieškoti būdų kaip spręsti man kylančią per daug daiktų namuose problemą.

Prieš porą savaičių visą dieną klausiausi puikių interjero dizainerės Dalios Mauricaitės Kalinauskienės įžvalgų apie buitį, praktiškus daiktus ir sprendimus namuose. Grįžusi vis pasakojau ir pasakojau, kaip galima pakeisti tą, ar pagerinti šitą. Pradėjau dar intensyviau galvoti į ką verta investuoti kuriant savo namus, o kam geriau visiškai neskirti lėšų. Iš informacijos, gautos Dalios mokymuose (daugiau informacijos apie juos Daiktų Viešbutis FB puslapyje) ir to, apie ką pati galvojau.

Pasirink daiktą, kurį vertinsi ir mylėsi

Pirmą kartą su tokiu požiūriu susidūriau kalbėdamasi su viena iš knygos Gyvenk, kaip patinka herojų, Lina. Ji man pasakojo, kaip renkasi namams daiktus ar dekoro detales, kaip taupo ir laukia, kol išsirinktas daiktas atkeliaus, pvz. iš Australijos. Pradėjau galvoti, kad tokie daiktai ne tik vertingi dėl jų unikalumo, autoriaus ar pagaminimo vietos, bet ir todėl, kad Tu gali papasakoti jo atsiradimo Tavo namuose istoriją.

Atrodo, kad mokėjimą išlaukti ypatingo daikto vieni žmonės atsineša gimdami, kitiems, tarp jų ir man, reikia to išmokti. Dažnai pirkdavau impulsyviai, nes čia ir dabar reikia, gražu. Vėliau, tokių pirkinių gailėdavausi. Dabar pagalvoju ilgiau, renkuosi, ieškau man tinkamiausio varianto. Tai galioja ne tik daiktams namuose, bet ir drabužiams, vaikų žaislams. Supratau, kad turėti mažiau yra gerai, ypač jei turi išieškotus, kokybiškus, išskirtinius daiktus.

Mažiau daiktų – daugiau tvarkos

Aš visuomet sakau, kad labai myliu daiktus. Tuos kurie gražūs, tuos, kurie sukelia kažkokius prisiminimus. Todėl mano namuose daiktų daug, jie naudojami, bet kartais susimastau, kad greičiausiai, jei daiktų būtų mažiau,  tvarkos namuose būtų žymiai daugiau.

Manau, kad mažiau daiktų nereiškia, kad jų visai reikia atsisakyti, gyventi minimaliai (jei tai Tau ne prie širdies), turėti 2 puodelius ir 3 šakutes. Svarbu atsisakyti (arba nepirkti) nereikalingų daiktų, kurių funkciją gali atlikti kitas daiktas. Pradėjau galvoti ar tikrai man namuose reikia specialių lėkščių silkėms, arba taurių vynui, kurio seniai pas mus niekas negeria. Gal geriau vietą, kurią dabar užima šie nenaudojami daiktai skirti tam, kas tikrai namuose reikalinga ir džiugina. Net jei nieko į atsisakytų daiktų vietą nepadėsiu – likę daiktai turės vietos, nebus sugrūsti tam, kad tilptų kuo daugiau.

Kokios Tavo mintys apie daiktus namuose? Ar turi jų daug, o gal tikrai užtenka riboto skaičiaus daiktų patogiam gyvenimui?

Ten Kur Namai Gyvink kaip patinka knygoje – visas skyrius skirtas Ypatingiems daiktams. Knygą įsigyti gali paspaudusi ant paveikslėlio.Ten Kur Namai knyga

Nuotraukos iš knygos, autorė Agnė Katmandu

Pasidaryk Pati. Kambarinių gėlių kabyklos

Kambarinių gėlių laikikliai, gėlių hamakai, gėlių supynės, pakabinami gėlių vazonėliai – kaip nori taip gali vadinti tuos dalykus, apie kuriuos šiandien papasakosiu. Man labai patinka jų angliškas pavadinimas plant hangers, gal reiktų ir lietuviškai kažkaip, gėlių kabyklomis vadinti?

Praėjusią savaitę pasakojau apie pakabinamus vazonus kamabrinėms gėlems, o šiandien noriu parodyti 2 lengvus būdus, kaip gėlių kabyklas pasigaminti pačiai.

Odinė gėlių kabykla

Tau reikės:

 • didesnio nei vazono dugnas odos gabalėlio (gali būti ir stora medžiaga, brezentas, svarbu, kad neirtų kraštai, medžiaga būtų stipri),
 • stiprios virvės,
 • medinių karoliukų,
 • ylos.

Iš odos, ar kitos, virtos medžiagos iškipk kvadratą, jo kampuose yla (arba žirklėmis) pradurk skyles. Ant virvės galų pririšk medinius karoliukus ir įverk virvę į pradurtas skylutes. Visus virvės galus surišk į mazgą, palikdama pakankamą tarpą vazonėliui ir gėlei įdėti. Šiuo būdu pagaminsi tikras supynes gėlių vazonui.

Gėlių kabykla iš virvės

Tau reikės:

 • tvirtos virvės,
 • medinio karoliuko,
 • žirklių.

Atkirpk   vienodo ilgio virvės gabalus, perver visas virves pro karoliuko (reikės karoliuko su didele skyle, arba plonesnės tvirtos virvės), surišk kyšančius galus į mazgą, toliau vinodu atstumu surišk dvi virves į mazgą, pabaigus rišti vieną eilę mazgų, kitą eilę rišk gretimas virves, surišk tiek eilių mazgų, kokio aukščio kabyklos tau reikia. Palik ilgesnį tarpą, kad tilptų įdėti vazonėlis su gėle ir surišk visus virvės galus į vieną mazgą.

Dabar labiausiai noriu tikros, macrame būdų pagamintos gėlių kabyklos :))

Išsamią instrukciją, kaip pasigaminti nuotraukoje matomą gėlių kabyklą iš metalinių vamzdelių – rasi TenKurNamai Gyvenk kaip patinka knygoje.

 

 

 

Pakabinami vazonai ir vazonų laikikliai kambarinėms gėlėms

Kur tik pasižiūriu – aplink tik gėlės ir žaluma. Kambarinės gėlės, įvairių formų lapais, nuo didžiausios iki mažiausios – užvaldė pasaulį, žmonių namus ir internetą. Ten Kur Namai Gyvenk kaip patinka knygoje – taip pat didelis skyrius apie kambarines gėles :) Todėl nieko keisto, kad užėmusios vietą ant palangių, lentynų, komodų ir staliukų, kambarinės gėlės, o tiksliau – jų vazonai pakilo aukščiau ir pasiprašė pakabinami.

Vazonai pakabinti įvairiuose laikikliuose – jokia naujiena. Atsimenu, vaikystėje man taip kabančios gėlės atrodė keistai. Kai mokiausi mokykloje – gėlės macrame būdu nupintuose laikikliuose kabėjo mergaičių darbų kabinete, o dabar po truputį pakabintų gėlių daugėja ir mano namuose.

Ištiesų, mano minėti macrame būdu nupinti (ar nurišti būtų tiksliau) gėlių laikikliai dabar labai populiarūs. Sakyčiau, kad prieš kelis metus, pasaulyje buvo jų populiarumo pikas, kartu su bohemiško, tropikų interjero išpopuliarėjimu. Vėliau, ne vienoje vietoje skaičiau, kad macrame yra visiškai nemadinga ir nieko, šiuo būdu sukurto, savo namuose turėti nereikėtų :)

Bet. Kas man labai patinka tiek namų interjero dekoravimo tiek ir mados ir aprangos tendencijose – praktiški ir patogūs dalykai lieka, nepaisydami besikeičiančių tendencijų ir madų. Taigi, macrme būdu sukurti gėlių laikikliai vis dar populiarūs, labai noriu tokių ir savo namuose, tik vis neprisiruošiu pasigaminti, o tuo pačiu atgaivinti per darbų pamokas mokykloje įgytas žinias. Macrame laikiklį radau pas Mossomoss Instagrame.

Be abejo, galima ieškoti jau pagamintų pakabinamų gėlių vazonų, tokį vieną iš Flying Tiger turiu ir aš. Tiesą sakant, norėčiau jų ir daugiau įsigyti, bet į parduotuves turbūt buvo atvežtas ribotas kiekis ir antrą kartą nuėjus tokių vazonų paprasčiausiai neradau.

Pagrindinėje įrašo nuotraukoje – net trys vazonėliai iš IKEA mano pasigamintuose laikikliuose. Ištiesų, IKEA radau tik vieną tinkamą pasikabinti gėlių laikiklį. Kuris man nors ir gražus, bet mano namų interjerui nelabai tinka. Įsivaizduoju tokį kabantį labiau romantiškuose namuose, ar ant šviesios virtuvės lango.

Daugelyje parduotuvių, kuriose peržiūrėjau pakabinamų vazonų pasiūlą, tokie vazonai yra, bet jie skirti lauko gėlėms ir namuose labai gražiai neatrodytų. Visa laimė, kad daugybė patarimų ir pasidaryk pati projektų, kaip pasidaryti kabančius kambarinių gėlių laikiklius yra internete. Vieną tokį, greitu laiku įkelsiu ir aš.

O tavo namuose ar kabo gėlės? Ar kol kas užtenka vietos ant palangių?

Naujas IKEA 2018 katalogas

Atėjus rugpjūčiui viso pasaulio interjero, gražių daiktų, įdomių sprendimų, ar tiesiog – IKEA mylėtojai su nekantrumu laukia, ką tokio IKEA pasiūlys šiemet. Kaip ir kasmet, naujo IKEA katalogo laukiu ir aš – dėl idėjų, įdomių sprendimų namams, gražių nuotraukų ir įkvėpimo kasdienybei. Pasivaikščiojau internete ir pririnkau kaip razinų iš pyrago – akimirkų iš naujo IKEA 2018 katalogo.

Kasmet IKEA katalogas skiriamas kažkuriai namų erdvei. Buvo virtuvės metai, buvo katalogas, kuriame didelis dėmesys buvo skirtas voniai. Šiais metais IKEA klausia Kam norėtum skirti daugiau vietos savo gyvenime? 2018- aisiais IKEA kviečia rasti namuose daugiau vietos daiktams, kuriuos myli ir dar truputį priartėti prie savo svajonių namų.

IKEA 2018 katalogas. Faktai

 • 328 puslapiai įkvėpimo.
 • 203 milijonai katalogo kopijų visame pasaulyje.
 • Katalogui išleisti kompanija skiria iki 70 proc. metinio reklamos biudžeto.
 • Skirtingose šalyse skiriasi ne tik IKEA produktų kainos, bet ir nuotraukos kataloguose, popierius ant kurio katalogas atspausdintas.

Daugiau įdomių dalykų apie IKEA katalogą Quartz straipsnyje (anglų k.)

Ikea katalogas 2018

ikea katalogas 2018

Naujausias IKEA 2018 katalogas Lietuvoje pasirodys rugpjūčio 16 dieną. Tikiuosi, mano paštininkė bus grįžusi iš atostogų :)

Nuotraukos IKEA

Paruošta pagal Apartment Therapy, Quartz informaciją